Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bimbrownia - tanie CO2 w twoim akwarium

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Bimbrownia - tanie CO2 w twoim akwarium

Post autor: krzysiekb4 »

Rzeczy potrzebne do wykonania instalacji :

- 2 butelki plastikowe z zakrętkami - jedna może być litrowa lub nawet pół-litrowa
(ta w której będzie się znajdować woda), natomiast druga litrowa do zacieru
- wężyki akwarystyczne takie jak do pompki napowietrzającej (długość zależna od tego jak daleko postawimy naszą instalację od akwarium )
- strzykawka
- kawałek gałęzi z drewna lipowego
-silikon


Do zrobienia zacieru potrzebne jest:

- Drożdże
- Cukier
- Woda


Wykonanie instalacji:

Odkręcamy nakrętki z butelek.
W jednej nakrętce (tej, która będzie na butelce z zacierem) wiercimy jeden otworek.
W drugiej nakrętce (która będzie zawierała w sobię wodę) wiercimy 2 otwory.
Jeden wężyk przekładamy z nakrętki z jednym otworem (jego długość powinna
być jak najmniejsza tak aby postawić swobodnie dwie butelki obok siebie )
do nakrętki z dwoma otworami (wężyka zostawiamy tyle, żeby po zakręceniu
nakrętki dotykał on praktycznie dna butelki z wodą).
Drugi wężyk mocujemy w nakrętce z dwoma otworami i zostawiamy go od
strony wewnętrznej butelki około 1cm. Wychodzący z drugiej zakrętki wężyk
powinien mieć taką długość aby dostawał on do wnętrza akwarium.. Na końcu
wężyka montujemy ręcznie wykonany dyfuzor o którym za chwilę i umieszczamy
go tak, żeby bańki CO2 wydostawały się najlepiej w okolicach wylotu filtra.
Na zakrętkach na około wężyków uszczelniamy silikonem i odczekujemy 24h aż silikon zastygnie.
Do mniejszej butelki nalewamy do połowy wody i zakręcamy ją (nakrętka z 2 otworkami).
Do drugiej butelki wlewamy wcześniej przygotowany zacier, z którego będzie produkowany
CO2. Ilość zacieru jest ściśle związana z wielkością butelki.

Wykonanie zacieru (przewidziane dla butelki 1 litrowej ):

- Odmierzamy około 0.6 l przegotowanej letniej (nie gorącej ! ponieważ zabije ona drożdże) wody
- Dodajemy około ¼ kostki drożdży piekarskich
- Następnie dodajemy 2 szklanki cukru
- Mieszamy aż do całkowitego rozpuszczenia

Tak przygotowany zacier wlewamy do większej butelki.
Jeżeli nie wszystko chce się rozpuścić to dolewamy trochę
wody i mieszamy dalej. Pamiętajmy, że maksymalnie możemy
zrobić zacieru około 0.7 l ponieważ musimy pozostawić w butelce
miejsce aby wyprodukowany gaz dostał się wężykiem do drugiej butelki.
Do drugiej butelki nalewamy zwykłej wody też tak mniej więcej do 3/4 jej objętości.
Zakręcamy i czekamy.
Po jakimś czasie roztwór zacznie bąbelkować. Efektem jest pojawianie
się bąbelków w butelce z wodą, a następnie bąbelków unoszących się z dyfuzora.
Zacier wystarcza na około 2 tygodnie i po tym czasie należy butelki opróżnić,
wypłukać i ponownie uzupełnić w/w składnikami.

Wykonanie dyfuzora :

- Bierzemy strzykawkę i kawałek miękkiego drewna (lipowego) o okrągłym przekroju
- Przecinamy strzykawkę w połowie ( pozostawiamy 3, 4 cm) a do środka wciskamy drewienko o średnicy jaką posiada strzykawka
- Odcinamy kawałek gałęzi z drewna lipowego około 1.5 cm i ewentualnie doszlifowujemy pilnikiem aby otrzymać krążek. Z całej siły wciskamy krążek do środka strzykawki
- Na strzykawkę naciągamy przyssawkę która przyczepi dyfuzor do ściany akwarium dyfuzorem do góry.
- Doczepiamy do strzykawki wężyk od bimbrowni i po jakimś czasie uzyskujemy delikatną mgiełkę która szybko rozpuści się w wodzie.
Obrazek
Zdjęcie pobrane z serwisu allegro.pl

Link do filmiku przedstawiającego działanie dyfuzora
<Usunięto przeterminowanego linka do grafiki - zulix>


Dlaczego bimbrownia nie działa choć zrobiłem wszystko jak podano wyżej ?

Jeżeli wszystko jest zrobione poprawnie to prawdopodobnie przyczyną braku bąbelków
jest nieszczelność instalacji. Aby sprawdzić czy Bimbrownia jest szczelna najlepiej
włożyć wszystko do wanny z wodą lub do odpowiedni dużego wiaderka aby całość się
zanurzyła. Zatkać wylot bimbrowni i przyciskać butelkę. Tam gdzie będą lecieć bąbelki
należy ponownie uszczelnić.

