Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kationit Purolite C-100E do zmiękczania (forma sodowa)

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Kationit Purolite C-100E do zmiękczania (forma sodowa)

Post autor: funio721 »

Kiedyś kupiłem sobie 2 litry tego ustrojstwa , powiedzcie mi o co chodzi ...zrobiłem sobie taką szklaną rynienkę z przegrodami coś jak sump zapakowałem w trzy komory w pończochach ten kationit i zamontowałem rurkę od napowietrzacza na przodzie i puściłem wodę , woda przelatując przez ten zbiornik wcale nie robiła się miękka GH zostawało na poziomie ok 28 st KH z 3stopni wylatywało w kosmos po trzydziestu kroplach już mi się nie chciało lać ,,oczywiście przepuszczałem wodę z akwarium za pomocą małego filterka ,, Sprawdziłem z wodą kranową robi to samo ,,PH wody spada na ok3,5 ,,o czymś nie wiem Kationit nowy z sklepu ,,czysta woda .pl,,
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

To tak dla innych pokoleń ,,kationit musiałem wypłukać w soli i zaczoł działać GH-0 bardzo ważne aby woda przepływała przez środek złoża
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”