Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium w szkole

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

crusta pisze:niedługo pobijecie akwarium mistrza Zdzisława :D
chyba sobie żartujesz :P
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Bartosss, mówie poważnie :D
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

crusta, ja też tak uważam i nawet oczekuję :D
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Akwarium Juwela w LO Nr IV w Rzeszowie - c.d.
Jestem po kolejnych spotkaniach z licealistami (23 i 30.03.2012). Myślę, że trochę nawet zaprzyjaźniliśmy się i postanowiliśmy, iż 12.04.2012 razem STAWIAMY akwarium. Mamy wsparcie Pań "od biologii", Pani Kierownik i Pani Dyrektor oczywiście.
"Stawianie" rozpoczniemy w samo południe - wierzę, że krew się tym razem nie poleje i strzały nie padną :mrgreen: tylko RIO125 zatętni życiem :D .
Korzonek już się topi w wiadomym miejscu - śliczny (nie mogłem znów się oprzeć). Akwarium będzie takie sobie - "na ziemi", roślinne z obsadą SA (Kiryski, Neon czerwony, Carnegiella Myersi + ... coś potem, oczywiście krewetki różniste też mile widziane. Akwarium będzie bez CO2, z nawożeniem podobnym jak w G9 ;), więc i flora nie może być zbyt wymagającą. Światła troszkę będzie, jak dokupię odbłyśniki - < 0,5 W/l.
Potrzebuję i proszę o wsparcie w meszkach i paprociach oraz sprzęcie do codziennej pielęgnacji i obsługi zbiornika. Bardzo szkole potrzebne są 3 pojemniki 10l do podmian wody (30 l za trudne dla młodzieży- dla emerytów też ;) ).
Wierzę również w naszą mobilność i że nie będę sam "walczył" z akwarium w dniu 12.04 - każdemu wsparciu już dziś z góry serdecznie dziękuję.
Zobaczycie sami - młodzież jest super :D

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

zdzislaw, jeśli tylko praca pozwoli to naturalnie możesz na mnie liczyć podczas prac przy stawianiu zbiornika, pomogę na ile będę potrafiła i postaram sie wesprzeć roślinkami jakie mam i może kreweci do tego czasu się troszkę rozmnoży?
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

b@ndziork@ pisze:naturalnie możesz na mnie liczyć podczas prac przy stawianiu zbiornika
"Naturalnie" - no jak Cię nie hołubić mam :podziw:

Z góry serdeczne dzięki
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

ja bym chetnie zagladnął ale po 16 do IVLO, bo do 16 jestem w pracy.

Poprawiłam rażący błąd ortograficzny- Dżoena
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 22:59 przez alkarn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

alkarn pisze:do 16 jestem w pracy
No, to lubię - cieszy mnie, że masz pracę :D A po pracy - zapraszam "sala nr 9" II piętro.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

zdzislaw, a może by tak sadzoneczki pogestemona halferi...? skoro u mnie idzie bez CO2 to dlaczego w tym zbiorniku miał by nie dać rady? myślę też o pewnej uroczej rybci dla dekoracji i urozmaicenia w akwa. :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

b@ndziork@ pisze:sadzoneczki pogestemona halferi...?
To bardzo dobry pomysł - trochę błotka pod żwirek i da radę. Lubie osobiście pogestemona.

Pozdrawiam
amebaIV
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2012, 18:14
Imię: Aneta
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: amebaIV »