Tak to wygląda :
Obrazek
Rysunek: Oswald
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 13:30 przez krzysiekb4, łącznie zmieniany 7 razy.
Markiz

Post autor: Markiz »

2 butelki 5L na wsady
butelka 1,5 l jako komora sprężająco-oczyszczająca
łączymy to tak (cholera dobrze że odpowiedni dział to autora nie wywalą :P )
wężyki w nakrętkach 5L - max 50cm-uszczelniamy jak chcemy-ja stosowałem plestelinę rozpuszczoną zapalniczką i pokrytą superglue :twisted:

Wpuszczamy te wężyki do 1,5L na połowie wysokości - zalewamy wodą poniżej poziomu wlotu wężyków-w nakrętce jakieś 30-40 cm wężyka podłączonego do profesjonalnego (powiedzmy bo i na spieku ruszy wbrew pozorom a wcale wystarczy drewienko w strzykawie-prawda Michale ;) ) i tylo :shock:

2 bąble na seq gwarantowane-bez zaworka zaduszenie ryb na 100 % :alien:

na każdą butle:
0,5kg winogron
2L wody
0,5kg cukru

Plus 0,2 kg cukru po miesiącu

Do buteleczek i po 2 mcach konsumujemy :lol:
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

..heh.. to się nazywa połączyć przyjemne z pożytecznym :D

Część wątku o dyfuzorze, przeniesiona do: http://www.podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=638#638 - MirosławB
Ostatnio zmieniony 30 paź 2009, 18:40 przez krzysiekb4, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Z mojego doświadczenia innego niż akwarystyczne wynika mała sugestia co do przygotowania zacieru :mrgreen: jeżeli chcemy żeby szybciej drożdżaki wystartowały i dobrze pracowały to:
- szczypta kwasku cytrynowego do wody (pół łyżeczki na 2, 3 litry wody np.) drożdże lubią kwaśne środowisko
- dodatek pożywki dla drożdży wodoro fosforan dwuamonowy (do kupienia np. w sklepie winiarskim obok popdpromia),zepsutego soku bądź owoców znacząco poprawia pracę (produkcję CO2) przez dostarczenie buducla dla mnożących się na początku procesu drożdży

UWAGA: Jeżeli przesadzimy z poziomem zacieru a przytka nam wężyk owockiem jakimś to na suficie zobaczymy gluty :D z butelki
powodzenia
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009, 0:14 przez truteen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Stosować również można sodę oczyszczoną w celu przyspieszenia rozruchu :) Tak gdzieś czytałem bo sam nigdy tego nie próbowałem.
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Ja właśnie nie bardzo czaję ale soda ma odczyn słabo zasadowy więc po co ją do zacieru??? Może ktoś coś pokręcił bo sodę daje się w dalszej produkcji alkoholu podczas drugiego gotowania w celu hydrolizy estrów dających nieprzyjemną woń alkoholu.... więc moim zdaniem coś się komuś motnęło... zacier przez to nie stanie, ale wielokrotnie robiąc wino przekonałem się że właśnie zakwaszenie np. cytryną dawało mocno pozytywny efekt w postaci burzliwej fermentacji..
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Fermentacja zachodzi najlepiej przy określonym pH środowiska. Z punktu widzenia chemika najlepiej jak jest to pH = 4,5-4,7 a więc środowisko kwaśne. Przy wyższych wartościach wytwarzane są znaczne ilości gliceryny i kwasów organicznych. Część z nich jest lotna i przechodzi nam to do akwarium (DOC) trując nieco ryby i wspomagając glony. Dlatego właśnie często stosuje się dodatkową płuczkę z wodą.
Stąd, gdy lecimy z bimbrem z cukru zakwaszanie jest jak najbardziej wskazane. Przy niektórych owocach uzyskujemy jednak niższe pH i wtedy trzeba nieco osłabić działanie kwasu za pomocą sody (ale rzadko).

Prowadzenie fermentacji w optymalnych warunkach ogranicza się do kilku (3-5) dni a więc w naszym interesie jest, aby ten proces nie był zbyt szybki.

Przy okazji, ile możemy uzyskać:
Maksymalne stężenie etanolu uzyskane przez fermentację cukrów jest różne dla różnych szczepów i może dochodzić nawet do 20% objętościowych. Dla drożdży browarniczych jest to około 6%, dla drożdży piekarskich to 12% a typowe drożdże winne tolerują do 15% etanolu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

czyli jak ja bym chciał zrobić zacier wg przepisu krzyska to dodać tego kwasku cytrynowego czy nie?
Tylko żywe zioło :D
Markiz

Post autor: Markiz »

Ja tam nie daje nic-sama natura-cukier woda i owoce :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

tak mówisz a jaką ilość proponowałbyś owoców do 0,5l butelki (na razie startuje z małymi objętościami próba :P
Tylko żywe zioło :D
Markiz

Post autor: Markiz »

Na 0,5-hmmmm....
0,2 L wody 50g cukru 50 g Winogron...

Dla pozostałych oryginalna proporcja:

1 kg cukru,
4L wody
1kg owoców :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Krzysiek powiedz mi jak długo u ciebie czy u kogoś kto robił to wg twojego przepisu trwało wydzielenie się CO2 bo u mnie po nie całej godzinie czasu jest 1 bąbel na 2 sekundy.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2009, 13:16 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Markiz

Post autor: Markiz »

Przy wkładach z 2l wody co2 zaczynało się wydzielać po około 5 dniach-później tak po miesiącu dosypywałem cukier a po 2 przelewałem do butelek-po 2 zdatne do spożycia :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Jeżeli można, to moja prowizorka :D


Obrazek
butelki

Obrazek

to takie rozmazane to ceło dwa

Wgranie zdjęć na serwer forum - zulix
Ostatnio zmieniony 15 paź 2015, 17:17 przez justfilied233, łącznie zmieniany 2 razy.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

justfilied233, Średnio taki wkład wytrzymywał 2 tygodnie. Jak zastosowałem ograniczenie przepływu z kroplówki to dochodziło do 3 tygodni ale to rzadko. Średnia długość życia takiego zacieru to 2 tygodnie.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2009, 13:35 przez krzysiekb4, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”