FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy: Anubiasy po rearanżacji strasznie marnieją.
Autor Wiadomość
cosurgi 
cosurgi

Imię: Janek
Wysłany: 2019-07-15, 17:27   

mazmaciek napisał/a:
a nie lepiej zainwestować w filtr RO i mineralizator, problem będzie z bani.
sam się nad tym zastanawiam, nawet filtr już mam

Problem jest nie tyle z kasą, co z granicą pomiędzy obowiązkiem a przyjemnością. Przykładowo: doglądanie filtra RO który ma prędkość 10 litrów/godzinę to by było dla mnie potworne zawracanie głowy. Nie można na chwilę o tym zapomnieć dopóki całe 100 litrów się nie zrobi. Ktoś będzie przechodził, niechcący zahaczy i tak przez cały dzień.

Gdyby istniał filtr RO który ma prędkość 100 litrów/godzinę to może za parę miesięcy bym się szarpnął i taki kupił. A czas wymiany wody w akwa nie uległby zmianie.

Wolę trzymać akwa bardziej w kategorii przyjemności niż obowiązków 8)
  Akwarium: 400 litrów

mazmaciek 

Imię: Maciek
Wysłany: 2019-07-15, 23:30   

Są filtry kuchenne z dodatkowym zbiornikiem ale to znowu masa szwargałów. Ja stawiam kanister na podwórzu i sobie kapie pół dnia

Akwarium: 125

oldmike 

Imię: Michał
Wysłany: 2019-07-16, 08:31   

pawprz napisał/a:
Kiedyś te ryby wyjdą z akwarium i Wam wpitolą że je podtruwacie xd xd xd xd

Jak skalar wyjdzie u Janka i przegryzie mu tętnice, to Janek ode mnie dostanie zarąbisty wieniec. :mrgreen:
Ja tak za bardzo nie wierzę w zatrucie makrem. Zatrucie mikrem tak. Chlorki czy sód są bardziej potrzebne zwierzętom niż roślinom. Aczkolwiek trzeba to wszystko pogodzić. Nie pytaj jak, bo nie wiem.

cosurgi 
cosurgi

Wysłany: 2019-07-19, 23:08   

Więcej wrzuciłem na dropboxa. Ten glon coraz ciężej się ściera z szyb:

[ Dodano: 2019-07-19, 23:29 ]
Będę musiał zrobić podmianę w tym tygodniu. Używać dalej Typ60 ? Althernanthera chyba wystrzeliła chyba za sprawą Typ60. Po poprzedniej podmianie nic nie dolewałem.

[ Dodano: 2019-07-19, 23:29 ]
Tzn, cały czas leci mocno rozcieńczone micro i TMG, tak jak ustawiliśmy ponad 2 miesiące temu.

[ Dodano: 2019-07-19, 23:32 ]
oldmike napisał/a:
Ja tak za bardzo nie wierzę w zatrucie makrem. Zatrucie mikrem tak. Chlorki czy sód są bardziej potrzebne zwierzętom niż roślinom. Aczkolwiek trzeba to wszystko pogodzić. Nie pytaj jak, bo nie wiem.

Wydaje mi się że ryby są mocno zadowolone. W końcu nawet te skalary mi się rozmnożyły. Zdrowe są. Najpewniej za sprawą filtrów, które według opisu producenta podobno byłyby w stanie obsłużyć 1200 litrowe akwarium. Tzn. filtry są już trochę przytkane. Ale prąd wody z nich leci w miarę okej.

cosurgi 
cosurgi

Wysłany: 2019-07-31, 21:35   

Akwarium tak ładnie się prezentuje wieczorem (z daleka, gdy nie widać glonów 8) ), że pozwoliłem sobie wydłużyć czas oświetlenia o 45min wieczorem (do 21:45), ale tylko JEDNYM LEDem. Czyli dla roślin to właściwie tyle co nic. Chyba im nie zaszkodzę.

Kod:

6---7---8---9--10--11--12--13--14--15--16--17--18--19--20--21--22--23--24
(1)tropica 1/20:      *                razem +3 (wpada:3) ml; o 10:05
(5)seachem micro 1/4  *                razem +4 (wpada:4) ml; o 10:10
Z:                +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++          1 LED : 12h45min
ZC:               ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++             2 LEDy: 12h
ZC:                               +++++++++++++++++                            2 LEDy:  4h
tZ:   +++                                                               ++++++

podsumowując, natężenie światła w ciągu dnia wynosi:
                                                   1 LED: 45minut ===
                  ================   3 LEDy : 8h   ===============
                                  == 5 LEDów: 4h ==

cosurgi 
cosurgi

Wysłany: 2019-08-02, 13:44   

Wiecie co. Skalary przyjęły strategię, że nie będą wyskakiwać z akwarium, tylko się z niego wysypią.

Przyszły dziadek dostał niezłe wciry, żeby się nie wtrącać:

A to zdjęcie przyszłych rodziców jeszcze zanim się wykluli: http://podforak.rzeszow.p...=33535&start=23

Przyszłych jak przyszłych, tym razem nie zamierzam im ani trochę pomagać. Akwarium i tak jest na maksa przerybione. Więc pewnie nic z tego nie wyjdzie.

pawprz 

Imię: Paweł
Wysłany: 2019-08-05, 06:46   

Na tym drugim zdjęciu ma cie na oku. Ja już bym nie spał spokojnie mając gdzieś w głowie przyszły wpierdziel od skalara :D .
ps. Gratuluje
ps2. Jedyny czysty liść w akwarium więc jak nie spróbować xd xd xd xd

Akwarium: 112L, 20L, 20L

cosurgi 
cosurgi

Wysłany: 2019-08-05, 12:57   

Nawet jestem zaskoczony, bo tylko kilka jajeczek spleśniało. I praktycznie cała ikra się wykluła. Potem skalary przeniosły narybek na prawą rurę od filtra z tyłu akwarium. Tam je przyczepiły. Wtedy były największe straty, ponad połowa poleciała gdzieś z silnym prądem wody wylatującym z filtra. Ryby prawie w ogóle nie przeszkadzały, co mnie też mocno zdziwiło. Platynki nie próbują robić podchodów tak jak kiedyś. A każdy inny skalar dostaje niezłe wciry.

Dużo tego nie zostało, ale nadal zbyt wiele aby policzyć. Powiedzmy, że około 2cm kwadratowe na tej rurce są zajęte.

No ciekawe. Myślałem, że będzie znacznie gorzej. Nadal nie zamierzam im pomagać bo mam przerybienie na maksa.

Tak właściwie to one znalazły jedyną czystą połówkę liścia w całym akwarium. Cały czysty to on nie był xd xd

Odpowiedz do tematu