Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium dla potrzebującego - nagroda Korall60 w prezencie

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Akwarium dla potrzebującego - nagroda Korall60 w prezencie

Post autor: zdzislaw »

Wygrałem konkurs Juwela.pl i kompletny zestaw Korall 60 (54l). Nagrodę chciałbym przekazać naprawdę potrzebującemu, dać temu, kto nie ma warunków, by spełnić nawet takie małe marzenie.
Na razie szukam, googluję i główkuję, ale nic mi nie wychodzi. Może ktoś wie o kimś, kto jednocześnie sobie poradzi z takim "prezentem" i obowiązkami z nim związanymi. A może jakiś dom dziecka? Proszę o pomoc i odpowiedzi w temacie lub na pv. Chciałbym do jutra, jeśli możliwe wskazać Juwelowi odbiorcę nagrody.

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Mi się wydaje ze najlepszym rozwiązaniem było by oddanie dla jakiejś placówki ( dom dziecka lub inne domy*) Gdzie Ci którzy nie maja za wiele mogli by mieć właśnie to. Jeszcze lepiej jakby była tam jakaś osoba ( pracownik ) która zobowiązałaby się dbać o akwarium i zarejestrować na forum by informować o swoich poczynaniach ;) To moje skromne zdanie.

ps. Moja mama zawsze mówiła mi ze posiadanie i dbanie o akwarium uczy odpowiedzialności :)

Pozdrawiam
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
PanG
Mecenas
Posty: 88
Rejestracja: 30 cze 2011, 16:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: PanG »

Zdzisław, a może po prostu ktoś z forumowiczów jest w takiej sytuacji że ciągle podziwia akwaria na forum a nie może sobie pozwolić na zakup lub ktoś z forumowiczów zna taką osobę. Dom dziecka ciężka sprawa.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Zdzisławie decyzja należy do Ciebie, my możemy jedynie podpowiedzieć. Może poszukać dziennego centrum aktywności dla osób z upośledzeniem umysłowym? Pewnie coś takiego w Rzeszowie jest, skoro u nas w Sędziszowie jest ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Albo coś w stylu DPS ( Dom pomocy społecznej ). Jest taki w Lubzinie.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Alcor
Posty: 78
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:47
Imię: Alcor
Lokalizacja: NL
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: Alcor »

Kiepskie pomysły, a kto się tym będzie zajmował? Z musu ? Wszak nie wypada odmówić.
Zdzichu, jak nie znasz żadnego młodego akwarysty to co za problem zrobic konkurs ? Tutaj.
Gdyby chodziło raptem o ksiązkę...ale akwarium jednak wymaga opieki.
Te dzieciaki z wymienionych placówek bardziej się uciesza z czegos inengo niż z akwarium.
Trochę rozsądku i zastanowienia drodzy koledzy 8)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Moja mama pracuje w Pogotowiu Opiekuńczym i tam są też dzieciaki, lecz nie ma osoby, która mogłaby się tym zajmować.
Nie jest głupim pomysłem ofiarowanie prezentu na dom dziecka, ale pasuje się też wcześniej zapytać, czy się zgadzają na taki prezent. Szlachetnym jest to co chcesz zrobić, lecz wiem z opowiadań mamy, że nieraz w takich placówkach brakuje funduszy na ubrania dla dzieci i szuka się oszczędności na wszystkim, a takie akwarium to jednak koszta są w utrzymaniu - niewielkie, bo niewielkie, ale są.

