Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[75-85L]Azja-co wybrać

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

[75-85L]Azja-co wybrać

Post autor: Kubraksnk »

Witam po 2 latach postanowiłem zmienić swoją Tanganike na coś innego, z racji że bardzo podobają mi się akwaria typu BW pomyślałem nad Azją właśnie w tym typie lub jako że mam drugie mniejsze szkiełko BW do iść w coś z goła odmiennego i zrobić coś w stylu ClearWater ale z rybkami Azjatyckimi i tu pojawia się pytanie co bardziej pasuje do szkiełka niestety nie wielkiego ale ogranicza mnie miejsce w pokoju.

Akwarium: Szkło będzie wymieniane i i będzie to coś w przedziale 60-70 cm długości i 35cm szerokości 35 wysokości, więc 74-85 litrów

Woda: Niestety nie mam filtra RO więc mogę zapewnić tylko wode o takich parametrach jakie mam jednak w moim malutkim BW parametry wcale nie są najgorsze bo PH to około 6.5-7(waha się)

Światło Myślałem na zwykłymi naświetlaczami LED o mocy 10 lub 2x10w

Podłoże: Tylko i wyłącznie piasek

Aranżacja : Napewno jakis ładny korzeń umiejscowiony centralnie do tego kilka mało wymagających roślin(niezależnie czy CW czy BW) oraz może jakiś łupek czarny jako uzupełnienie aranżacji?

Rybki:
I tak jak mówiłem tu jest zagwostka
Jak uważacie co lepiej się sprawdzi? Ze swojej strony napewno chciałbym żeby w obsadzie były piskorki Khula.
1.Jeśli BW to myślałem nad prętnikami + jakaś ciekawa ławica
2.Jeśli CW to skłaniam się ku jakiejś ciekawej brzance jako podstawa i być może coś do tego?

Rośliny
No i tu drugi problem, może jakieś Cryptocoryny , Microsorum i mech na korzeń?
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Prętnik karłowaty bardzo fajna rybka z samce jak podchodza do tarła potrafia sie fajnie wybarwić. Samica za to mało ciekaw oliwkowa. Do tego może brzanka wysmukla(Titeya). Moze w zoologicznym nie wygladają okazale ale jak się zaklimatyzuja to potrafia sie cudownie wybarwić na czerwono (samce). Plus są tanie i niewymagające. Mi podchodziły do tarła w zbiorniku ogólnym i przy sporej ilości mchu odchowały się zawsze pare szt. Nie pływaja w ławicy.
Łukasz
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

Co do rybek to znam znam, ale bardziej ciekawi mnie co uważacie o samej kompozycji w takim szkle bo jednak dno 70x35 to nie jest jakaś wielka powierzchnia i nie wiem czy lepiej będzie wyglądać CW czy coś ala BW?
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Post autor: Rybka »

Kubraksnk pisze: Aranżacja : Napewno jakis ładny korzeń umiejscowiony centralnie do tego kilka mało wymagających roślin(niezależnie czy CW czy BW) oraz może jakiś łupek czarny jako uzupełnienie aranżacji?
Poleciłbym ci jeszczę kokosa, żeby niektóre rybki mogły się ukryć. Myślę że korzeń, łupek czarny i kokos powinny wystarczeć.
Kubraksnk pisze: Rybki:
I tak jak mówiłem tu jest zagwostka
Jak uważacie co lepiej się sprawdzi? Ze swojej strony napewno chciałbym żeby w obsadzie były piskorki Khula.
1.Jeśli BW to myślałem nad prętnikami + jakaś ciekawa ławica
2.Jeśli CW to skłaniam się ku jakiejś ciekawej brzance jako podstawa i być może coś do tego?
Może być siedem piskorków, parka prętników karłowatych, ławica mikrorazbor galaxy lub innych małych rybek, sześć brzanek titeja i krewetki red cherry na dno.
Kubraksnk pisze: Rośliny
No i tu drugi problem, może jakieś Cryptocoryny , Microsorum i mech na korzeń?
Uważam że mogą być.
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

Rybka pisze:Może być siedem piskorków, parka prętników karłowatych, ławica mikrorazbor galaxy lub innych małych rybek, sześć brzanek titeja i krewetki red cherry na dno.
Nie chce się wymądrzać skoro sam proszę o pomoc ale prętniki trzyma się w haremach, no i wydaje mi się że w takim szkle(każdym mniejszym niz 200L:P) 2 gatunki rybek ławicowych nie prezętują się za ładnie.

