Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Cuphea anagalloidea-Rotala Araguaia

To co wynika z naszych doświadczeń względem konkretnych gatunków roślin

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
macek.g
Mecenas
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:37
Imię: Marek
Lokalizacja: UK-Debica
Płeć:

Cuphea anagalloidea-Rotala Araguaia

Post autor: macek.g »

Witam Wszystkich

W dzisiejszym odcinku chcialbym Wam przedstawic kolejna z moich roslin a mianowicie:

Cuphea Anagalloidea-Rotala Araguaia


Wiem ze kilka osob ostatnio nabylo ta roslinke,aczkolwiek ja posiadam ja w swoim zbiorniku przeszlo rok czasu,takze mam juz jakies doswiadczenie i moge cos wiecej powiedziec .

Nie bede sie zbyt rozpisywal a bardziej przedstawie w jakich warunkach u mnie rosnie.

Przypomne tylko ze roslina pochodzi z Ameryki poludniowe z rejonow Araguaia z tad tez nazwa.

Ogolnie parametry w moim akwarium to:

Kh 1-2
Gh-4-5
pH -5.8-6.0
Temp okolo 24-26stopni

Roslinka ta oczywiscie lubi CO2 aczkolwiek hodowalem ja w zbiorniku z paletami i rowniez rosnie chociaz nie tak okazale.Jesli jej ladnie dogodzimy odwdziecz sie nam ladnymi czerwonymi lub mocno rozowymi listkami.

Obrazek

Obrazek


Obrazek




W nastepnym odcinku przedstawie Wam sasiadki wyzej opisanej a mianowicie:

Obrazek


Jak rowniez w kolejnym :


Obrazek


Oczywiscie nie moglbym zapomniec o tak pieknej pani jak ta,ktora to okaze sie przedmiotem kolejnego wydania :roll:


Obrazek


Oczywiscie jesli chcecie moge Wam przedstawic recenzje urzadzenia Twinstar,jak rowniez historie mojej walki z pewnym rodzajem glona ktory mnie nawiedzil i walka trwala bardzo dlugie miesiace.

O ile oczywiscie Was nie zanudze. :lol:

Obecnie powracam do wielkiej akwarystyki roslinnej bedzie co pokazywac,a wsumie jest okolo 50 rzadkich gatunkow roslin ktore to posiadalem badz posiadam w jednym badz drugim zbiorniku,oraz okolo 20 gatunkow eriocaulonow.

Oczywiscie finalem bedzie pokazanie calej aranzacji mam nadzieje ze parszywy glon z ktorym mialem do czynienia nigdy nie powroci,a jestem pewny ze nie spotkaliscie sie z nim :lol:




Pozdrawiam. Dziekuje za uwage :roll:
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Dawaj śmiało z recenzjami i jeśli można to poproszę o zdjęcia z frontu nie ujęć bocznych bo jakość podziwiania spada :mrgreen: :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

wrzucimy do działu: http://podforak.rzeszow.pl/viewforum.php?f=260 bo na opis gatunku to nie wygląda a i jak czytam będą dokładane różne inne zdjęcia... (no i wtedy zmienimy tytuł tematu)
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Dawaj, dawaj my tu wiedzożercami jesteśmy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza roślin”