FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ocet - jako źródło CO2 (eksperyment)
Autor Wiadomość
tomeksup 
Wiedzożerny

Imię: Tomek
Wysłany: 2013-11-03, 21:54   

Dawkowałem ocet począwszy od 27.09. Zaczynałem od 1ml. Po tygodniu dawkowania zwiększałem o2ml. Doszedłem do 9ml na 80l wody. Dawkowałem bez żadnych negatywnych skutków ubocznych. Rośliny rosły prawidłowo,szybko.
Wg mnie optymalna dawka to 5ml na 80l, chociaż nie umiem tego poprzeć argumentami.

Akwarium: 96l

zulix 
Chemik japoński (jako taki)

Imię: JAro!
Wysłany: 2013-11-04, 07:43   

tomeksup napisał/a:
Wg mnie optymalna dawka to 5ml na 80l, chociaż nie umiem tego poprzeć argumentami.

Jak to: Argument "U mnie było najlepiej" :P jest wystarczający. Nikt tu badań naukowych nie prowadzi :)
Oczywiście można to łączyć np. z twardością wody i pH. Jeżeli byłbyś w stanie podać te parametry (w kranie kH i po dozowaniu octu w akwarium, pH - tylko w akwarium - super gdyby przed i po dodaniu) to mielibyśmy więcej wiedzy.
  Akwarium: 250 + kostka 90

cyklista 

Imię: Piotr
Wysłany: 2013-11-04, 08:04   

Czy nie było efektu szybszego zarastania węży od filtrów? Ja tak mam zawsze jak podaje dowolny węgiel w płynie nieważne czy carbo czy ocet czy kwasek cytrynowy
  Akwarium: 100l i inne

tomeksup 
Wiedzożerny

Imię: Tomek
Wysłany: 2013-11-16, 11:04   

Cytat:
Jak to: Argument "U mnie było najlepiej" :P jest wystarczający. Nikt tu badań naukowych nie prowadzi :)

Mój promotor zawsze mnie uczył: "Z wynikami prawidłowo przeprowadzonych badań się nie dyskutuje!". Namiastka badań naukowych musi być.

W kranie mam koło 15kH. Węże czyściłem standardowo raz na tydzień lub dwa. Mierzyłem pH i kH. Jakoś nie zauważyłem gwałtownych spadków. Doszedłem do 10ml octu. Jeśli trzeba to powtórzę z dawką 10ml 3 dni z rzędu z pomiarami kH i pH. Najpierw wywalę torf i co2 (też ? czy nie ).

Akwarium: 96l

duch amazonski 

Imię: Darek
Wysłany: 2014-09-14, 20:12   

Po stosowaniu octu nie zaobserwowałem, lepszego wzrostu roślin, w zbiorniku gdzie jest kaskada pojawił sie efekt pienienia wody. Po 2 podmianach 30 %kranowitu piana przestała się pojawiać.
Rezygnacja z octu, moim zdaniem nie warto.

motylek 

Imię: Łukasz
Wysłany: 2014-09-15, 08:54   

9/10 osobom ocet wychodzi "na dobre" , no ale u Ciebie nie musi być ok.

Dalsze posty zaczynające się od nawożenia octem w akwariach o niskim pH i przechodzące w dyskusję o ogólnym nawożeniu wydzieliłem tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=28016 - zulix
Ostatnio zmieniony przez zulix 2015-06-10, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
  Akwarium: 10L

Odpowiedz do tematu