Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Krewetkarium, 30l]13 lat, pączątek pasji z krewetkami...

Moderator: Administracja

hard8888
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:11
Imię: Krystian
Lokalizacja: Stlowa Wola
Akwarium: krewetkrarium 30l
Płeć:
Wiek: 25

[Krewetkarium, 30l]13 lat, pączątek pasji z krewetkami...

Post autor: hard8888 »

Witam!
Wcześniej założyłem temat ale on nie byl i zdjęcia nie oddawały całego klimatu, jakiego chciałem.
Oto informacje:

Wymiary:30x30x35=30l
Filtr:Pat-Mini+napowietrzacz
Oświetlenie:EconLine 11W
Ogrzewanie:grzałka, bez termostatu, nie wkładana do baniaka, temperatura 20-24* około
Podłoże:płukany żwirek akwarystyczny 4l, użyte tylko 2l, na razie+1kg amazonii jakiejs tam...
Obrazek
Flora:nieznany mi meszek, na razie tylko tyle
Obrazek
Fauna:glonojad,4 krewetki Red Cherry, rekin-czasami go wpuszczam i inne czasami
Ozdoby:Narazie brak, myśle o jakimś korzonku, obrośniętym, albo nie.
Witamin i innych uzdatniaczy nie podaje!
Krewetki karmione pokrzywami, tabletkami dla glonojadi, rybim pokarmem, marchewką gotowaną i specjalnym pokarmem dla raków i krewetek.

Teraz Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Około 1 tygodniowa sztuka i za nią kolejna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ZAPRASZAM DO UDZIELANIA RAD, KRYTYKI I OCENY!

Poprawione literówki i błędy ortograficzne- Dżoena
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 21:09 przez hard8888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Tą Pange to na święta hodujesz?
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

hard8888 pisze:Fauna:glonojad,4 krewetki Red Cherry, rekin-czasami go wpuszczam i inne czasami
Wiesz napisze tak..... Głupota, głupota i jeszcze raz głupota :ocenzurowane:

Prosisz o rady, krytyki i oceny tak wiec.... Koszmar, w akwarium się nic nie zmieniło od poprzedniej odsłony, no może tylko doszła nie wiem, gałęzatka....

Wiesz, jest taka fajna rybka, Panga, często podawana do obiadu, ale możemy ją także spotkać w akwarium, jako no właśnie....

Mówisz że tego Suma Rekiniego wpuszczasz czasami..... komentarz napisałem na samej górze..... to nie piesek którego wyprowadzamy na spacerek....

Moja rada, poczytaj, popytaj ale proszę nie działaj w taki sposób, bo szkada i kasy, i czasu, i nerwów.....

A powiedz.... krewetki przeżyły spotkanie z rekinem :ocenzurowane:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 23:27 przez crusta, łącznie zmieniany 1 raz.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
hard8888
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:11
Imię: Krystian
Lokalizacja: Stlowa Wola
Akwarium: krewetkrarium 30l
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: hard8888 »

Tak krewetki nie zostały przez niego naruszone.Raczej pływał sam i nie czepiał się niczego.
Tak więc próbuje go "przyzwyczaic"-zaobserwować zachowanie jego do krewetek, aby i mnic nie robił, ale jeśli coś im zrobi idzie do innego zbiornika.
Q2ty
Posty: 25
Rejestracja: 29 mar 2010, 12:41
Imię: Radek
Lokalizacja: Brzeźnica/Rzeszów

Re: [Krewetkarium, 30l]13 lat, pączątek pasji z krewetkami..

Post autor: Q2ty »

hard8888 pisze:Witam!
rekin-czasami go wpuszczam i inne czasami
Często zmienia tak miejsce zamieszkania?

--EDIT---
Crusta mnie uprzedził:)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

hard8888 pisze:Tak krewetki nie zostały przez niego naruszone.Raczej pływał sam i nie czepiał się niczego.
Tak więc próbuje go "przyzwyczaic"-zaobserwować zachowanie jego do krewetek, aby i mnic nie robił, ale jeśli coś im zrobi idzie do innego zbiornika.
Więc zaprzestań takich praktyk bo nic z tego nie będzie, szkoda ryby męczyć bo zdechnie w męczarniach, a i szkoda krewetek bo je zje i nawet się nie spostrzeżesz kiedy
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
hard8888
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2011, 15:11
Imię: Krystian
Lokalizacja: Stlowa Wola
Akwarium: krewetkrarium 30l
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: hard8888 »

Rekin co drugi dzień i na noc go staram się zostawić, aby nie wyrządzał krzywdy.
Do akwarium dołożyłem również zamek w którym krewetki czasami się chowają, nawet jak niema rekina.
Wszystkie rybki włącznie z rekinem myśle dac siostrze(Wczoraj nabyła nowe akwarium).


A te rady uważam za złote i wezme je sobie do serca-zastosuje w praktyce.

