Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Apistogramma beanschi(inka)

Dziwne zachowanie samca

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
szogun31k
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2017, 11:22
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz
Płeć:

Apistogramma beanschi(inka)

Post autor: szogun31k »

Witam, posiadam pielęgniczki inki. Od dwóch dni samiec zaczął dziwnie pływać, traci rówmowagę siedzi przy dnie albo w górnej partii w kącie. Akwarium 160l roslinniak.
szogun31k
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2017, 11:22
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz
Płeć:

Post autor: szogun31k »

Nie mogę liczyć na pomoc?
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Podaj parametry wody, filtrację, pozostałą obsadę i generalnie wszystkie potrzebne informacje, zgodnie ze schematem http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5708
szogun31k
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2017, 11:22
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz
Płeć:

Post autor: szogun31k »

Zbiornik 160l założony ok 6 miesięcy temu. Pozostała obsada samica inka z kilkoma 1cm młodymi 8 rozbora galaxy, 5 szczupieńczyków karłowatych, 3 kosiarki. Nie było dawno nic dodawane. Akwarium nie nawoże, CO2 z bimbrowni. Ryby karmione codziennie pokarmem mrożonym lub płatkami z jednodniową przerwą w tygodniu zjadany bardzo szybko. Podmiany raz w tygodniu 20l. Filtr kubełkowy zewnętrzny JBL 250 z deszczownicą. Jedynym testem jaki na ten moment zrobiłem to NO2 SERRA który nie wykazał podniesionej zawartości azotynów. Jeżeli istnieje możliwość sprawdzenia parametrów w sklepie spróbuje to ustalić jutro. Straciłem niedawno jedną parę, samiec zachowuje się podobnie. Jest skryty osowiały mało ruchliwy choć od wczoraj zauważyłem poprawę. Brak zmian skórnych. Rozważam przyduchę w związku z cieplęjszą wodą 27st i mniejsza rozpuszczalnością tlenu.
Pozdrawiam Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”