FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyfuzor CO2 - nowa odsłona
Autor Wiadomość
vasteq 

Imię: Tomek
Wysłany: 2017-12-28, 09:32   

Oj to wątpię żeby do końca wylotu rury rozpuściło się tak żeby nic nie było widać. Nawet drogie dyfuzory z ceramiką dające mgiełkę wypuszczają bąbelki, patrząc po filmikach na YouTube. Oczywiście pewnie kwestia długości rury albo ustawionego przepływu ale u mnie z konieczności jest dość krótka rura ok 50-60 cm

kasztan 

Imię: Łukasz
Wysłany: 2017-12-28, 10:50   

U mnie nie było żadnych bąbelków. Zamontowane na fabrycznym wężu w JBL 901, nie wiem ile one mają długości dokładnie.

walher 
walher

Imię: waldek
Wysłany: 2019-03-21, 20:03   Dyfuzor narurowy po 5 latach

Chciałbym przekazać kilka spostrzeżeń zwolennikom filtra narurowego jako dyfuzora co2- po 5 latach użytkowania dolna część filtra (ta przezroczysta) niesamowicie zmiękła - plastik znacznie ugina się podczas wykręcania - po wykręceniu tej części filtr nie można uszczelnić, pomogła wymiana dolnej przezroczystej części filtra. Druga uwaga - co 2 w filtrze musi być podawane poprzez kostkę napowietrzającą - drobne bąble CO2 się wtedy rozpuszczą.
  Akwarium: 240l

Darek 

Imię: Darek
Wysłany: 2019-09-04, 11:00   

Witam, mnie też to dopadło lecz po 7 latach ;)
walher napisał/a:
Chciałbym przekazać kilka spostrzeżeń zwolennikom filtra narurowego jako dyfuzora co2- po 5 latach użytkowania dolna część filtra (ta przezroczysta) niesamowicie zmiękła - plastik znacznie ugina się podczas wykręcania - po wykręceniu tej części filtr nie można uszczelnić, pomogła wymiana dolnej przezroczystej części filtra. Druga uwaga - co 2 w filtrze musi być podawane poprzez kostkę napowietrzającą - drobne bąble CO2 się wtedy rozpuszczą.

Odpowiedz do tematu