Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Brzanka Panda

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
zychu
Posty: 41
Rejestracja: 03 kwie 2010, 17:09
Imię: Rafał
Lokalizacja: Blizne
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40

Brzanka Panda

Post autor: zychu »

Czy spotkaliście się z taką odmianą? Posiada ktoś może jakieś informacje o jej hodowli? Kupiłem dziś 6 sztuk. Podobno dosyć rzadki gatunek o czym może świadczyć mało informacji na googlach.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

zychu, ta brzanka zaczyna się u nas dopiero pojawiać więc pewnie brak szerszych informacji na jej temat jest wynikiem właśnie tego.
Czekamy na twoje informacje nt. tej pięknej rybki.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
zychu
Posty: 41
Rejestracja: 03 kwie 2010, 17:09
Imię: Rafał
Lokalizacja: Blizne
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: zychu »

Zostało chyba jeszcze 2 w Iguanie (pierwszy raz mają). Do tego na wystawowym mają kilka wpuszczonych. Prezentują się naprawdę ciekawie.
Na szybko zrobione zdjęcie. Ogólnie ciężko zrobić ładne zdjęcie bo jak to brzanki bardzo ruchliwe. Te z tyłu duże to mszyste.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 20:21 przez zychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

No w Novej zdaje się że przed zamknięciem mieli nieco więcej niż dwie ale fakt nie za dużo, a 6 sztuk pływa na witrynie ;)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
zychu
Posty: 41
Rejestracja: 03 kwie 2010, 17:09
Imię: Rafał
Lokalizacja: Blizne
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: zychu »

Z pierwszych obserwacji wynika że nie mają zachowań typowych dla brzanek typu skubanie innych ogonków czy wszystkiego co jest w akwarium. Pomimo że w akwarium pływa parka spokojnych (póki co) Ramirez. Samce są chyba bardziej wybarwione na różowo (przynajmniej tak mi się wydaje). Przejawiają zachowania stadne. Poobserwuję kilka dni i napiszę co się dzieje.
Dodam jeszcze jak już jesteśmy przy brzankach (mszystych/sumatrzańskich) że są to bardzo ciekawe ryby i wcale nie takie złe jak się o nich czasem niesłusznie mówi. Młode są bardziej ruchliwe i zaczepne. Mają ogólną zasadę skubać wszystko co nowe w akwarium. Jeżeli chodzi o skubanie rybek to skubią tylko te które się im nie postawią (przeważnie nowe wpuszczone do akwarium). Po kilku dniach już się im znudzi. Jeżeli jakaś rybka (np. Ramireza) kilka razy je prześciga to omijają później z daleka. Prowadzą bardzo ciekawy tryb życia (ustalanie hierarchii-niegroźne walki między sobą). Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to służę radą. U mnie trzymanie 8 brzanek mszystych z ramirezami i prętnikami oraz otoskami, kiryskami. Przebiegało bezkolizyjnie chociaż próby zaczepne czasem się pojawiały.
zychu
Posty: 41
Rejestracja: 03 kwie 2010, 17:09
Imię: Rafał
Lokalizacja: Blizne
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: zychu »

Na życzenie wstawiam fotki moich Pand. Trochę urosły :) Z poprzedniej ekipy zostały prawie wszystkie samice i jeden samiec (najmłodszy). Jest też skromny przychówek (3 szt.). Co do samców to jest zawsze jeden dominujący który pilnuje porządku w akwarium i ma wyłączność do samic (no chyba że się któremuś po kryjomu uda dopaść samiczkę). Ten który został jakieś 5 miesięcy temu odbył walkę z poprzednim dominującym. Trwało to ze dwie doby kiedy jeden drugiego atakował. Po walce starszy (przegrany dominujący samiec) po kilku dniach padł pomimo braku jakichkolwiek obrażeń.

4 miesięczne pandy
Obrazek
Obrazek

2 letnie (samiec czerwony i samica)
Obrazek
Obrazek

cała rodzina
Obrazek

Mam jeszcze gdzieś starsze zdjęcia z tarła. Dorzucę jak znajdę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”