Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[20l] LT Bez filtra

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Matematyk
Posty: 97
Rejestracja: 07 mar 2017, 19:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Międzyrzecz/Dublin
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Matematyk »

Proszę usunąć
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 9:53 przez Matematyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Matematyk pisze:Faktycznie straciłem panowanie,ale nienawidzę jak ktoś trolluje i na siłę będzie podważał OGÓLNIE założone wnioski...
Matematyk pisze:A za trzymanie ryby czy ryb w 15 litrach wsadzał bym do paki,albo zamykał w szafie na miesiąc czasu.
8-(
Twoje wypowiedzi pachną ortodoksyjna inkwizycja akwarystyczna ;) ... ogólnie przyjęta zasada w XV w było że ziemia jest płaska ale znalazł się taki Kopernik i zaczął trollować że jednak może jest okrągła.... w XIX w ogólnie przyjęta zasada było że maszyna cięższa od powietrza nie może latać i znowu się znalazły dwa takie trolle WRIGHT strollowali ogólnie przyjęte zasady odbywając pierwszy lot samolotem.
forum jest po to by się ze sobą spierać, wymieniać informacje zdobywać wiedze i uczyć sie na doświadczeniach innych jesli tego nie rozumiesz i nie akceptujesz to trudno jakoś będę z tym żyć.
Awatar użytkownika
Matematyk
Posty: 97
Rejestracja: 07 mar 2017, 19:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Międzyrzecz/Dublin
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Matematyk »

Proszę usunąć
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 9:54 przez Matematyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Oczywiście nie muszę się zgadzać ze wszystkim co ty uznajesz za"ogólnie przyjęte" ani nie oczekuje ani mi nie zalezy żebyś mi potakiwał .
Matematyk pisze:Ty myślisz inaczej i ja myślę inaczej i tyle.
Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem bez niepotrzebnych emocji a nie interpretować wypowiedzi tak by pasowały do twojej z góry przyjętej tezy to może byś zrozumiał co chciałem napisać a zwyczajnie tylko podałem przykład zbiornika bez filtra który wedle twojego dogmatu nie ma prawa istnieć / dobrze funkcjonować- a jednak działał latami bezproblemowo. Wyraziłem tez zastrzeżenia co do konfiguracji obsady akwarium zaproponowanej przez autora ale to jak widać było już nie istotne bo jeśli dla ciebie dużą ryba jest bojownik to nie dziwne że umknęły ci takie szczególiki ...btw nie śmiem pytać jaka jest arapaima ? Ale wracając do tematu
Matematyk pisze:Ja lubię dyskutować,ale kolego tutaj jest dyskusja o stabilności zbiornika 15 litrów bez filtra z dwiema dużymi rybami.
Założenie samo w sobie jest katastrofą.
ok wiemy co wg ciebie jest katastrofa a co jest pełnym sukcesem podaj swoja definicje , odpowiedz na wczesniej postawione "trudne pytanie" ( wiem miałem nie pytac o trudne kwestie :P )
Matematyk pisze: I to jest fakt,ale tutaj w tym przykładzie nic się nie zmieni,nie będzie stabilne NIGDY
nie lubie słowa nigdy bo ono wytycza granice , kto wie może autor udowodni że "NIGDY" nie dotyczy jego projektu :P
Awatar użytkownika
Matematyk
Posty: 97
Rejestracja: 07 mar 2017, 19:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Międzyrzecz/Dublin
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Matematyk »

Proszę usunąć
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 9:58 przez Matematyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Strasznie dużo agresji w tym wątku a tu szkło jeszcze nie zalane.

Tu prosze dowód tego, że się da i wzór na podstawie którego stawiam ten projekt.

https://www.youtube.com/watch?v=Im9lDTRTAOk

Ciekawe jest to, że podchodzisz do tego projektu jakbym miał conajmniej nakopać ziemi z pola zalać wodą z kałuży a przed zalaniem wuścić zwierzęta na goły żwir, snujesz swoje ortodoksyjne smuty niedopuszczając innych możliwości robiąc jakieś śmieszne wyliczenia objętości wody na rybę gdzie sam pokazujesz małe szkło z setkami krewetek.

No ale Bojownik to "WIELKA RYBA" więc nie ma takiej możliwości, ty chyba pól ryżowych w których te ryby żyją w życiu nie widziałeś gdzie woda czasem po kostki stoi a osobników na polu są setki.

Szkoda się wypowiadać, szkoda wątek prowadzić, nie dziwie się, że przez te pare latek co tu nie wracałem taka masa ludzi odpadła i forum przycichło jak takie przypały prowadzą dyskusję w takim tonie...

Admin może usunąć / zamknąć wątek, odstresuje się zrobię podmianę w morszczaku a swoje przemyślenia i projekty zachowam dla siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

Bez stresu chłopaki. Wątek jeśli zostanie zamknięty, to zostanie. k0k0z, ja bym to poprowadził dalej. Nie chcę być poza tematem, ale jak zacząłem lać ocet do akwarium, ktoś mógłby powiedzieć, że to jakieś szaleństwo. Nie odpowiedzieliśmy sobie jednoznacznie na pytania, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana :D Trochę poza tematem. Ale ja jestem za tym, żeby kontynuować ten wątek.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

na filmie z wypowiedzi k0k0z-a krewetki jedzą liść buraka
vikazoo
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:24
Imię: Adam
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: vikazoo »

Uporczywych glonów w akwarium pozbędziesz się, gdy będziesz regularnie podmieniać wodę. Istnieją też sygnały, że wprowadzenie filtracji za pomocą biopellet może spowodować tymczasowo niewielkie ogniska cyjano, które znikają, po ustabilizowaniu się tej metody. Wbrew pozorom mechanizm ten jest podobny do przedawkowania VSV czy wódki. Zanim biopellety pokryją się bakteriami, ich niewielkie drobiny przenikają do akwarium mogąc służyć za odżywkę dla cyjanobakterii.







ADMINISTRACYJNIE: Link z postu został usunięty. Jeżeli kolega chce reklamować swój sklep proszę napisać do administracji celem nadania rangi "firam". Reklamy umieszczamy w odpowiednim dziale. Jeżeli będą pojawiały się w postach zostaną usunięte. XerX
Ostatnio zmieniony 28 sie 2018, 20:08 przez vikazoo, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”