Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Problem z ustabilizowaniem temperatury.

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

W trzech pierwszych akwariach po prostu wyłączyłbym te grzałki :D
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Według wszelkich praw fizyki takie miejsce nie zachodzi w przyrodzie chyba że mierzysz wodę jednym termometrem . Na logikę to nie może się zdarzyć
KarolP
Posty: 57
Rejestracja: 17 maja 2017, 20:09
Imię: Karol
Lokalizacja: Nowy Sącz
Akwarium: 640, 580, 240 i 64:)
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: KarolP »

Obiecałem wyjaśnić przyczynę niestabilnych i zróżnicowanych temperatur więc czynię to.

Przyczyną była grzalka w akwarium 580litrow która miała zepsuty termostat.
Podgrzewala wodę do granicznej temp. natomiast ta woda podgrzewala wodę w dwóch wyżej umieszczonych zbiornikach na regale.
Dlatego były takie rozbieżności pomiedzy zadanymi a odczytywanymi temp.

Nowa grzałka Eheim Jager 250W niestety okazała się mieć zepsuty termostat, co akurat mnie dziwi bo te grzałki uważałem i uchodzą za najlepsze. Jednak trzeba mieć ograniczone zaufanie do tego sprzętu.
Teraz testuje grzalke Aquael 250W serie Gold, póki co działa jak należy.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Te grzałki gold Aquela fajnie wykonane mogę wam powiedzieć jak fajnie działa serwis Aquela , ponieważ ja zawsze mam grzałki Aquela nie dlatego że są dobre tylko że zawsze psują się na gwarancji to byłe te zwykłe i w końcu kupiłem trzy razy droższą taką płaską Neoheater niestety ona po roku pękła na pół jak stary kalosz więc do sklepu , a sklepu nie ma więc mail do firmy ...z prożbą co mam zrobić więc kazali zapakować i wysłać za kilka dni przychodzi kurier z nową grzałką też płaską easyheater napisali , że tamte są wycofywane i dają mi inną , odpisałem że dzięki , ale teraz to ja jestem w plecy jakieś 50zł bo te easyheater sa tańsze ,, za dwa dni kurier z grzałką gold którą mam na zapas Pokłony dla Pana Rafała Lesickiego z Aquela bo serwis naprawdę wporządku
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”