Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

¤ Moje nowe AKWA 45l SULAWESI Caridina Dennerli

3x10 cardina i neocardina, 30l cardinal denerli

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:jak widać na filmie trochę posprzątał, ale sam nie daje rady mam plan dokupić jeszcze 2 szt

ostatnio zaczął mi grzebać w podłożu, co mnie martwi bo glonu od cholery a on szczęścia szuka ....
o widzisz filmik przeoczyłem ale jak go oglądam to faktycznie masz bardzo dużo glonów a kupek drugie tyle ;) Słyszałem że warto odmulać dno u krewetek z Sulawesi ale nie wiem czy to u Ciebie by nie spowodowało by skoków parametrów.

Ja boyu to nawet rurka do napowietrzania tą taka cieniutka rurka, wciągam glony i oczyszczam ściany akwarium i skałki.
ale tak max 1,5l wody wtedy z chodzi na 25l akwarium
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ja na razie nie grzebię nic

zacząłem dokarmiać w marcu i wpieprzają aż miło, jedzą spirulinę małe crispsy oraz jakiś pokarm z liścia ketapang taki ceglasty, duże crisps

czasami sypnę spiruliny w proszku nature shrimp (ilość - pół główki od zapałki)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:ja na razie nie grzebię nic

zacząłem dokarmiać w marcu i wpieprzają aż miło, jedzą spirulinę małe crispsy oraz jakiś pokarm z liścia ketapang taki ceglasty, duże crisps

czasami sypnę spiruliny w proszku nature shrimp (ilość - pół główki od zapałki)
no to git jak jedzą to już jest super :) to ślmaczki muszą posprzątać
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Mirku daj jakąś aktualizacje. :D
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

pokazywałem Ci dziś na telefonie filmik :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Obrazek
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Blyxa jak się nie mylę to ci rośnie jak na drożdżach :) Pogratulować Baniaczka !
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filmy:
https://youtu.be/LlOKBrXe3Nc
https://youtu.be/tAEhrOAQ5Y0
https://youtu.be/1xnmHGU2ExU
https://youtu.be/wQ80gRDo7tc



Parę słów na temat krewetek Caridinal Denerli - z autopsji i doświadczeń NIE z mitologi forumowej.

Jeśli ktoś twierdzi że te krewetki są płochliwe to zapraszam do oglądania filmów powyżej, kręcone w dzień bez łapanki bez czuwania bez koczowania - krewetki czują się jak u siebie nic im już nie przeszkadza, co nie zmienia faktu że na początku były nazwijmy to "skryte".

Co niektórych rozczaruję pewnie jak napiszę to samo co twierdzą Chińczycy, że krewetki u nas "rarytasy" (hiper ciężkie w hodowli i bez władowania XXXzł nie ma szans) to de facto krewetki śmieciowe i ściekowe żyją wszędzie np. u chińczyków w ściekach bo łatwo się adoptują do nowych warunków.

Nie potrzebują super dojrzałego akwarium, moim zdaniem po zastosowaniu środków typu szybki start wystarczy 14-20 dni i do akwarium można puszczać krewetki, bez stosowania bakterii przyśpieszających trzeba poczekać około miesiąca. Oczywiście im dłużej tym niby lepiej, ale ja u siebie tyle cierpliwości nie znajduję żeby akwarium stało kilka miechów puste, no i zadziałało.

Na początku lałem microPlus dla krewet oraz dodawałem sole 7.5 (jak w opisie na początku wątku), obecnie leję zwykłą kranówkę - dolewki około 3 l lub podmiany około 5-6l dla pojemności brutto 35l netto 25l.

Do pewnego momentu nie karmiłem krewetek wcale, jadły tylko to co znalazły na kamieniach, glon był spory więc żarcia było w bród. Po jakimś czasie dodałem BlackDevila i już glonów było mniej ale nadal, no i zaczęły się sinice lekkie więc dokupiłem YellowRabita i oba zrobiły co trzeba. Ponadto potwierdzam że krewetki bardzo dobrze się czują w ich towarzystwie i myślę że jednak jest jakiś rodzaj symbiozy pomiędzy tymi stworzeniami.

Obecnie nie ma glonów zielonych są tylko okrzemki. Krewetki przyzwyczaiły się do warunków i zaczęły nawet wcinać pokarm sztuczny. Jak go nie ma to radzą sobie ale jak jest to się o niego biją co widać na filmach.

Między czasie zmieniłem oświetlenie z POWER LED na świetlówkę 9W bo Power LED nie wytrzymały wilgoci (29stC na okrągło i pokrywa).

Akwa założyłem około 12 grudnia 2016 a w styczniu po połowie wpuściłem krewetki 20szt dzikie.

Padła jedna w transporcie o czym pisałem potem jeszcze 3 potem 5 itd, pozostało może 5-7 z 20 szt, ale między czasie się wykociły i miałem sporo młodzieży o czym robiłem filmiki.

