Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

podmiana wody

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
anutemix
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2018, 23:33
Imię: sebastian
Lokalizacja: cannock uk
Akwarium: 350
Płeć:
Wiek: 40

podmiana wody

Post autor: anutemix »

Witam mam pytanie, czy przy podmianie wody jak tem spada o 4 stopnie to jest szkodliwe dla ryb? Podmieniam 50% i troche ciężko mieć taką samą temperature wody.Czy rybki przez to moga padać? Wielkie dzieki za odp.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Czemu podmieniasz aż tak dużo wody jednorazowo? Różnica 4C w krótkim czasie na pewno zle wpływa na kondycje ryb
anutemix
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2018, 23:33
Imię: sebastian
Lokalizacja: cannock uk
Akwarium: 350
Płeć:
Wiek: 40

podmiana wody

Post autor: anutemix »

Nawożenie EI dlatego 50%jest podmieniane . Nie mam jak ogrzać wode a nie chce lać ciepłej. Dzieki za odp.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Jak masz odstaną w wiadrze to dolej do tego z litr wrzątku i po sprawie.
Chyba ze lejesz prosto z kranu
anutemix
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2018, 23:33
Imię: sebastian
Lokalizacja: cannock uk
Akwarium: 350
Płeć:
Wiek: 40

podmiana wody

Post autor: anutemix »

W baniakach woda odstana przez parę dni. Racja troche ciepłej bedę dolewał przy podmianach, nie chcialem chloru dawać do baniaka, ale przy takiej ilości to chyba nie szkodzi?podmieniam 125l.Dzieki koledzy za odp. Pozdro
Kuroneko
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:10
Imię: Kuroneko
Lokalizacja: Polska
Akwarium: 126l, 25l
Płeć:

Post autor: Kuroneko »

4* dla zmiennocieplnych to bardzo dużo. A jeśli są w tym jakieś ryby wrażliwe/labiryntowe, to już kaplica. Podmieniaj mniej, a jeśli musisz wodą zimną (można przecież przekręcić nieco gałkę, żeby lała się cieplejsza woda) to rób to na raty - 5%, poczekać aż grzałka się włączy i wyłączy/akwarium wyrówna i tak w kółko aż to całej podmianki.

A jesteś pewny, że w ogóle masz wodę chlorowaną, a nie ozonowaną? Bo na chwilę obecną to już praktycznie standard. Sprawdź na stronie wodociągów, bo może się okazać, że niepotrzebnie trzymasz wodę jak można prosto z kranu.

Ja dobrze rozumiem, że ta woda sobie kilka dni radośnie stoi w akwarium? To jakim cudem "nie masz, jak podgrzać"? Grzałka od chińczyka stówka jest poniżej dwóch dych z przesyłką (sama ostatnio kupowałam), wrzucić z dzień przed podmianą i niech pracuje.
anutemix
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2018, 23:33
Imię: sebastian
Lokalizacja: cannock uk
Akwarium: 350
Płeć:
Wiek: 40

podmiana wody

Post autor: anutemix »

Hej woda stoi w kuchni w baniakach parę dni, w tym czasie nabiera tem pokojowej. Nie jestem pewny czy mam chlor, wolalem dmuchac na zimne :D a grzalka w baniaku oczywiście jest. Teraz dolewam do baniaka czajnik wrzątku i tem spada tylko okolo 1 C więc myśle że tragedi nie ma. Sprawdzę na stronie wodociągów czy coś tam wspomnieli o chlorze dzięki za odp. Pozdrawiam
Kuroneko
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:10
Imię: Kuroneko
Lokalizacja: Polska
Akwarium: 126l, 25l
Płeć:

Post autor: Kuroneko »

To grzałka przez pół dnia powinna podbić do twojej temperatury w takim razie, jakim cudem masz grzałkę i nie ustawisz jej na odpowiednio wysoką temperaturę? 4 stopnie to zdecydowanie za dużo, zwłaszcza regularnie (raz to by ryby olały o ile nie ma jakiś wydelikaconych). Stopień jest w porządku, technicznie rzecz biorąc nawet powinno się symulować taki spadek dzień-noc, tylko nikomu sienie chce. Sprawdź na wodociągach, musi być napisane, czym klarują wodę oraz parametry dzielnic/okręgów rozlewu.

Swoją drogą zastanawiam się, po co ty w ogóle podmieniasz aż 50%, akwa nie ma kiedy się ustawić. Nawet na EI podmianki 30% są ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Ogólne”