Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

FAQ - czyli powszechne pytania

Informacje dla "zaglądaczy", dla nowych użytkowników, dla sponsorów, sklepów i innych firm. Regulamin, charakterystyka forum, historia, FAQ, ....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Szefcio
Administracja
Posty: 229
Rejestracja: 01 paź 2009, 17:18
Imię: Nobody
Lokalizacja: wirtualny świat
Płeć:

FAQ - czyli powszechne pytania

Post autor: Szefcio »

1. Nie podoba mi się wygląd forum. Czy można to zmienić?
Są 2 skórki. Wybrać podczas zakładania konta lub później w prawym dolnym rogu forum. Nie planuję dużo więcej skórek bo każdą trzeba odpowiednio skonfigurować co nie za bardzo mi się chce. oczywiście te co są będziemy jeszcze upiększać - jeżeli ma ktoś dobry pomysł to proszę pisać.
Niektóre skórki mają zaszyte dziwne polecenia, które uruchamiają filtry antywirusowe. Wolę więc działać na skórkach sprawdzonych a nie podejrzanych mimo, że najpiękniejszych.

2. Czy mogę przenieść na forum swoje posty z innych forów?
Zwykle TAK. Szczegółowy opis w jakich przypadkach jest w oddzielnym wątku o prawach autorskich.

3. Co jest z dodawaniem zdjęć? Nie mogę tego zrobić mimo tego, że mogę wybrać nazwę załącznika podczas pisania postu.
Wszystko na ten temat opisano w temacie: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=4446

Mimo wszystko nie mogę. Nie działa mi "wgrywanie plików na nasz serwer". Wywala, że "zabroniony typ plików'.
Wynika to z tego, że korzystasz z Internet Explorer. Microsoft próbował stworzyć nowatorski produkt do którego będą musieli dostosować się inni. Początkowo nawet tak było, ale Microsoft się rozpędził uznając, że nie powinien przejmować się innymi i nie wdrażał rozwiązań wprowadzanych przez innych. W ten sposób IE stał się jednym z najmniej kompatybilnych przeglądarek i część możliwości dostępnych w "standardzie" nie jest przez niego poprawnie obsługiwana. Możliwość włamania przez IE jest też największa stąd i coraz mniej ludzi korzysta z IE.

Zmień przeglądarkę na lepszą i problem ten (i kilka innych) znikną. Polecam darmowego Firefox'a (www.firefox.pl).

5. W opcjach profilu widzę opcję "ukrywania obecności". Próbuję i nie działa
Funkcja zablokowana. A z jakiego powodu chcesz się ukrywać?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Szefcio, łącznie zmieniany 16 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Dokładam takie sobie problemy i jego rozwiązania:

1. Piszemy długi post i dajemy opcję "wyślij" w tym momencie wyskakuje opcja do ponownego zalogowania po czym zawartość postu jest pusta.
To nie jest problem. Przeglądarki przechowują w cache poprzednie strony i wystarczy nacisnąć w przeglądarce klawisz "wstecz" (zwykle strzałka w lewo) aby wrócić do ekranu w którym zapisany jest cały post. Wtedy dajemy od nowa "wyślij" i już jest O.K. Dopóki nie zamknie się okna przeglądarki wpisana treść jest pamiętana i można do niej wrócić (czasem trzeba niestety trochę poklikać).

2. Cosik SB słabo działa. Piszę i nic się nie dzieje a widzę jakieś stare teksty
Zwykle jest to sprawa Internet Explorera. Nie jest zgodny z tym SB i czasem źle wyświetla. Zmiana przeglądarki eliminuje problem.

3. Poczta pw nie działa. Wysyłam a list ląduje nie w "wysłanych", ale w "do wysłania"
Skrypt forum działa inaczej niż e-mail. Może nawet wygodniej. List po napisaniu trafia do skrytki "do wysłania". Gdy adresat przeczyta list trafia do "Wysłane". W ten sposób wiesz, czy list został otworzony przez adresata, czy nie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez zulix, łącznie zmieniany 4 razy.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

1. Zauważyłem sporo błędów ortograficznych w czyimś poście/post łamiący regulamin/dublujące się tematy.
Na forum jest możliwość zgłaszania postów, co usprawnia pracę moderatorów. Wystarczy kliknąć w zaznaczone na zdjęciu miejsce i w kolejnym oknie dopisać powód swojego zgłoszenia. Jeżeli moderator/administrator jest na forum takie zgłoszenie jest rozpatrywane niemal od razu.

Obrazek

ps. Za wszystkie dotychczasowe zgłoszenia dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tej funkcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tu pierwszy raz? Koniecznie zajrzyj.”