Poczułam się wywołana "do tablicy" opiniami p. Zdzisława na mój temat i komentarzami uczestników forum. Jestem nauczycielką z IV, która wg P. Zdzisława stawiała opór stawianiu przez niego akwarium. Postaram się po kolei i bez emocji (choć jest to trudne po tym, co przed chwilą przeczytałam) wyjaśnić parę kwestii.
Po 1: Opóźnienia w stawianiu akwarium wynikały nie z tzw. "oporu materii" jak to określił p. Zdzisław ("Zgoda i radość jest ... pani Dyrektor, ale potem to już tylko opór materii"), ale z kłopotów rodzinnych (choroba rodziców), przerwy świątecznej, ferii i końca półrocza oraz związanych z tym obowiązków, co wyjaśniłam P. Zdzisławowi dokładnie w rozmowie z nim.
Po 2: Cytowane przez P. Zdzisława moje obawy, co do zaangażowania się młodzieży ("nie chcę by ich było na wierzchu, że "nie da się" w liceum i już, bo "to nie gimnazjum"") dotyczyły moich doświadczeń z akwarium, które już stoi i ma się (delikatnie mówiąc) średnio. Wyrażone były szczerze i w prywatnej rozmowie, teraz wiem, że należało trzymać język za zębami i wyłącznie miło się uśmiechać.
Po 3: "Nauczycielki są podwładnymi, które jeśli źle wypełniają swoje obowiązki trzeba przywołać do porządku" - nie ma Pan (Pani?) pojęcia, czy wypełniam swoje obowiązki źle czy dobrze, proszę zapytać o to młodzieży naszej szkoły.
Po 4: "Standardowa sytuacja, więcej do powiedzenia ma sprzątaczka od szefa sam znam kilka takich sytuacji, do tego dochodzi jeszcze brak podziału pracownik-szef i kolega-szef i w tedy zaczynają się właśnie dziać takie cuda". "Nie wiem jakie wchodzą tam potajemne układy i zobowiązania jednych z drugim" O czym i o jakich cudach pan (Pani?) pisze???
Po 5: "By nie wylać dziecka z kąpielą - zmiana Profesorki. Jutro mój ciąg dalszy 12.35 z nową partnerką (do negocjacji oczywiście)" Nie nastąpiła żadna zmiana, od początku mówiłam Panu, że poza mną jest jeszcze jeden nauczyciel i młodzieży chętnej do opieki nad akwarium szukamy obie - i ja i ona.
Żeby się nie rozwodzić dłużej i nie żalić - zrobiłyśmy wszystko co należało: znalazłyśmy chętną młodzież, zwalniałyśmy ich z lekcji naszych i innych, zostawałyśmy po lekcjach i na okienkach, żeby rozmawiać z P. Zdzisławem i młodzieżą na temat akwarium, a w rezultacie zostałam przez Państwa potraktowana jak obibok. ""Stawianie" rozpoczniemy w samo południe - wierzę, że krew się tym razem nie poleje i strzały nie padną" - słowa P. Zdzisława o krwi i strzałach (pomijając uwagę: tym razem) mogę potraktować tylko jako żart, mało śmieszny dla mnie w kontekście tego wszystkiego, co napisał na mój temat. Pozdrawiam.
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

amebaIV, Prawdę mówiąc punkt widzenia jest mocno zależny od punku siedzenia. Prawdopodobnie doszło do jakiegoś nieporozumienia i jak sądzę da się to wyprostować w sposób cywilizowany. Z powyższego tekstu rozumiem że powinniśmy szanowna Panią przeprosić za naszą inicjatywę.Czy do tego zmierza w gruncie rzeczy Pani post? Czy ma jakiś inny cel - bo nie zostało to jakoś doprecyzowane a dobrze by było uniknąć nieporozumień.
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

A ja myślę, że wszyscy powinniśmy odpocząć i przed Świętami się nie kłócić o takie rzeczy. :idea:

Proponuję nieco ochłonąć, spędzić czas z bliskimi w radości, a po Świętach na spokojnie podejść do dialogu i wyjaśnić sobie wszystko bez zbędnych emocji. :)

Myślę, że doszło tu do szeregu nieporozumień, gdyż (niestety) w tekście czytanym/pisanym nie ma zawartych emocji, oraz intonacji w jakich dana osoba pisze tekst. To co ktoś odbiera, jako złośliwe, wrogie itp. może okazać się, że autor pisał w znanym tylko sobie poczuciu humoru, lub w innych emocjach.

Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.
amebaIV
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2012, 18:14
Imię: Aneta
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: amebaIV »

Celem mojego postu nie było domaganie się przeprosin od kogokolwiek. Przedstawiłam po prostu swoją opinię, ponieważ pisano na mój temat. Nic poza tym.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Najcudowniejszy »

zdzislaw pisze:"Stawianie" rozpoczniemy w samo południe - wierzę, że krew się tym razem nie poleje i strzały nie padną :mrgreen: tylko RIO125 zatętni życiem :D .
amebaIV pisze:""Stawianie" rozpoczniemy w samo południe - wierzę, że krew się tym razem nie poleje i strzały nie padną" - słowa P. Zdzisława o krwi i strzałach (pomijając uwagę: tym razem) mogę potraktować tylko jako żart, mało śmieszny dla mnie w kontekście tego wszystkiego, co napisał na mój temat.
A mnie się wydaje że brakło znajomości kina."W samo południe" z Gary Cooperem (Oscar za tę rolę) to klasyka westernu.W świetle tego żart Zdzisława nie jest skierowany do kogokolwiek,ot taka mała reminiscencja w żartobliwym tonie.Pozdrawiam.
pawel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”