Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

moje rumuny

Moderator: Administracja

funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

moje rumuny

Post autor: funio721 »

Mam ich tyle , że muszę ich trochę opchnąć bo chcę poczyścić zbiornik a wszystkich nie pomieszcze w mniejszym Obrazek
Awatar użytkownika
tom.pol
Mecenas
Posty: 217
Rejestracja: 24 sty 2014, 17:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Z pierwszego wirażu
Akwarium: seta
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: tom.pol »

Piękne naleśniki !
Zazdraszczam !
Powstaje projekt <b> Third World </b> 100x40x30=120 europejskich jednostek pojemności

Ósmego dnia - Bóg stworzył ... sport żużlowy.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

szkoda mi tych paletek ...
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Może się nie znam, ale nie jest ich tam za dużo?
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Już jest ich mniej bo sprzedałem docelowo chce ich zostawić ok 10 sztuk ,,tak to jest jak czasami się dobierze para i wtedy trochę dzieci mają ..A tak przy okazji jak to jest , że mówicie , paletka jedna przypada na 50litrów wody a jak idę do chodowcy to widzę że w jednym zbiorniku pływa po 100 ryb w 300litrowym akwarium..Przecierz ich do kibla nie spuszczę
Awatar użytkownika
tom.pol
Mecenas
Posty: 217
Rejestracja: 24 sty 2014, 17:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Z pierwszego wirażu
Akwarium: seta
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: tom.pol »

W hodowlanych zbiornikach to normalka
Powstaje projekt <b> Third World </b> 100x40x30=120 europejskich jednostek pojemności

Ósmego dnia - Bóg stworzył ... sport żużlowy.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

tom.pol pisze:W hodowlanych zbiornikach to normalka
Fakt.
Nasz lokalny hodowca ma tak. :mrgreen:
https://youtu.be/L8mQ6yz2_Sc
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

elegancko bardzo ładne
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ręce opadają, ale niech Akwaryści sami ocenią
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

mirekkon, Jak tobie ręce opadają to zanóż sobie w twój baniak .. cwaniak ,,,chcesz mi coś sprzedać , nie trudz się bo i tak nie kupię
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Funio ile pojemności ma ten zbiornik?
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

520litrów wykorzystałem narożnik w pokoju szyba przednia to 175cm i wys 70cm , akwarium kleiłem sam , fahowcy co chcieli kleić , żaden nie chciał tego robić na miejscu tylko w szklarni i z szyby o 2mm cienszej niestety jak bym ich posłuchał to moja przygoda z akwarystyką skończyła by się na podłodze , po drugie problem z wniesieniem klejenie takiego akwarium nie jest takie trudne ,,,oczywiście posprzedawałem część ryb bo sam wiem że oprócz czystej wody to mam tam syf ,, chodzi o glony bo jest twarda woda , ale teraz je przerzucę do 200litrów i zrobię porządek , dam nowe tło żwir i takie tam pierdoły . A panie mirekkon, ja nie bawie się fotoszopem czy robieniem zdjęć na wystawę więc to jest dla mnie akwarium a nie dla innych Więc trzymanie dyskowców razem z bujną roślinnością i nie mieć glonów jest niemożliwe lub bardzo trudne po drugie te ryby w naturalnych warunkach pływają w takich warunkach w których roślina nie ma szans na przetrwanie więc albo chwalisz się baniakiem zrobionym na pokaz na kilka tygodni lub siedzisz nad nim jak chemik nad jakomś bombą experymentalną i masz dostęp do tanich odczynników chemicznych , niestety mój baniak żądzi się sam
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

funio721 pisze:mirekkon, Jak tobie ręce opadają to zanóż sobie w twój baniak .. cwaniak ,,,chcesz mi coś sprzedać , nie trudz się bo i tak nie kupię
zanurz
fachowcy
rządzi
Niestety rozumu nie kupisz za żadne pieniądze :? dlatego "nic ponad poprawienie otr. Ci nie opchnę", resztę musisz sam zdobyć ciężką pracą.

Trzeba było lepiej poczytać o tych rybach, zanim założyłeś zbiornik, swoim postem wpływasz na postępowanie innych laików, którzy zaczynają z akwarystyką i którzy zrobią dokładnie to samo co pokazałeś. Uważasz że masz dobrze? Chcesz robić to co hodowcy? Z takim poziomem wiedzy :roll:
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Jak bym zakładał zbiornik i bym słuchał się innych to niestety wode bym miał na podłodze a te ryby mam nie od dziś nikt mnie nie kopiuje ani nikomu nie doradzam jedynie mówię prawde ....Ile wydajesz na utrzymanie akwarium 150na miesiąc ??? bo ja ok 40zł
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Panowie Panowie pomalutku. Sprawę wypadało by rozwiązać. Domyślam sie (bo mirekkon) nie napisał tego wprost, że chodzi o pojemność zbiornika dla takiej ilości dyskowców jaka posiadasz (w teorii powinieneś mieć dwie (2) sztuki). dane przykładowe: http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/ ... c-paletki/
Z Waszego obrzucania sie błotem nikt nie wywnioskuje, że jeden chciałby żeby ich tam było mniej bo tak niby wypada, a drugi napisał że ma ich dużo bo się rozmnożyły (ma również pewne doświadczenie w ich hodowli) i planuje zostawić mniej.
Proponuje ostudzić zapędy i nie ma sensu sie obrażać nawzajem bo to nic nie wnosi do całego tematu.

Ryby śliczne akwarium piękne. Jedyne o co mogę prosić to uzupełnienie w pierwszym poście danych jak w innych tematach (światło, podłoże) to na pewno pomoże nowym wielbicielom dyskowców.
Natomiast od Was DOROŚLI Panowie spodziewam sie merytorycznej dyskusji .
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”