Podsumowując - pochwalam tą inicjatywę i z czymś podobnym mam zamiar wystartować po wakacjach, ale najpierw pasuje się zapytać przedstawiciela placówki o zdanie, niż stawiać ich przed faktem dokonanym. :)
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

MST pisze:szuka się oszczędności na wszystkim, a takie akwarium to jednak koszta są w utrzymaniu - niewielkie, bo niewielkie, ale są.
Racja,nie pomyślałam o tym ale trzeba zwyczajnie zapytać bo takim prezentem można dzieciom zrobić olbrzymią radość,próba nie strzelba, postaram się zapytać.
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

No więc zapytałem mamy i sprawa jest dość skomplikowana w takich placówkach. :(

Mama nie była pewna co do obszaru obejmowania tego rozporządzenia, ale w placówkach typu Pogotowie opiekuńcze nie wolno trzymać zwierząt ze względu na to że dzieci tam przebywające mogą mieć alergie i uczulenia (na zapach ryb też niestety występują uczulenia). :/

Nie jestem pewien co do Domów dziecka, ale z tego co mi mówiła mama to swego czasu w Nowej Sarzynie w Domu dziecka było małe akwarium (dość zaniedbane niestety) i od dłuższej chwili już go nie ma. Możliwe, że jest to jakiś przepis obejmujący wszystkie placówki, w których przebywają dzieci - trzeba byłoby się dowiedzieć.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Zdzislaw a nie lepiej by bylo spieniezyc to akwarium i przekazac te pieniadze lub kupic jakies zabawki czy cos innego do tyc placowek?
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

-donio- pisze:spieniezyc to akwarium i przekazac te pieniadze lub kupic jakies zabawki
Jeśli już to tutaj trzeba się zapoznać z regulaminem konkursu. Czy nie ma w nim zapisu zabraniającego sprzedaży nagród.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Dzięki juz za odpowiedzialne wypowiedzi - dobra pomoc, bo ja sie pół dnia platałem i nic. Spienięzyc jest trudno taki "towar" - 200 zł? i czy na pewno. Naprawdę szukałem indywidualnego odbiorcy w potrzebie - ale jak znaleźć przez internet, jeśli taki ktos moze i internetu tez nie ma. Znalazłem tylko jedno ogłoszenie z grudnia, z W-wy "przyjmę akwarium dla mojego chorego dziecka" - ale juz znalazła ta pani darczyńce. Ale wierzę, że razem może kogoś znajdziemy.

Na razie - czekam i proszę o jeszcze

[ Dodano: 2011-07-05, 22:37 ]
PanG pisze:może po prostu ktoś z forumowiczów jest w takiej sytuacji że ciągle podziwia akwaria na forum a nie może sobie pozwolić na zakup lub ktoś z forumowiczów zna taką osobę
Ten pomysł też mi się podoba - nieśmiałym podpowiem, że jest pw

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Współpracuję z dyrektorką X Gimnazjum w Rzeszowie. Co roku sponsorujemy nagrody dla najbardziej zdolnych uczniów. Mam do niej kontakt- obraca się w środowisku młodzieży i mogłaby pomóc w tym temacie.Znam prywatnie tą osobę i wiem, że nagrody, które my ofiarujemy trafiają w dobre ręce. Pani Grażyna ma doskonały kontakt z młodzieżą i zna jej zainteresowania i potrzeby.
Na nagrody jest za późno, ale zawsze jakiś kontakt można od niej uzyskać- do osoby, która wykorzysta mądrze taki prezent i przede wszystkim będzie dbać, czerpać przyjemność i doceni :)
Druga opcja, jaka mi przychodzi do głowy to dom dziecka w Rzeszowie. Tam też od czasu do czasu dajemy prezenty- przed Mikołajem lub Świętami...
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Słuchajcie, kiedyś ktoś gdzieś pisał na forum o tym że prowadzi kółko akwarystyczne, ok, osoba ta na forum nie wchodzi, nie pisze i nawet nie wiem jaki ma nick, ale może jest więcej takich akwarystycznych (tudżież biologicznych - przyrodniczych) kółek zainteresowań....

Ofiarowanie czegokolwiek jeśli nikt się tym nie zajmie oczywiście mija sie z celem ale ja myśle że forumowicze pomogą znaleść odpowiedniego biorce :D
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Może to ten temat http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... ght=szkole Udało mi się odgrzebać :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”