Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nasze 25l

Moderator: Administracja

Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Z moim uporem to mnie raczej z tąd pogonicie , tak was będę zadręczać "głupimi "pytaniami.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Świeżak, jak Ducha nie pogonili to też nie masz się o co martwić :ironia: :ale jaja:
charta non erubescit
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Świeżak pisze:bede zadręczać "głupimi "pytaniami.
Spokojnie, jak uczy historia, można być zielonym i z czasem dostac zielone literki. ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

Nie potrzebnie odmulałaś :) Było to za wcześnie. Brudek który mógł sprawiać wrażenie nie potrzebnego jest tak na prawdę potrzebny. Są to między innymi kolonie bakterii odpowiedzialne za filtracje wody oraz . Również roślinki potrzebują tego brudu, który dostarcza im związków potrzebnych do życia.
Jeżeli chodzi o roślinki to BLYXA JAPONICA, Alternanthera mini chyba jednak nie przetrwają ;/ ale masz tyle roślinek, że spokojnie wypełnią zbiornik.

Akwarystyka uczy trochę pokory i cierpliwości. :) Spokojnie a wszystko będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3441
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Świeżak, Jako czyściciela wrzuć sobie 1 Ampularię ;)
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Byłam w akwarystycznym podpytać się co by mi doradzili , tak tylko żeby usłyszeć co powiedzą . Miły pan doradził mi brzankę brokatową :/ , a przecież brzanki znane są z tego że podgryzają ogony bojownika. Rzeczywiście macie rację , nie słuchać sprzedawców , wszystko sprawdzać w tylu miejscach w ilu się da.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Brzanka Brokatowa ciut za duża na ten zbiornik :) W sklepach powiedzą wszystko byle tylko coś sprzedać :)
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Nieraz czytałam że tak jest , ale chciałam się czegoś dowiedzieć . Wracałam z zakupów , nie było ludzi to sobie weszłam pooglądać i pogadać.
Nawet nie chodzi mi o wielkość akwarium ,chodzi mi raczej o dobro bojownika , bo specjalnie podkreślałam żeby do siebie pasowały. A przecież wszędzie można znaleźć informację, że brzanki podgryzają bojownikowi ogon. Chyba że brokatowa tego nie robi?
Awatar użytkownika
Labeo
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:20
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Labeo »

Żadne brzanki nie nadają się do bojownika.Brzanka musi mieć stadko wtedy jest zainteresowana własnym gatunkiem a jeśli kilka sztuk nawet brokatowej wpuścisz do bojownika to go zamęczą niestety.
Zresztą przy tej wielkości zbiornika ostatecznie można zaryzykować Brzankę titteya bo to one są najspokojniejsze ale gwarancji spokoju w akwarium i tak nie dam.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Można wpuścić małe stadko razborek, one krzywdy bojkowi nie zrobią( u mnie nie widać zainteresowania bojkiem, co najwyżej bojownik czasem pokaże kto rządzi i je pogoni:))
Świeżak
Posty: 41
Rejestracja: 11 lis 2017, 17:46
Imię: Anna
Lokalizacja: Stalowa wola
Płeć:

Post autor: Świeżak »

Dlatego właśnie ci ze sklepów powinni jakos bardziej wziąść odpowiedzialność za to co mówią. Ja chodzę ,pytam , sprawdzam a przecież są ludzie co kupią wszystko co im poradzą w sklepie bez zastanowienia.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Petunia non olet ;) Najciekawsze jest to że za granicą(Niemcy , Czechy, Anglia, Irlandia - sprawdzone osobiście :) ) rzecz ma się bardzo podobnie. 85 % sklepów prowadzona jest w ten sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”