Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Choroba w akwarium

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Choroba w akwarium

Post autor: soniak87 »

Witam czy ktoś się orientuje co się u mnie dzieję ? mianowicie pojedyncze osobniki zaczynają chudnąć (głównie żyworodne) tracą kolor niekiedy robi się na nich taki jakby nalot nie wiem jak to opisać wyobraźcie sobie rybę która wpłynęła w bąbelki z filtra i one na niej zostały, czasami zdarzy się, że ryba pływa przy dnie lekko na boku. Nie padają wszystkie naraz tylko co jakiś czas pojedyncza sztuka.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Witam żeby pomóc przydało by się może jakieś zdjęcie z objawów to ciężko coś wymyślić.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Chyba wiem co to za paskudztwo, ale bez zdjęć nie postawie diagnozy. By leczenie było skuteczne trzeba wiedzieć co się leczy a nie chcę strzelać bo w razie pomyłki wcześniej podany preparat może opuźnić podanie drugiego.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

Zdjęcie czego ryby jak będzie padać ?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Byle by nie martwej bo u takiej zachodzą zmiany nie związane z chorobą a mogące zmylić.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
soniak87
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2015, 21:26
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: soniak87 »

Witam na zdjęciach widać ryby w kolorze i ryby które straciły kolor jedna z nich będzie padać ponieważ pływa jakby ją w pół złamało
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”