Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium Roślinne podejście trzecie - kilka pytań.

j.w

Rośliny i glony to "naczynia połączone". Jak je pielęgnować (usuwać). Ciekawostki...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Akwarium Roślinne podejście trzecie - kilka pytań.

Post autor: farban »

Witajcie,

Z racji tego że do akwarium roślinnego podchodzę już 3 raz z lepszymi bądź gorszymi rezultatami mam do was kilka pytań, liczę że wasza wiedza i umiejętności przydadzą się nie tylko mnie ale także i innych użytkownikom. Moje pierwsze akwarium padło z powodu braku czasu a jak wiadomo akwarium nie lubi naszej nieobecności, więc opieka nad nim sprowadzała się tylko do podmian wody, karmienia i nawozów. Natomiast rośliny i zwierzęta żyły swoim własnym życiem, aż zrobiło się tego za dużo. Moja druga przygoda skonczyła się na tym że po krótkiej przerwie od akwarystyki dostałem rośliny z z nitkami w ilościach hurtowych, trwało to może z rok aż glon opanował wszystko. Rośliny niby rosły pięknie dostawały carbo, nawozy i Co2 ale miałem problem z rozsadzaniem, mianowicie plan 3 był piekny bujny, natomiast 2 i pierwszy mizerny i rzadki, moje pytanie brzmi: Jak sadzić i pielęgnować rośliny żeby widoczne były wszystkie 3 plany?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

[ Komentarz dodany przez: K2: 2018-03-20, 20:06 ]
Przeniosłem temat do odpowiedniego działu - K2
_____

Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Proponuje przenieść temat bo niby galeria a zdjęć brak xd
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

Przepraszam proszę o przeniesienie :)
_____

Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Nie mogąc się powstrzymać odpowiem. Należy zacząć od doboru właściwych roślin na właściwy plan. Następnie odpowiednio je przycinać żeby zachowywać różnorodność planu. Co jeszcze wolny czas i pielęgnowanie. Moje doświadczenie z roślinnymi jest takie, że nic ale to nic na siłę i szybko bo tylko pójdzie kasa i nic więcej. Trzeba cierpliwości. Wspaniałe zbiorniki powstają w 3-6 miesięcy, a nie tydzień.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

pawprz, Święte słowa, a kto ma.rację ten ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O roślinach i glonach”