Obecnie mam ich około 50 sztuk nie licząc tych najmniejszych 2-5 mm

Teraz zastanawiam się nad:

1. wywaleniem ślimaka devila
2. przerzedzeniem stada o 30 sztuk dużych i pozostawienie 20 dorosłych i całą młodzież - czytałem gdzieś że jak ich jest za dużo w małym akwarium to zaczynają zdychać, na razie nie wiem ile w tym prawdy, ale wolę nieco uszczuplić ich ilość i wywalić ślimora żeby nie podjadał

no i to by było na tyle, podsumowując większość mitów o Caridinal Denerli - OBALONA, a w szczególności drogie produkty jednej z firm która wciska ludziom garść kamyków niby lawa z sulawesi za prawie 100zł :mrgreen: , swoją drogą ciekawe ilu jeleni znaleźli.... ciekawe ilu teraz zaryczy w tym wątku :roll:

kolejna niepotrzebna zabawka oxydator - gadżet nic więcej - mam maleńki aquael wew. w którym jest żwirek koralowy a drugi zwykły gąbkowy napędzany pompką natleniającą i tyle

sole sulawesi mineral 7.5 - sam jestem jeleń bo je kupiłem, ale nie twierdzę że są zupełnie niepotrzebne, aczkolwiek gdy ktoś ma dobre parametry wody w kranie, a przynajmniej zbliżone to sole raczej tylko na start. Ja nigdy nie "robiłem" wody znaczy RO+sole zawsze dodawałem na oko ciut soli do kranovity i to wszystko, ale to było tylko na początku ostanie 3 miechy nie dodaję niczego do wody.

Aha i jeszcze jedno, powywalałem już po 2 miechach wszystkie roślinki bo uważam że nie są potrzebne, gniją i ograstają, nie mam również żadnego drewna, jedynie co pływa od 2 miesięcy to rzęsa w niewielkiej ilości.

No cóż ani ładu ani składu w tym co napisałem.... ot takie luźne zapiski z doświadczenia
Ostatnio zmieniony 14 sie 2017, 20:47 przez mirekkon, łącznie zmieniany 1 raz.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Brawo brawo krewety miodzio. Sliczniutkie
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

pawprz: rozumiem że nabierasz ochoty i za chwilę będziesz chętny na 20 szt? :D
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ładne są ale niestety wszelkie inwestycje akwarystyczne wstrzymane bezterminowo. Poza tym trzeba nauczyć się opiekować tymi co mam, a później kto wie ;)
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:
Parę słów na temat krewetek Caridinal Denerli - z autopsji i doświadczeń NIE z mitologi forumowej.

Jeśli ktoś twierdzi że te krewetki są płochliwe to zapraszam do oglądania filmów powyżej, kręcone w dzień bez łapanki bez czuwania bez koczowania - krewetki czują się jak u siebie nic im już nie przeszkadza, co nie zmienia faktu że na początku były nazwijmy to "skryte".

Co niektórych rozczaruję pewnie jak napiszę to samo co twierdzą Chińczycy, że krewetki u nas "rarytasy" (hiper ciężkie w hodowli i bez władowania XXXzł nie ma szans) to de facto krewetki śmieciowe i ściekowe żyją wszędzie np. u chińczyków w ściekach bo łatwo się adoptują do nowych warunków.

Nie potrzebują super dojrzałego akwarium, moim zdaniem po zastosowaniu środków typu szybki start wystarczy 14-20 dni i do akwarium można puszczać krewetki, bez stosowania bakterii przyśpieszających trzeba poczekać około miesiąca. Oczywiście im dłużej tym niby lepiej, ale ja u siebie tyle cierpliwości nie znajduję żeby akwarium stało kilka miechów puste, no i zadziałało.

Na początku lałem microPlus dla krewet oraz dodawałem sole 7.5 (jak w opisie na początku wątku), obecnie leję zwykłą kranówkę - dolewki około 3 l lub podmiany około 5-6l dla pojemności brutto 35l netto 25l.

Do pewnego momentu nie karmiłem krewetek wcale, jadły tylko to co znalazły na kamieniach, glon był spory więc żarcia było w bród. Po jakimś czasie dodałem BlackDevila i już glonów było mniej ale nadal, no i zaczęły się sinice lekkie więc dokupiłem YellowRabita i oba zrobiły co trzeba. Ponadto potwierdzam że krewetki bardzo dobrze się czują w ich towarzystwie i myślę że jednak jest jakiś rodzaj symbiozy pomiędzy tymi stworzeniami.

Obecnie nie ma glonów zielonych są tylko okrzemki. Krewetki przyzwyczaiły się do warunków i zaczęły nawet wcinać pokarm sztuczny. Jak go nie ma to radzą sobie ale jak jest to się o niego biją co widać na filmach.

Między czasie zmieniłem oświetlenie z POWER LED na świetlówkę 9W bo Power LED nie wytrzymały wilgoci (29stC na okrągło i pokrywa).

Akwa założyłem około 12 grudnia 2016 a w styczniu po połowie wpuściłem krewetki 20szt dzikie.

Padła jedna w transporcie o czym pisałem potem jeszcze 3 potem 5 itd, pozostało może 5-7 z 20 szt, ale między czasie się wykociły i miałem sporo młodzieży o czym robiłem filmiki.