Ja od siebie to myślałem nad czymś np taki:
-10-15 szt Brznki titeya
-harem prętnika miodowego lub skrzeczyk pręgowany ( Zależy czy uda mi się znaleźć)
-8 sztuk piskorków
No i do tego jakieś slimaczki typu helmety/red devile
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Post autor: Rybka »

Myślałem że prętniki hoduje się w parach. Nigdy ich nie miałem. Z ławicowych może brzanki pięciopręgie lub zielone zamiasy titejek.
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

Dobra już zapadła decyzja akwarium w trakcie klejenia co do obsady to pójdę w stronę BW
piskorek
brzanka pieciopręga lub inna odmiana lecz narazie jedyny gatunek który mi wpadł do głowy
Betta WF co do odmiany to jeszcze nie zdecydowałem ale myślę nad coccina/simplex
Problemem jest dostęp do tych odmian bojowników, i tu pytanie
Ma ktoś może jakieś namiary na hodowców/importerów dzikusów betta?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

a nie myślałeś o bocji karłowatej?? ja właśnie postawiłem BW z azji i zastanawiam się nad tą rybką
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

70x40 dno to tak na styk dla bocji, i dlatego też wydaje mi się że lepiej będzie wyglądało stadko piskorków niż upchane na siłe bocje.
Zresztą chciałbym jak najbardziej zbliżyć się do naturalnego biotopu ale to wszystko zależy od tego czy dostanę betty no i jaką odmiane ;(
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Post autor: Rybka »

Kubraksnk pisze: Dobra już zapadła decyzja akwarium w trakcie klejenia co do obsady to pójdę w stronę BW
piskorek
No fajna ryba. Mi pomysł się podoba i myślę że to najlepszy pomysł.
Kubraksnk pisze: brzanka pieciopręga lub inna odmiana lecz narazie jedyny gatunek który mi wpadł do głowy
Brzanka wysmukła też jest ładna, poszukaj, jest zresztą troszkę mniejsza.
Kubraksnk pisze:Betta WF co do odmiany to jeszcze nie zdecydowałem ale myślę nad coccina/simplex
Problemem jest dostęp do tych odmian bojowników, i tu pytanie
Ma ktoś może jakieś namiary na hodowców/importerów dzikusów betta?
Bojowniki to najlepiej harem, miałem kiedyś tą rybkę. Ładne są te niebieskie.
mazmaciek pisze:a nie myślałeś o bocji karłowatej?? ja właśnie postawiłem BW z azji i zastanawiam się nad tą rybką
Bocja karłowata może być, ale piskorek lepiej będzie się u niego czuł.
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

Rybka pisze:Bojowniki to najlepiej harem, miałem kiedyś tą rybkę. Ładne są te niebieskie.
No mi chodzi bardziej o dzikusy Betta, a nie o te popularne z kubka :P Myślałem nad Betta Coccina ale ciężko jest dostac jakiekolwiek bettasy :(
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Post autor: Rybka »

Kubraksnk pisze: No mi chodzi bardziej o dzikusy Betta, a nie o te popularne z kubka :P
U mnie sprzedają nie w kubeczkach, ale w akwariach, każdy oddzielnie.
Kubraksnk pisze: Myślałem nad Betta Coccina ale ciężko jest dostac jakiekolwiek bettasy :(
Cocciny są faktycznie ładne.
Zrób taką obsadę:
1 samiec betta coccina lub harem betta simplex
6 piskorków kuhli lub brązowych
6 brzanek wysmukłych titeja lub brzanek pięciopręgich
6 otosków (taki dodatek).
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

simplex to nie BW a otoski to wogole nawet nie Azja :)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

ja do swojej Azji myślę wsadzić razborę najprawdopodobniej klinową, tyle że ja mam mniejszy zbiornik
Kubraksnk
Posty: 39
Rejestracja: 02 lip 2017, 12:12
Imię: Kuba
Lokalizacja: Sanok
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kubraksnk »

Razborki ładne, myślałem nad Borneanśką ale brzanka piecopręga w końcu wydała mi się ciekawsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobór obsady”