Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

jak założyć akwarium słonowodne

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

Michał 2000
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2012, 19:30
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 80-litr słodkowodne
Płeć:

jak założyć akwarium słonowodne

Post autor: Michał 2000 »

Hej mam zamiar założyć akwarium słonowodne nie wiem jak się do tego zabrać

Przeniesiono do odpowiedniego działu - Dżoena
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, 20:15 przez Michał 2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Tja. Ja mam zamiar zdobyć władzę nad światem i też nie mam pomysłów jak....
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Michał 2000, przede wszystkim napisz jaki litraż, co tam będzie ( czy bardziej ryby czy korale- jak korale to jakie)... Bo na podstawie takiego pytania raczej nikt nie odpowie...
To tak, jak zapytać: "mam zamiar kupić samochód- jaki radzicie?"
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Re: jak założyć akwarium słonowodne

Post autor: MST »

Michał 2000 pisze:Hej mam zamiar założyć akwarium słonowodne nie wiem jak się do tego zabrać
Przede wszystkim najpierw radzę poczytać wiele na temat akwarystyki morskiej, popytać (tylko konkretnie o to co się nie dowiedziałeś lub nie zrozumiałeś), a dopiero później działać.

Wielu ludziom brakuje cierpliwości i zakładają solniczkę na przysłowiowe "HURA!" i później lipa. ;)
Powodzenia i duuuużo cierpliwości. :)
Michał 2000
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2012, 19:30
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 80-litr słodkowodne
Płeć:

Post autor: Michał 2000 »

Witam ponownie. Nie mam wiedzy i doświadczenia jeśli chodzi o akwarium słonowodne. Od 8 lat mam akwarium słodkowodne , a sam mam niewiele więcej lat. Jestem zauroczony Chorwacją i "żyjątkami" z Adriatyku. Byłem tam 3 razy ,ale byłem wtedy mały. Teraz marzę o ponownym wyjeździe , ale będzie to możliwe dopiero za rok. Póki co chcę się przygotować do założenia akwarium słonowodnego. Trochę zmartwił mnie facet ze sklepu zoologicznego , który powiedział ,że takie akwarium jest strasznie drogie.
Napiszcie co przeczytać na ten temat i gdzie to znaleźć ( książki itp).
Założyłem specjalny zeszyt , w którym rysuję i notuję informacje na temat żyjątek z Adriatyku. Będę wdzięczny za rady. pozdrawiam[/center]

[ Dodano: 2012-02-19, 17:56 ]
Witam ponownie. Nie mam wiedzy i doświadczenia jeśli chodzi o akwarium słonowodne. Od 8 lat mam akwarium słodkowodne , a sam mam niewiele więcej lat. Jestem zauroczony Chorwacją i "żyjątkami" z Adriatyku. Byłem tam 3 razy ,ale byłem wtedy mały. Teraz marzę o ponownym wyjeździe , ale będzie to możliwe dopiero za rok. Póki co chcę się przygotować do założenia akwarium słonowodnego. Trochę zmartwił mnie facet ze sklepu zoologicznego , który powiedział ,że takie akwarium jest strasznie drogie.
Napiszcie co przeczytać na ten temat i gdzie to znaleźć ( książki itp).
Założyłem specjalny zeszyt , w którym rysuję i notuję informacje na temat żyjątek z Adriatyku. Będę wdzięczny za rady. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Proponuję najpierw tu poczytać: http://nano-reef.pl/index
Michał 2000 pisze:Trochę zmartwił mnie facet ze sklepu zoologicznego , który powiedział ,że takie akwarium jest strasznie drogie.
Dlatego pytałam o litraż i co chcesz mieć. Dalej nic konkretnego nie napisałeś. Ja ze swoją 128-ką zmieściłam się w 3000 zł. Zapewne cena, którą usłyszałeś w zoologicznym była wyższa :P
Więc jeszcze raz: odpowiedz na pytania zadane wcześniej
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

Trochę zmartwił mnie facet ze sklepu zoologicznego , który powiedział ,że takie akwarium jest strasznie drogie.
mnie tak też zmartwił sprzedawca ,jak 15 lat temu zauroczony Morzem Czerwonym ,wróciłem z Izraela i chciałem założyć morskie ,usłyszałem za 100l /10000zl(ale w tamtych czasach to jednak akwa. morska była droga),a akwarystyką słodkowodną bawiłem się od dziecka i bawię się do dzisiaj(od 10ciu lat tanganika 240l),z morskim się wstrzymałem bo jednak cena była zaporowa ,na dzień dzisiejszy (na starość)zaczynam spełniać marzenia )i zakładam nano,więc Tobie radzę ,nie powstrzymuj się tylko dąż do celu,taniej w sieci przez pół,bo inaczej nigdy morskiego miał nie będziesz.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mi 4 lata temu za 112 l powiedzieli 12 000 zł :P
Dżoena pisze:Ja ze swoją 128-ką zmieściłam się w 3000 zł.
Michał 2000
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2012, 19:30
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 80-litr słodkowodne
Płeć:

Post autor: Michał 2000 »

ja mam zamiar mieć 80 litrowe akwarium z krewetkami,strzykwami,krabami,ośmiornicą,czareczkami zwyczajnymi,śluzicami,jeżowcami,rybami itp.
Dlatego nie wiem jak się do tego wziąć .

"Wsiąść" poprawiłam na "wziąć" - Dżoena
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, 20:37 przez Michał 2000, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Nie znam się na morszczyźnie, ale z obsadą na ten litraż to chyba przesadziłeś. :?
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

ups ,to ja zielony w temacie,ale teraz mnie zabiłeś ,gdzie i jak w 80l to zmieścisz,jednak poczytaj tak jak ja i więcej,bo morszczaki cię nie będą oszczędzać.ale napisz ile masz lat ,to będzie świadczyć na Twoją obronę
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Dla wymienionych przez Ciebie ryb i innych mieszkańców 80-tka będzie zdecydowanie za mała.
tomko34 pisze:morszczaki cię nie będą oszczędzać
Co racja to racja :roll: :roll: :roll:
Myślę, że min. 400 litrów będzie lepiej się miało do wymienionej obsady ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

I 400 byłoby mało. No i ta ośmiornica....Kolego udaj się tam, gdzie koleżanka Cię skierowała :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Michał 2000
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2012, 19:30
Imię: Michał
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 80-litr słodkowodne
Płeć:

Post autor: Michał 2000 »

No to zacznę od tego że mam 12lat i rzeczywiście przesadziłem ze zwierzakami. Ale wyobrażam sobie ,że będą w różnych akwariach zwierzęta wymieniałem przykładowo nawet nie wiem czy uda mi się je dostać. Od czegoś muszę zacząć i nie wiem jak zdobyć wiedzę o tym.
tomko34
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:48
Imię: Tomek
Lokalizacja: k.Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: tomko34 »

Marzenia ,ile ja bym dał że by mieć 12 lat(i Twoją wyobraźnię),a i syna z Twoim podejściem do akwa tematu,mój ma 14 i tylko CS i inne głupawki w sieci,30 l z krewetkami musiałem za niego doglądać.uff
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”