Poprawione rażące błędy ortograficzne- Dżoena
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 21:10 przez hard8888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

hard8888 pisze:A te rady uawżam za żlote i wezme je sobie do serca-zastosuje w praktyce.
i mam nadzieje ze Panga już nie będzie pływać w tym akwarium
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

Widzę, że wszystkie nasze rady poszły na marne. Akwarium jakie było takie jest. Dorzuciłeś jakiś substrat (nie wygląda mi to na Amazonię, za duże ziarenka i trochę nie ta barwa, raczej na Pro Soil), który zmiesza się z piaskiem i wyjdzie z tego pstrokata klapa.

Po co Ci substrat skoro położyłeś na nim gałęzatkę? Która nie ma systemu korzeniowego i równie dobrze rosłą będzie na czystym szkle? Pisaliśmy Ci o roślinach, ale wszystko jak o ścianę rozbić.

Nic nie jest zaplanowane, nic nie jest zrobione z głową. Nie ma w ogóle żadnego planu. Wszystko na hurra, byleby pstryknąć fotkę i wrzucić na forum.

Najbardziej mnie interesuje po co przerzucasz tego rekina z baniaka do baniaka? Skoro 27l to dla niego ZA MAŁO! To raz, a dwa to zarówno on, jak i zbrojniki doskonale uzupełnią swoją dietę o wysokobiałkowy pokarm w postaci krewetek. A to, że tego jeszcze nie zrobiły oznacza, że są w szoku. Wcale się im nie dziwię, też bym był, gdyby ktoś mnie co chwilę przerzucał z jednego miejsca w drugie.

Masz 13 lat, więc jesteś już chyba w takim wieku, że potrafisz czytać i rozumiesz co się pisze i radzi. Po co prosisz o opinie i wskazówki, skoro się do nich nie stosujesz?

Ostatnia kwestia - korzystaj ze słownika, bo zdania pisane przez Ciebie są tak niegramatyczne, że nie da się tego czytać.

Pzdr.
Obrazek
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

hard8888 pisze:Tak więc próbuje go "przyzwyczaic"-zaobserwować zachowanie jego do krewetek, aby i mnic nie robił, ale jeśli coś im zrobi idzie do innego zbiornika.
Całe szczęście ze nikt nie wpadł na pomysł żeby spróbować "przyzwyczaić" żarłacza białego do ciebie kiedy pływałbyś z nim w jednym basenie...
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Łoren pisze:hard8888 napisał/a:
Tak więc próbuje go "przyzwyczaic"-zaobserwować zachowanie jego do krewetek, aby i mnic nie robił, ale jeśli coś im zrobi idzie do innego zbiornika.
Całe szczęście ze nikt nie wpadł na pomysł żeby spróbować "przyzwyczaić" żarłacza białego do ciebie kiedy pływałbyś z nim w jednym basenie...
to samo mi sięna myśl nasunęło ;)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Mirro pisze:Łoren napisał/a:
hard8888 napisał/a:
Tak więc próbuje go "przyzwyczaic"-zaobserwować zachowanie jego do krewetek, aby i mnic nie robił, ale jeśli coś im zrobi idzie do innego zbiornika.
Całe szczęście ze nikt nie wpadł na pomysł żeby spróbować "przyzwyczaić" żarłacza białego do ciebie kiedy pływałbyś z nim w jednym basenie...
to samo mi sięna myśl nasunęło
No ale przecież one nie są takie groźne ponoć, fakt, nie spróbowałbym, no ale nie ma co demonizować żarłaczy no bo to takie fajowskie rybki wkońcu są...... :roll:
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

:? hard8888, nie wiele się zmieniło od poprzedniego wątku ... Przede wszystkim wielki błąd zrobiłeś "w podłożu" - raczej nie powinieneś w taki sposób "formować podłoża" ze zglądu na to, że w najbliższym czasie ono Ci się wymieszać i wyrównać - będzie wyglądać nie najlepiej ... :) :lol: ta ryba mnie rozwaliła ...
A tak poza tym to koledzy wyżej już wszystko napisali - a ja tylko dopowiem " czytaj, czytaj, czytaj - i postaraj sie zrobić postęp " :P na początek proponuję : http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3571

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Faktycznie co tu wiele pisać jak wszystko w tym zbiorniku jest na NIE, proponuję zanim coś zrobisz poczytaj to tak nie wiele ;)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

hard8888, takie zestawienie obsady rzeczywiście niefortunne ;)
Popatrz, jakie cuda można zrobić w małych baniaczkach- z krewetkami i małymi rybami ( które dobrze się będą czuły w swoim towarzystwie):
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7728
Tu masz piękne zbiorniki w podobnych wymiarach, bez nawożenia i małym kosztem:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7030
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=9254
Tu z nawożeniem, trochę inna aranżacja:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7091
A tu kolejne:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=9299
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=4192
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5918

W tych zbiornikach ( nawet większych od Twojego) dominują raczej małe rybki. Nie zrobią krzywdy krewetkom i z utrzymaniem nie ma kłopotu. Baniaki są dziełem doświadczonych akwarystów z naszego forum- przeglądnij je- może coś Cię zauroczy... Obsada, roślinność i nawożenie w tematach podane na tacy ;)

Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”