FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyszka
Autor Wiadomość
motylek 

Imię: Łukasz
Wysłany: 2019-06-07, 09:44   Dyszka

Cześć. Wracam na forum i do akwarystyki po 3 letniej przerwie spowodowanej przyrostem naturalnym rodziny jak i choroba, która trochę mnie ogranicza (zawał serca). Chwilowo jest to maleńki baniak, ale w niedługim czasie planuje coś koło 250l. Wracając do tematu.
Baniak to Shrimp Set Smart Aquael 10l zalany 2 tyg temu.
Oświetlenie, 6W led, czas świecenia 10h.
Ogrzewanie, grzałka z termostatem 25 stopni
Filtr Pat mini
Woda, kranex PH 7
Teraz co w baniaczku: jakiś tam korzeń z Majstra, żwirek też z Majstra 0.8-2mm, pod zwirkiem nie ma zupełnie nic.
Roslinki: Rogatek, Anubias, Mikrosorium, Krypcia, Java Moss, Pelia.
Obsada: Bojownik 2+1 ( no wiem, że mały litraz, ale lepiej im u mnie niż na sklepowej półce w plastikowym pojemniku), 10x Red Cherry - będzie jeszcze 10szt. Uprzedzam pytania, żaden bojek nie jest nimi zainteresowany. 2x Ampularia.
Nawożenie, potas i carbo (ocet)
Jak o czymś zapomniałem to dopisze później. Sorki za literówki pisze z tel. Aha zapombialbym, ten kamień na środku to chwilowo dopóki korzeń nie zatonie 😁

Proszę Administrację o "przekrecenie" zdjęć jeśli to możliwe bo nie mam pojęcia dlaczego tak się wgrały.
  Akwarium: 10L

pawprz 

Imię: Paweł
Wysłany: 2019-06-07, 10:25   

Witam ponownie :D
  Akwarium: 112L, 20L, 20L

motylek 

Wysłany: 2019-06-10, 10:21   

Podmiana wody i zniknal kamień. Pojawily się glony w postaci nitek i cos bliżej szlamu na szybach. Po użyciu czyscika wszystko z szyb zeszło. Muszę pomyśleć chyba o military helmet. PH 6.8. Doszło 10szt Red Cherry.

milo 

Imię: Miłosz
Wysłany: 2019-06-12, 08:32   

Nie żebym się czepiał, ale zbiorniczek za mały na 2+1 bojownika. Samiec prędzej czy później poturbuje samice.
  Akwarium: 20L 60L 200L

motylek 

Wysłany: 2019-06-13, 16:45   

Doszły 4x Military Helmet, ale niestety krewetki w ciągu 48h padły prawie wszystkie.

pawprz 

Imię: Paweł
Wysłany: 2019-06-14, 09:24   

Z temperatury czy zbiornik za świeży?
  Akwarium: 112L, 20L, 20L

Harlequin 

Imię: Pawlito
Wysłany: 2019-06-14, 17:28   

motylek napisał/a:
Doszły 4x Military Helmet, ale niestety krewetki w ciągu 48h padły prawie wszystkie.

Witam
za świeży baniak masz na krewetki, cykl nitrifikacji dla krewetek powinnien być długi 6 tygodni, tym bardziej że dałeś na star od razu korzeń, potas, carbo, carbo nie jest potrzebne do tych roslin co masz. Nitki ruszyły bo masz nie stabilne warunki skoki pH i amoniaku. filtracja bardzo słaba pat mini. Poczekaj jeszcze chwile i w lipcu wrzuć krewetki to może bedzie ok.

motylek 

Wysłany: 2019-06-14, 18:44   

Nie pierwszy raz mam krewecie, ale pierwszy raz tak się stało. Zbiornik aż tak świeży nie jest bo 70% wody na start było z dojrzałego zbiornika i krewetki wpuscilem po 2 tygodniach. Najperw 10szt i bylo przez tydzien ok i kolejne 10szt i po kilku dniach padly prawie wszystkie.Testów nie mam i nie robię oprócz PH i azotu. Temperatura 25 stopni - w domu mam klimatyzację. Nitki powoli znikają, część znika samoczynnie ,a resztą glonów pieknie zajmują się MH. Korzen byl przygotowany tydzień przed zalaniem kostki, wody nie barwi i żadnego takiego białego dziadostwa (Zapomniałem fachowej nazwy) na nim po włożeniu do akwa nie było.

mazmaciek 

Imię: Maciek
Wysłany: 2019-06-14, 20:05   

a może nie padły tylko bojki je załatwiły

Akwarium: 125

motylek 

Wysłany: 2019-06-14, 20:25   

Padły. Połowę padnietych wyłowilem resztę padliny zostawiłem ślimakom.

Harlequin 

Wysłany: 2019-06-14, 21:13   

motylek napisał/a:
Nie pierwszy raz mam krewecie, ale pierwszy raz tak się stało. Zbiornik aż tak świeży nie jest bo 70% wody na start było z dojrzałego zbiornika i krewetki wpuscilem po 2 tygodniach. Najperw 10szt i bylo przez tydzien ok i kolejne 10szt i po kilku dniach padly prawie wszystkie.Testów nie mam i nie robię oprócz PH i azotu. Temperatura 25 stopni - w domu mam klimatyzację. Nitki powoli znikają, część znika samoczynnie ,a resztą glonów pieknie zajmują się MH. Korzen byl przygotowany tydzień przed zalaniem kostki, wody nie barwi i żadnego takiego białego dziadostwa (Zapomniałem fachowej nazwy) na nim po włożeniu do akwa nie było.

[url=http://podforak.rzes...umb.jpg]Obrazek[/URL]

to czyli nie dojrzały zbiornik, niestabilne warunki bo jaki by był inny powód padów? za duzo carbo dałeś, potasu? tego się teraz nie dowiemy akurat krewetki lubią stabilne warunki a u Ciebie widaocznie tak nie było skoro padły.

motylek 

Wysłany: 2019-06-15, 10:38   

Stosuje ocet ( carbo ) nie pierwszy raz i wiem jak to robić więc proszę nie pouczaj mnie. Potas jest bardzo ciężko przedawkowac a i tak daje go o połowę mniej niż jest zalecane. Krewetki zaczęły padać jak dorzucilem kolejne 10szt od innego hodowcy. Może jakaś choroba ? Możliwe. Na ta chwilę glonów jest może 15 % tego co bylo. Wpuszcalem nie raz krewecie do baniaka znacznie wcześniej niż obecnie i nie miałem nigdy takich problemów. Co było przyczyną tego się raczej się nie dowiem. Zdechły - koniec i kropka.

Harlequin 

Wysłany: 2019-06-15, 15:13   

motylek napisał/a:
Stosuje ocet ( carbo ) nie pierwszy raz i wiem jak to robić więc proszę nie pouczaj mnie. Potas jest bardzo ciężko przedawkowac a i tak daje go o połowę mniej niż jest zalecane. Krewetki zaczęły padać jak dorzucilem kolejne 10szt od innego hodowcy. Może jakaś choroba ? Możliwe. Na ta chwilę glonów jest może 15 % tego co bylo. Wpuszcalem nie raz krewecie do baniaka znacznie wcześniej niż obecnie i nie miałem nigdy takich problemów. Co było przyczyną tego się raczej się nie dowiem. Zdechły - koniec i kropka.

nie pouczam daje rady, powodzenia życże

Odpowiedz do tematu