Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Grubość węży do kubełka

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Grubość węży do kubełka

Post autor: Pajdas »

Witam. Może ktoś mi podpowie odnośnie grubości węża. Mam w baniaku filtr HW 304 który ma przewdody 20/26. Zastanawiam się czy jęsli wymienie te przewody na mniejsze 16/22 to wydajność spdanie. Zapewne większość powie że Tak. Sam tak myślałem ale nie jestem już pewien. Na wlocie i wylocie fabrycznie są końcówki (plastikowy wlot i wyloty) których średnica w najwęższym miejscu wynosci 16mm. Na zestawie przyłaczeniowym węzy do filtra w pewnym miejscu jest zwężenie którego średnica zewnętrzna jest około 18mm max. I teraz jak te zweżenie mają się do wydajnoci i srednicy przedowów. Czy po założeniu węzy 16//22 wydajność bedzie taka sama a jedynie prędkąć wody się zwiększy? Czy też wydajność spadnie drastycznie?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

nie wiem czy drastycznie ale spadnie przepływ, a po co chcesz je wymieniać?
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Kilka powodów się znajdzie. Muszę je zmienić bo mam w tej chwili za krótkie . Chciałbym żeby były przezroczyste a ogólnie problem jest z dostępnością węży o takim przekroju. Jest to mało istotne dlaczego chce to zrobić. Ważniejszy jest skutek takiej zmiany.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Pajdas pisze:Jest to mało istotne dlaczego chce to zrobić
Jeżeli masz taki stosunek do osób którym zadajesz pytanie, to nie oczekuj wielu odpowiedzi.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

kasztan pisze:
Pajdas pisze:Jest to mało istotne dlaczego chce to zrobić
Jeżeli masz taki stosunek do osób którym zadajesz pytanie, to nie oczekuj wielu odpowiedzi.
Nie uważam że jest to kwestia jakiegoś mojego stosunku do osób którym zadaje pytanie. Po prostu uważam że powód dla czego chce to zrobić jest mało ważny. Wazniejszy jest skutek. Pomimo tego odpowiedziałem dlaczego chce to zrobić.

[ Dodano: 2019-05-20, 22:14 ]
mazmaciek pisze:Przezroczysta 20 mm https://allegro.pl/oferta/waz-ssawny-pc ... 8038303247
jakoś nie widzę tego typu węża przy akwarium.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”