Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[375][Roślinne]poligon doświadczalny

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

[375][Roślinne]poligon doświadczalny

Post autor: grzeniu »

Witam jest to zdjęcie aktualne na 02.03.2011 po wielu zmianach, opis zmian i parę fotek na stronie 3-ciej.

Obrazek

Witam. Postanowiłem pochwalić się zbiornikiem, w którym eksperymentuje od 18 miesięcy.
Opis Zbiornika:
375l-150x50x50
oświetlenie-4x54W
grzałka -300W +150W
filtr-Tetratec 1200+UV11W
podłoże- torf, piasek, żwir
nawożenie- kulki gil-torf, symfonia złota+fe+K2SO4,butla CO2 od czasu do czasu
Flora:
Eleocharis Vivipara
Hedyotis salzmaunii
Fissidens Fontanus
Myriophyllum aquaticum
Subwassertang
Cryptocoryny- nie znam ale pięknie rosną
Lotos zielony i czerwony
Jakiś Dąbek i bacopa
małę żabieniczki i blyxia
Nie znam wszystkich gatunków często nabywam rośliny bez nazw.
Fauna:
18xRodostomus
10xPstrążenic plamistych
8xKirys Panda
5xNeon w spadku
4xkosiarka
4xzbrojnik niebieski, odmiana weloniasta złota
4x Głowaczyk
4xpiskorki
2xSturistoma
para Proporczykowiec Kap Lopez
1xDuszekbrazylijski
1xzbrojnik lamparci
1xsum żółtopasy


Tak to teraz wygląda.
Obrazek

po wielu zmianach- stan na 27.01.2011

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 23:25 przez grzeniu, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zdjęcie by się przydało...
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: skaczacy »

może fotka jakaś ? :) obsada spora i kawał sprzętu
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Właśnie próbuje załączyć zdjęcie z JPEG i nie moge sobie poradzić.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

z explorera nie pójdzie :/
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

parę fotek z życia w akwarium
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Nie przepadam za sumami , ale ten - piękny! :D
Pokaż jeszcze te Sturistoma!
Swoją drogą supr by było jakby to był jeden region np. amazonia... ( nie piszę biotop - bo biotopowy roślinniak to raczej niemożliwe...) ;)
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: skaczacy »

świetne akwarium, bardzo mi się podoba i prawie mój rozmiar :)
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

świetne akwarium, bardzo mi się podoba i prawie mój rozmiar :)

Dzięki też widziałem kiedyś Twoje akwarium z Paletkami, miałem bardzo podobny pomysł i nawet dość długo wszystko było tak jak trzeba, ale później rośliny przestały mieć przyrosty i temperatura im dała rade. Z tym ze nie do końca, jednak przy obfitym karmieniu paletek i długim działaniu temperatury, akwarium nie wygląda tak dobrze. Miałeś w lewym rogu taką wysoką roślinę, jestem ciekaw czym tam świeciłeś że ona tak pięknie rosła. Jak znajdę jej nazwę to napisze. pozdrawiam

[ Dodano: 2010-11-16, 13:58 ]
Do P. Andrzeja. Sumom łatwo zrobić zdjęcie , mam jeszcze pięknego Duszka ale on jak to duch. Ostatnio byłem w lesie i widziałem pięknie zarośnięty kanałek, to też biotop. może się jednak da ? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

Grzegorzu, jak najbardziej będzie to biotop i nawet jak zarośnie to roslinniak, tyle że chłodne pomieszczeni Ci będzie potrzebne dla takiego akwa ... no dobra - przesadziłem nie niemożliwe (bo ponoć są takie tylko 3), :lol: , ale dość trudne np. biotopowa amazonia - czarne wody ... - roślinna... teraz łapiesz o co mi chodziło? ;) Po prostu nie z każdego biotopu da się zrobić ładną kompozycję roślinną, choć z pewnością akwarium biotopowe tak. A i tak jak ktoś się uprze, wynajdzie taki biotop z którego skopiowaniem w akwarium byłby problem... Można by długo dyskutować... 8)
Pokaż jeszcze te Sturistoma!
A na to zdjęcie się doczekam? Duszka za ogon do zdjęcia nie wyciągaj bo nie lubi... :roll:
Samo akwarium prezentuje się ciekawie, pogratulować! ( aha, odpuść to P. przed imieniem, ok?) :D
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

dla mnie rewelacja, ale i tak najwieksze wrażenie robi na mnie ten lotos, widoczny na pierwszy "rzut oka", powodzenia!
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Pyszczak pisze:dla mnie rewelacja, ale i tak najwieksze wrażenie robi na mnie ten lotos, widoczny na pierwszy "rzut oka", powodzenia!
Dzięki nie rozstaje się z tą rośliną już z 5 lat.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

