Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dyszka

3 lata przerwy

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Dyszka

Post autor: motylek »

Cześć. Wracam na forum i do akwarystyki po 3 letniej przerwie spowodowanej przyrostem naturalnym rodziny jak i choroba, która trochę mnie ogranicza (zawał serca). Chwilowo jest to maleńki baniak, ale w niedługim czasie planuje coś koło 250l. Wracając do tematu.
Baniak to Shrimp Set Smart Aquael 10l zalany 2 tyg temu.
Oświetlenie, 6W led, czas świecenia 10h.
Ogrzewanie, grzałka z termostatem 25 stopni
Filtr Pat mini
Woda, kranex PH 7
Teraz co w baniaczku: jakiś tam korzeń z Majstra, żwirek też z Majstra 0.8-2mm, pod zwirkiem nie ma zupełnie nic.
Roslinki: Rogatek, Anubias, Mikrosorium, Krypcia, Java Moss, Pelia.
Obsada: Bojownik 2+1 ( no wiem, że mały litraz, ale lepiej im u mnie niż na sklepowej półce w plastikowym pojemniku), 10x Red Cherry - będzie jeszcze 10szt. Uprzedzam pytania, żaden bojek nie jest nimi zainteresowany. 2x Ampularia.
Nawożenie, potas i carbo (ocet)
Jak o czymś zapomniałem to dopisze później. Sorki za literówki pisze z tel. Aha zapombialbym, ten kamień na środku to chwilowo dopóki korzeń nie zatonie 😁

Obrazek

Obrazek

Proszę Administrację o "przekrecenie" zdjęć jeśli to możliwe bo nie mam pojęcia dlaczego tak się wgrały.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Witam ponownie :D
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Podmiana wody i zniknal kamień. Pojawily się glony w postaci nitek i cos bliżej szlamu na szybach. Po użyciu czyscika wszystko z szyb zeszło. Muszę pomyśleć chyba o military helmet. PH 6.8. Doszło 10szt Red Cherry.


Obrazek
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Nie żebym się czepiał, ale zbiorniczek za mały na 2+1 bojownika. Samiec prędzej czy później poturbuje samice.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Doszły 4x Military Helmet, ale niestety krewetki w ciągu 48h padły prawie wszystkie.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Z temperatury czy zbiornik za świeży?
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

motylek pisze:Doszły 4x Military Helmet, ale niestety krewetki w ciągu 48h padły prawie wszystkie.
Witam
za świeży baniak masz na krewetki, cykl nitrifikacji dla krewetek powinnien być długi 6 tygodni, tym bardziej że dałeś na star od razu korzeń, potas, carbo, carbo nie jest potrzebne do tych roslin co masz. Nitki ruszyły bo masz nie stabilne warunki skoki pH i amoniaku. filtracja bardzo słaba pat mini. Poczekaj jeszcze chwile i w lipcu wrzuć krewetki to może bedzie ok.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Nie pierwszy raz mam krewecie, ale pierwszy raz tak się stało. Zbiornik aż tak świeży nie jest bo 70% wody na start było z dojrzałego zbiornika i krewetki wpuscilem po 2 tygodniach. Najperw 10szt i bylo przez tydzien ok i kolejne 10szt i po kilku dniach padly prawie wszystkie.Testów nie mam i nie robię oprócz PH i azotu. Temperatura 25 stopni - w domu mam klimatyzację. Nitki powoli znikają, część znika samoczynnie ,a resztą glonów pieknie zajmują się MH. Korzen byl przygotowany tydzień przed zalaniem kostki, wody nie barwi i żadnego takiego białego dziadostwa (Zapomniałem fachowej nazwy) na nim po włożeniu do akwa nie było.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, 7:53 przez motylek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

a może nie padły tylko bojki je załatwiły
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Padły. Połowę padnietych wyłowilem resztę padliny zostawiłem ślimakom.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

motylek pisze:Nie pierwszy raz mam krewecie, ale pierwszy raz tak się stało. Zbiornik aż tak świeży nie jest bo 70% wody na start było z dojrzałego zbiornika i krewetki wpuscilem po 2 tygodniach. Najperw 10szt i bylo przez tydzien ok i kolejne 10szt i po kilku dniach padly prawie wszystkie.Testów nie mam i nie robię oprócz PH i azotu. Temperatura 25 stopni - w domu mam klimatyzację. Nitki powoli znikają, część znika samoczynnie ,a resztą glonów pieknie zajmują się MH. Korzen byl przygotowany tydzień przed zalaniem kostki, wody nie barwi i żadnego takiego białego dziadostwa (Zapomniałem fachowej nazwy) na nim po włożeniu do akwa nie było.


[url=http://podforak.rzeszow.pl/upload/u2406_1560531054_thumb.jpg]Obrazek[/URL]
to czyli nie dojrzały zbiornik, niestabilne warunki bo jaki by był inny powód padów? za duzo carbo dałeś, potasu? tego się teraz nie dowiemy akurat krewetki lubią stabilne warunki a u Ciebie widaocznie tak nie było skoro padły.
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Stosuje ocet ( carbo ) nie pierwszy raz i wiem jak to robić więc proszę nie pouczaj mnie. Potas jest bardzo ciężko przedawkowac a i tak daje go o połowę mniej niż jest zalecane. Krewetki zaczęły padać jak dorzucilem kolejne 10szt od innego hodowcy. Może jakaś choroba ? Możliwe. Na ta chwilę glonów jest może 15 % tego co bylo. Wpuszcalem nie raz krewecie do baniaka znacznie wcześniej niż obecnie i nie miałem nigdy takich problemów. Co było przyczyną tego się raczej się nie dowiem. Zdechły - koniec i kropka.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

motylek pisze:Stosuje ocet ( carbo ) nie pierwszy raz i wiem jak to robić więc proszę nie pouczaj mnie. Potas jest bardzo ciężko przedawkowac a i tak daje go o połowę mniej niż jest zalecane. Krewetki zaczęły padać jak dorzucilem kolejne 10szt od innego hodowcy. Może jakaś choroba ? Możliwe. Na ta chwilę glonów jest może 15 % tego co bylo. Wpuszcalem nie raz krewecie do baniaka znacznie wcześniej niż obecnie i nie miałem nigdy takich problemów. Co było przyczyną tego się raczej się nie dowiem. Zdechły - koniec i kropka.
nie pouczam daje rady, powodzenia życże
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Aktualizacja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

motylek nie masz litości monitor nie chce mi stać gdy go na bok przewracam żeby twoje foty stały prosto ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”