Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Witaminy dla naszych rybek

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Witaminy dla naszych rybek

Post autor: kali555 »

Cześć Koleżanki i Koledzy

Jakie polecacie witaminy dla rybek? Czy macie jakieś przepisy na pokarm z witaminką?
Wojtekxxx9
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Wojtekxxx9 »

Osobiście raz w tygodniu stosuje JBL. Dobre opinie czytałem o SERA fishtamin. Ale najważniejsza chyba będzie różnorodność pokarmów,
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Witaminki to może nie są ale ja daje bakteria AZOO PSB, szczególnie gdy daje mrożonki to nasączam je najpierw tym. Do wody daje też AZOO 11in1 SUPER BIO-BACTERIA....właśnie mi przpomniałeś że kupić muszę :P
Tak jak Wojtekxxx9, pisze różnorodność pokarmów ma też duże znaczenie, ja mam tak na oko około 30 różnych rodzajów pokarmów (nie licząc mrożonek) od samoróbek po firmówki.
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Vibovit + mix owoców morza + szpinak + filet np. mintaja + sparzone płatki owsiane. Wszystko blenderujemy podajemy świeze lubi wrzucamy do pojemnika na kostki lodowe i hop do lodówki.
Łukasz
Awatar użytkownika
rhino
Posty: 105
Rejestracja: 23 maja 2018, 19:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52
Kontakt:

Post autor: rhino »

Jeśli bawić się nie lubisz, to Microbe-Lift Vitaminos Freshwater.
Witaminy i aminokwasy.
Sera FISHTAMIN też jest niezłe, ale to chyba taki Vibovit. Nawet pachnie podobnie :)
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

rhino, dzięki za info. Zastanawiam się tylko nad walorami smakowymi dla ryb, jakie przedstawia domowej roboty pokarm witaminowy. Pisałem już gdzieś tutaj w temacie pokarmów domowej roboty. Co najlepiej przygotować rybom, żeby chciały to jeść? Plus oczywiście witaminy, które można dorzucić.
Awatar użytkownika
rhino
Posty: 105
Rejestracja: 23 maja 2018, 19:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52
Kontakt:

Post autor: rhino »

kali555,
zależy trochę od gatunku. Jeśli nie są to ryby pobierające pokarm tylko z powierzchni (np. Pstrążenica), to polecam "żelki", spokojnie można je wzbogacać witaminami. Oczywiście proporcje "miecho do warzyw" zależą od gatunku ryb.
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jak podam link do dyskusji na naszym forum. Jest tam kilka przepisów.
https://wawarium.pl/viewtopic.php?t=372
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”