grzeniu, piękne akwarium :) Jeżeli będziesz miał sadzonki tego lotosa- zapisuję się na nie w kolejce :)
grzeniu pisze:butla CO2 od czasu do czasu
Nie masz przez to problemów z glonami? Skoków parametrów?
Co do neona- innesa czy czerwony?
Pytałeś w moim temacie w galerii o nawożenie CO2- podobno ryby dostawały wariacji. a i rośliny nie za bardzo rosły... Może tutaj wymienimy się spostrzeżeniami?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Joanno jeśli tylko będe miał sadzonkę jest Twoja. Niestety od 18 miesiecy nie było. Jestem po wrażeniem Twojego akwarium ja i mój kolega oglądaliśmy wczoraj Twój zbiornik i oboje stwierdziliśmy że pewnie Paletki masz ze 3 miesiące i jeszcze tak pięknie wyglądają rośliny. Ja miałem zbiornik na torfie a on na filtusie, mieliśmy naprawdę ładne zbiorniki ja nawoziłem z umiarem a on bardzo mało. Po jakimś czasei kupilismy Paletki zresztą są jeszcze do sprzedania jeśli jesteś zainteresowana i niestety zaczęły się kłopoty , brudna woda, rośliny przestały rosnąć i zaczęły marnieć. Wydaje mi się że dlatego ze masz świeżą ziemię tak dobrze rosną , bo np. widze cryptokoryny one lubią żyzne podłoże a nie lubią wysokich tem. Mam podpowiedź Lotosy z bulwy pięknie się rozrastaja i mnożą ale niestety nie wytrzymują wysokich tem. a mój nie jest taki dlatego tak dobrze wygląda. To są moje obserwacje i wnioski z 2 baniaków jeden 450l a drugi 375l. pozdrawiam
Acha do paletek czerwony , skoków nie miałem a z glonów to tylko przednią szybę czyszczę. Niestety co do CO2 to w dwóch zbiornikach Paletki szalały , mam dobrą książkę choroby ryb akwariowych i z niej wynika że przechodziły szok , skakały jak by chciały wyskoczyć z akwa, albo sie dusiły albo za duze różnice w przewodności wody, za dużo tlenu. Jesli ktos ma wiecej informacji albo spostrzezeń to chetnie poczytam Na zakończenie mogę Cie pocieszyć bo naj mnie reagowały właśnie RED Melony - pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Grzegorzu... Napisz najpierw, gdzie kupowałeś ryby i czy przeszły kwarantannę. Jeżeli przeszły- to ile czasu w niej były? W sklepach, niestety, sprzedawane są wraki ryb- skaczący może potwierdzić. Aczkolwiek Twoich nie widziałam- więc to nie na ich temat tutaj piszę. Może kłopoty z rybami były spowodowane innymi czynnikami?
Wybacz, że zanieczyszczę Twój temat, ale trudno mi zrozumieć niektóre przypadki, jakie miałeś w swoim akwarium. Restart robiłam w marcu. Od tego czasu mam baniak na zwykłej ziemi ogrodowej i bazalcie. CO2 hula od samego początku. Nawoże solami oraz mikro Intermagu. Palecie mam od ok. pół roku( były 4 blue diamondy, niestety został tylko jeden :/ ) i nie zauważyłam jakichkolwiek oznak, że źle znoszą nawożenie co2.
grzeniu pisze:widze cryptokoryny one lubią żyzne podłoże a nie lubią wysokich tem.
Ja mam non stop 28 stopni i nie widzę, aby im to przeszkadzało- wręcz przeciwnie- bardzo ładnie rosną.
Trudno mi zrozumieć, dlaczego Twoje rośliny przestały rosnąć. Czym przy co2 nawoziłeś ( makro, mikro)? Przy co2 rośliny zużywają potrzebne do życia minerały w przyspieszonym tempie- może za mało nawoziłeś i je zagłodziłeś?

[ Dodano: 2010-11-22, 19:35 ]
Ale mi ćwieka zabiłeś! Tak sobie myślę i myślę:
grzeniu pisze:mam dobrą książkę choroby ryb akwariowych
To Nie wystarcza przy paletach. Spędziłam masę czasu na discusforum i dalej jestem głupia :/ Jeden objaw może być skutkiem wielu chorób, pasożytów. Paletki są bardzo wrażliwymi rybami i mają przypadłości, jakich nie mają inne ryby. Bardziej piszę tu o pasożytach. Właściwą diagnozę można postawić w niektórych przypadkach tylko na podstawie badania mikroskopem odchodów, wydzielin... Nie będę się tu wymądrzać, ponieważ jak do tej pory nie miałam powodów do obaw, ale wiem, że kiedyś zakup mikroskopu będzie niezbędny.
Na pewno koledzy skaczący oraz leszcz25 hodują te ryby dłużej i znają się o wiele lepiej, niż ja.

Dawaj znać, jak idzie

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”