Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Brzanka Purpurowa, Brzanka Odeska

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Brzanka Purpurowa, Brzanka Odeska

Post autor: Łukasz »

Pytanie do akwarystów którzy już mieli brzanki jak w temacie. Czy wykazują agresje w stosunku do innych ryb tak jak Brzanki Sumatrzańskie ?
Łukasz
Awatar użytkownika
Labeo
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:20
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Labeo »

Moim zdaniem wszystko zależy od wielkości ( długości ) zbiornika i jego aranżacji.Brzanka purpurowa to rybka raczej spokojna pokazująca swoje walory w gęstwinie roślin i raczej bardzo delikatnym oświetleniu, natomiast Odeska to moim zdaniem taki akwariowy wariat :) .
Wszędzie jej pełno a jeśli trafi się przewaga samców to będą się ścigać bez opamiętania.
Bardzo ciężko doradzić czy podpasują pod Twoją obsadę,chyba że zdecydujesz się na te dwa gatunki razem i do tego rybki pływające przy powierzchni to naprawdę można docenić piękno tych akurat brzanek.

Jest sporo radzieckich filmików na youtubie tylko musisz łacińskie nazwy wpisać.Różne zestawienia brzanek akwaria ogólne biotopowe i można się naoglądać za wszystkie czasy.Polecam bo u nas brzanki to jednak niszowe rybki a rosjanie to raczej tradycjonaliści akwarystyczni :lol:
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Dzięki za odpowiedz. Myśle je połączyć z gurami mozaikowym i jestem ciekaw czy nie będą im podgryzały płetw. Brzanka purpurowa zagości w moim akwarium bo nawet temperatura wody podobna co u gurami a co do odeskiej to jeszcze nie wiem . Kiedyś w Warszawie widziałem zaciemnione akwarium właśnie z brzankami purpurowymi i odeskami wygladało super . Ryby w tym akwarium odddawały przepięknie kolory.
Łukasz
Awatar użytkownika
Labeo
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:20
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Labeo »

To tak dla oka tylko na obu filmikach gurami w doskonałej formie i po zachowaniu widać że stresu brak w akwarium.
Kilka miesięcy temu oglądałem właśnie filmik gdzie brzanki odeskie i purpurowe pływały razem z gurami i prętnikami,rybki w doskonałej kondycji i żadnych zaczepek nie było.

https://www.youtube.com/watch?v=P2LO-YMI558&t=12s

www.youtube.com/watch?v=FqMPOFy8zyE
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Wielkie dzięki za podrzucenie filmików ,tych na youtube akurat jeszcze nie widziałem.
Łukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”