Obecnie mam ich około 50 sztuk nie licząc tych najmniejszych 2-5 mm

Teraz zastanawiam się nad:

1. wywaleniem ślimaka devila
2. przerzedzeniem stada o 30 sztuk dużych i pozostawienie 20 dorosłych i całą młodzież - czytałem gdzieś że jak ich jest za dużo w małym akwarium to zaczynają zdychać, na razie nie wiem ile w tym prawdy, ale wolę nieco uszczuplić ich ilość i wywalić ślimora żeby nie podjadał

no i to by było na tyle, podsumowując większość mitów o Caridinal Denerli - OBALONA, a w szczególności drogie produkty jednej z firm która wciska ludziom garść kamyków niby lawa z sulawesi za prawie 100zł :mrgreen: , swoją drogą ciekawe ilu jeleni znaleźli.... ciekawe ilu teraz zaryczy w tym wątku :roll:

kolejna niepotrzebna zabawka oxydator - gadżet nic więcej - mam maleńki aquael wew. w którym jest żwirek koralowy a drugi zwykły gąbkowy napędzany pompką natleniającą i tyle

sole sulawesi mineral 7.5 - sam jestem jeleń bo je kupiłem, ale nie twierdzę że są zupełnie niepotrzebne, aczkolwiek gdy ktoś ma dobre parametry wody w kranie, a przynajmniej zbliżone to sole raczej tylko na start. Ja nigdy nie "robiłem" wody znaczy RO+sole zawsze dodawałem na oko ciut soli do kranovity i to wszystko, ale to było tylko na początku ostanie 3 miechy nie dodaję niczego do wody.

Aha i jeszcze jedno, powywalałem już po 2 miechach wszystkie roślinki bo uważam że nie są potrzebne, gniją i ograstają, nie mam również żadnego drewna, jedynie co pływa od 2 miesięcy to rzęsa w niewielkiej ilości.

No cóż ani ładu ani składu w tym co napisałem.... ot takie luźne zapiski z doświadczenia
Tak też często słyszę krewetka "ściekowa" w azji ale jak wiemy kardynałek bywa czasem zaskakujący wybredny i płochliwy. Też pamiętam jak u Mnie krewetki pod szyba pływały a teraz się boją nie mam na to wytłumaczenia może im więcej tym odważniejsze. Co do pokarmu to sam na początku nie dawałem, ale przy 100szt widziałem że czas coś dorzucić.

Co do łatwości hodowli to racja w warunkach optymalnych mnoży się jak głupia. Ale jak z własnego doświadczenia i kolegów kardynałek z 100szt może zmniejszyć są liczebność do 20szt co jest przyczyną? a to różne teorie są że woda siadła, filtra się przytkał, że krewetki chorują z przejedzenia, że za dużo ich było na litraż albo że akwarium po roku ma dużo syfu w podłożu i ten syf je zabija itp widocznie ścieki azjatyckie są pełne dobrych bakterii i glonów dla tego im żyją (chodź nie widziałem filmiku to do końca nie wieże azjacie niech pokaże ścieki i kardynałki).

Ale jak sam widzisz krewetka prosta w obsłudze spełniając pewne wytyczne, co do rzeczy marketingowych to zawsze będzie dużo zbędnych produktów tym bardzie że masz dobra wodę pod te krewetki z małymi korektami soli.

I gratuluje hodowli ładny odcień jasno czerwony mają :)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Harlequin: pożyjemy zobaczymy, na razie takie luźne wnioski z których część w 100% obala mity

myślę co by tu zrobić i zaczynam nabierać ochoty na większe sulawesi, zobaczę jak będzie po czasie, na razie robale ciężko wykończyć tak szaleją po całym akwarium jak zobaczą suchy pokarm to po prostu pędem lecą kto pierwszy - coś niesamowitego - nie zapowiadało się to tak na początku, i o mały włos a bym je zlikwidował w maju, ale dałem im szanse i teraz nie żałuję
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Raportujcie Panowie raportujcie... chętnie czytam wasze wnioski - bo na pewno przyjdzie czas, że i u mnie się one znajdą ;)
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

mirekkon pisze:Harlequin: pożyjemy zobaczymy, na razie takie luźne wnioski z których część w 100% obala mity

myślę co by tu zrobić i zaczynam nabierać ochoty na większe sulawesi, zobaczę jak będzie po czasie, na razie robale ciężko wykończyć tak szaleją po całym akwarium jak zobaczą suchy pokarm to po prostu pędem lecą kto pierwszy - coś niesamowitego - nie zapowiadało się to tak na początku, i o mały włos a bym je zlikwidował w maju, ale dałem im szanse i teraz nie żałuję
tak mitów jest wiele ale to wina bajko pisarzy azjatyckich albo marketingowców. Krewetka faktycznie na początku bywa wkurzająca bo się chowa ale jak widać relatywnie łatwy gatunek i płodny :)
To chyba brak cierpliwości sprawia że ludzie się szybko poddają, Ty się nie poddałeś i masz piękne stadko i jest czym się chwalić bo mało kto naprawdę je ma w Polsce z własnej hodowli większość filmików i zdjęć to krewetki z odłowu dzikie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”