Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowy projekt w nowym domu 500l?

Powrót do uzależnienia.

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Nowy projekt w nowym domu 500l?

Post autor: cob_ra »

Witajcie ponownie,


Po kilku zbiornikach, które kiedys zamieszczałem 160l, 450 i kilki kostek, zmianach jakie się dokonały tzn budowa domu i przeprowadzka zaczynamy powoli wracać do szkiełek z wodą.


W piątek odebrałem od kolegi pospawany stelaż pod szafkę na nowy zbiornik.

Stelaż ma wymiary 205x65x55h. z profila 50x50x4mm. Waży parę kilogramów.

Na nim ma spocząć szklaneczka 200x50x50. Wstępnie będzie to roślinniak-żonie brakuje zielonego baniaka w domu. Akwarium będę zamawiał u Przemka ze Szczecina. Pewnie nastąpi to niebawem, ale czas oczekiwania podejżewam okolice wakacji.

Pierwsze zdjęcia:

Obrazek

Baniak gotowy po starcie przeniesiemy do odpowiedniego działu. Myślę, że na ogólnym będzie odpowienie miejsce.
624l
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Skoro stelaż masz 205x65 to dlaczego robisz akwarium 200x50 ? Ja bym się nie pier.... i robił pod wymiar stelaża
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Witaj
podpowiedz czy robiłeś jakieś wzmocnienia np fundamentu, czy podłogi (kwestia czy masz piwnice czy podłogę na gruncie?)
planowałeś jakieś ułatwienia w obsłudze przyszłego baniaka? stała podmiana czy np ogrzewanie z CO

Też będę chciał założyć minimum taki baniak w nowym domu, więc temat jest mi bliski.
Bardzo chętnie zobaczę fotorelacje więc nie zaniedbuj tematu ;)
karafka123
Mecenas
Posty: 69
Rejestracja: 11 gru 2016, 19:04
Imię: staszek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Roślinne 375L
Płeć:
Wiek: 59

nowy

Post autor: karafka123 »

60 głębokości to minimum najlepiej 65, wysokość ok, poza tym nie wspierało by się na stelażu tylko na płcie, obudowa i tak na zewnątrz
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Pumba pisze:Skoro stelaż masz 205x65 to dlaczego robisz akwarium 200x50 ? Ja bym się nie pier.... i robił pod wymiar stelaża
Dla nas jest to ułatwienie przy przechodzeniu obok, róg akwa będzie w salonie przy korytażu i lepiej uderzyć w szafkę niż szkło. To już mamy przećwiczone z baniakiem 450l j młodzieńcem co już dreptał. Taraz mamy kolejnego malca co za pół roku zacznie biegać.
Krzych82 pisze:Witaj
podpowiedz czy robiłeś jakieś wzmocnienia np fundamentu, czy podłogi (kwestia czy masz piwnice czy podłogę na gruncie?)
planowałeś jakieś ułatwienia w obsłudze przyszłego baniaka? stała podmiana czy np ogrzewanie z CO

Też będę chciał założyć minimum taki baniak w nowym domu, więc temat jest mi bliski.
Bardzo chętnie zobaczę fotorelacje więc nie zaniedbuj tematu ;)
W zasadzie to podłoga na gruncie, na chudziaku styropian 15cm eps100. Wylewka mixokreta wzmocniona siatką. Wg archiego to spokojnie wytrzymać musi.

Podczas prowadzenia wod-kanu wyprowadziliśmy na poziomie podłogi gotowej spust do kanalizy fi32 i wyjście na wode. Listwa przypodłogowa obecnie zasłania podjeścia, ale jest nie przyklejona więc odkładam i robię podpięcie. Likwiduje baniak i przyklejam listwę do ściany. Jutro cyknę zdjęcie.

Jeden problem, że jest to woda poprzez stację zmiękczającą na bazie soli i nie wiem jak z obsadą jeszcze. Muszę w wolnym czasie w temat się zagłębić, teoretycznie ghok 4 i kh 15 wychodzi. Ale testy muszę nowe kupić te mają już 2 lata i GH jakoś dziwnie pokazuje. Ile kropli bym nie dał jakoś pomarańczowo.....

.
624l
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Jak możesz to pokaż jak wyglądają te rury to mi trochę uprosci sprawę
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Tak to wygląda obecnie, z listwą przypodłogową przyłożoną i odjętę, druga listwa taka sama, aby przy przystawieniu szafki dociąć na odpowiednią długość.

Obrazek

Obrazek
624l
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Dzięki fajny patent.
Na podłodze panel czy płytka?
Jak będą jakieś postępy to nie żałuj fotorelaci ;)
Będę śledził wątek.
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Płytka tylko łazienka, wc, "kotłownia" i garaż. Reszta to panele.
624l
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Post autor: Krzych82 »

Witam
Jakiś postęp prac przy zbiorniku?
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Na daną chwilę brak, czekam na znajomego co ma wycenić zabudowę płytą. Pewnie do wakacji będę miał wycenę, ja niestety z braku czasu nie mam możliwości bawić się w wymiarowanie i "myślenie". Na razie ogarniam teren przed domem, nasadzenia roślin, trawnik, na dniach walka z murowaniem słupków ogrodzeniowcych i do tego małą zaczyna raczkować to już wyższa szkoła jazdy.... .


Myslałem, że pójdzie sprawniej wszystko.
624l
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Znajomy rozrysował mi zabudowę pod szafkę, ta to będzie wyglądało. Z przodu 3 drzwi otwierane+lewy bok też otwierany aby była możłiwość wsunięcia butli co2 jeśli zajdzie taka potrzeba.

Obrazek[/img]

Obrazek

Obrazek
624l
cob_ra
Posty: 287
Rejestracja: 01 lut 2014, 9:45
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice
Akwarium: Roślinniak 450l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: cob_ra »

Coś się ruszyło. Wczoraj w końcu skończyłem szafkę pod baniak. Po nowym roku zamawiam u Przemka szklankę. Zastanawiam się tylko nad wymiarem bo nie rozplanowalem blatu dobrze i wchodzi wymiar baniaka 210x60 w podstawie. Wysokość chyba zrobię na 50. Front i boki będzie opti.

Obrazek

Obrazek[/URL

[URL=http://podforak.rzeszow.pl/upload/u2724_1575096751.jpg]Obrazek


Obrazek

Obrazek[center][/center]
624l
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Jest kawałek szkła, fajny wymiar bedzie, trzymam kciuki za dokończenie projektu i czekam na dalszą fotorelację. Jesli chodzi o obsadę masz już coś zaplanowane?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

aż się prosi o jakiegoś roślinniaka albo holendra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”