Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krewetkarium 30l-pytania

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Krewetkarium 30l-pytania

Post autor: maxio69 »

Witajcie.
Chce założyć krewetkarium kostka 30x30x30.
Oświetlenie chińska lampka led 10W.
Woda ro.
Docelowo chce trzymać crystal red.
Tutaj pytanie do znawców tematu.
Jakie podłoże będzie w miarę przystępne aktywne i w miarę w dobrej cenie? Myślałem kupić worek aqua substrat.
Dodatkowo jaki mineralizator będzie odpowiedni? Też nie chciał bym za bardzo za to przepłacać.
W akwarium będą raczej mchy + jakiś anubias mini czy tez microzorium.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

maxio69 jeśli przyoszczędzisz na podłożu, mineralizatorze to przepłacisz na krewetkach ..albo raczej krewetki to przypłaca swoja egzystencja . Dobre podłoże to przy dobrym prowadzeniu latami trzyma parametry .. mój bws ( stary bws szkoda że od dawna juz go nie produkuja to było best ever podłoże)obchodzi 4-te urodziny kolejny zbiornik na benibachi ( beni normal w sumie 4 zbiorniki ) w listopadzie tez 4-lecie będzie obchodzić , 2,5roku jeden zbiornik mam na GG envirnoment soil .Od 3 lat do mineralizacji wody RO używam wyłącznie salty gh+ do tego suplementy mosura richwater, mosura osmp i azoo mineral plus
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Czyli mówisz że te podłoże benibachi black soil jest ok? Myślałem że to jakaś lipa i nie brałem go pod uwagę ale skoro tak to je kupię.
A co do mineralizator widzę że można mniejsze porcje kupować więc jestem w stanie dac te kilka złotych np za 100g tego produktu bo jak widzę na przykładowe 20l wody potrzeba okolo 3g tego mineralizatora. Ciekawe jak np robił bym podmiany 5l wody i co wtedy ani 1g nie wychodzi tego. xd
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Inco jest mistrz, ale jak chcesz przyoszczędzić to na start wystarczy Beni i do tego RO plus salty Gh+. Co mi sie przypomina najnowszym trendem jest mało podłoża tak do 3 cm max bo parametry będzie trzymać. Nawet nie wiem czy na krewetki.org w tej chwili gość nei sprzedaje po kosztach używanego Beni
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Kolega crusto widzę w swojej ofercie ma podłoże glasgarten environment pisałem do Niego. Jak ma możliwość odbioru osobistego to jestem skłonny kupić te podłoże jak i mineralizator salty gh + który też sprzedaje w maluch porcjach.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ja mam w jednej kostce glasgarten i po 5 miechach jestem dalej zadowolony. Kolega Crusta ma towar premium polecam :D

[ Dodano: 2018-04-25, 13:11 ]
Inc0 pisze: do tego suplementy mosura richwater, mosura osmp i azoo mineral plus
Z ciekawości dajesz na przemian czy wszystko na raz przy podmiance?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

richwater miarka kopiata na 30l
OSMP ilośc jak łebek od zapałki na 30l
Azoo mineral+ 1kropla na 1l
wszystko razem do kazdej podmianki
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Interesuje mnie jeszcze jakie bakterie i czy odmulasz czy nie?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Początkowo przez pierwsze 2lata kariery krewetkomaniaka nie stosowałem żadnych bakterii potem stosowałem bakterie od GG AE bakter przez jakis 1,5roku i mniej wiecej 1,5 roku temu z bakterii zrezygnowałem całkowicie . Odmulam ale tylko w okresie zimowym gdy maluszków juz nie ma a liczba dorosłych zredukowana wówczas odmulam sukcesywnie kawałek po kawałku przy podmianach przez 8-12 tygodni , od poczatku wiosny do końca jesieni nie grzebie w podłożu wcale
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”