Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwa >250cm

Jakie szklo?

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

tak jak pisał Łukasz lepiej akwarium niższe a szersze, niż odwrotnie. Przy 60 wysokości trzeba się nieźle nagimnastykować by dotać ręką w każdy zakamarek akwa. Dodatkowo każdy cm wysokośći to dodatkowe waty potrzebne do oświetlenia zbiornika
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Poza tym przy morskim akwarium trzeba wziąć poprawkę na załamywanie się światła przez obecność soli morskiej więc by uzyskać lepszy efekt głębi trzeba mieć zbiornik dość szeroki a niski :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: skaczacy »

gieniorek pisze: tak jak pisał Łukasz lepiej akwarium niższe a szersze, niż odwrotnie. Przy 60 wysokości trzeba się nieźle nagimnastykować by dotać ręką w każdy zakamarek akwa. Dodatkowo każdy cm wysokośći to dodatkowe waty potrzebne do oświetlenia zbiornika
nie tylko Łukasz tak pisał :)
skaczacy pisze:jaciek, im szersze tym lepsze, głębia itp, tyle że przy 65cm jak sobie widzisz grzebanie na końcu w akwa ?? z doświetleniem dna też będziesz miał problemy
widać jak moje posty się liczą :P hehe
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Potwierdzam to co koledzy napisali wyżej.Miałem 450 l 150x50x60h i niestety na roślinne sie nie nadaje - za wysokie - niby "tylko" 10 cm ale robotę robi ogromną - kwestia wygody przy pracach w akwa to jedno, ale pozostaje kwestia oświetlenia - ciężki temat.Pod malawi , tanganikę , czarne wody tak - ale inne warianty będzie trudno uzyskać przy tej wysokości. No i jeszcze jedno - nawet jeśli dziś myślimy o konkretnym przeznaczeniu akwarium to wcale nie oznacza to, że zawsze tak będzie - ja bym się decydował na zbiornik o zdecydowanie bardziej uniwersalnych wymiarach (wysokość) - Tym bardziej ze to nie jest akwarium 100l które można wziąć pod pachę i wynieść w inne miejsce a kosztuje kilkadziesiąt złotych.Ale kazdy oczywiście robi jak chce :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

przekonaliście mnie panowie, dzięki

budowe tego akwa planuje rozpocząć w czerwcu 2012 jak dom będzie ukończony, wtedy będe prosił o waszą pomoc nie tylko merytoryczną

jeszcze raz dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”