Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160] Sky'owy roślinniak

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

[160] Sky'owy roślinniak

Post autor: sky »

Wymiary
100x40x40 guardian 160l

Podłoże
ziemia do kwiatków + bazalt + dragon stone + jakieś kamienie

Filtracja
HW 302 wypchany na maxa watą i ceramiką

Oświetlenie
3x39w (10k+8,5k+6,5k)

Nawożenie
Co2 z butli + sole

Parametry
nie mierzę, jedynie poziom Co2

Fauna
- ap. borelli opal +2 zwykłe samice
- 5 kosiarek
- 4 otoski
- 8 rodostromus
- 2+2 gupik endlera (wyłącznie jako żywy pokarm)
- było jeszcze 5 krewetek kundelków testerów, ale chyba borelek się nimi zaopiekował

Flora
z tego co pamiętam: eleocharis accicularis, pravula, rotala colorata, wspaniała, pistia, limofilia aromatica, jakieś mchy, glostigma , hydrocoryle japan, 3 odmiany kryptokoryn, lotos zielony (tylko z sentymentu, ale tylko wegetuje), 2 rodzaje nurzańca, anubias nana, microzorium pteropus, pogestemon erectus, wywłócznik rdzawy, cabomba, rogatek i jakieś których nazw nie pamietam ogółem wszystkiego 30+

Obrazek

ogółem jest to akwarium ze skarbonki (dosłownie :P), zalane 18.01.2014, jak narazie jest dobrze, ale już zaczynam widzieć że niektóre roślinki się nie przyjmą, i delikatne nitki się robią ale jest ładnie i mi się podoba a to najważniejsze ;]
nie wiem jeszcze co dodać do obsady, ale coś fajnego dojdzie ;]
testów nie robię, bo skarbonka się zrobiła pusta ;/ a przydałoby się chociaż na azot, fosfor i żelazo, bo jak nie dodam soli 1 dnia to rośliny wogóle nie bomblują co dziwne trochę bo we wcześniejszych akwariach na ziemi dawałem makro dopiero po paru dniach a tutaj odrazu musiałem,
ogólnie krytyka mile widziana, ale w granicach rozsądku żeby mi się przykro nie zrobiło :P
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

Bardzo fajny baniak. Z mojej strony nie będzie krytyki:)
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Bardzo ciekawie się zapowiada ;) Te skałki po lewej pewnie znikną jak się rośliny zaczną zabierać za rośnięcie bo tylko one tutaj psują naturalny widok:P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Kakster
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2013, 11:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: Grodzisko Górne
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Kakster »

Zapowiada się fajny baniaczek :) Jeżeli dalej potrzebujesz pogestemon helferi to na niedziele mogę zabrać trochę do Rzeszowa.
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Troszkę się rozrośnie i będzie cudo :)
Larwa mać!
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

Darek pisze:Te skałki po lewej pewnie znikną jak się rośliny zaczną zabierać za rośnięcie bo tylko one tutaj psują naturalny widok:P
właśnie ma być tak żeby nie zarosły;] a mi sie te skałki bardzo podobają, w rzeczywistości wyglądają dużo ładniej jak i całe akwarium, kiepski aparat robi swoje ...
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

no i pojawił się pierwszy problem, mianowicie liście limofilii aromaticy na początku były skierowane do góry, takie ładne sztywne, a od wczoraj są już opadnięte na dół, brakiem czego to może być spowodowane ??

Dodam jeszcze ze zobaczylem ze roslina przestala rosnac i gorne nowe liscie staja sie przezroczyste jakby gnily, czyzby azot i magnez ?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Akwarium masz bardzo świeże, to musisz się przygotować na to, że i rośliny będą podupadać :( Niestety póki akwarium nie dojrzeje, to tak będzie. Rośliny swoje muszą odchorować. To, że stare liście obumierają, to naturalna kolej rzeczy. Ważne co się dzieje z nowymi liśćmi. Czy rosną? Jak rosną? Są zdrowe czy jakieś karłowate i poskręcane?

Nie spisuj od razu wszystkich roślin na straty. Daj im czas się zakorzenić. Daj im z miesiąc czasu. W tym czasie staraj się utrzymywać CO2 na optymalnym poziomie. Możesz też się wspomagać aldehydem glutarowym, ale i bez niego też da się z tego wyjść. Uzupełnianie makro i mikro też jest ważne. Niestety bez parametrów choćby orientacyjnych nie powiem ile czego lać, bo jest to wróżenie, a ja zawsze byłem kiepski z kabały ;) Przez pierwszy miesiąc zwykle jest wszystko ok. Dopiero po miesiącu zaczynają się dziać cuda i glon zarasta wszystko co możliwe. Nie przejmuj się tym. Poczekaj aż rośliny się zakorzenią i będą mocne. Zaobserwujesz to po ich liściach i wzroście. Daj im jeszcze z miesiąc i na razie się nie przejmuje glonami.
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

nowe odrosty są odrazu jasno zielone przechodzące w praktycznie biel, mam co prawda testy zoolka tylko że ponad roczne i o ile nie mam odwzorowania do kno3 i po4 które pokazują 0, to kh, gh pokazują wg dobrze, bo mniej więcej pokrywaja się z tym co mam w kranie i z tym co wychodzi mieszajac ro z kranem, także wydaje mi się że mniej więcej pokazują dobrze, narazie większyłem dawki nawozów + włączyłem magnez dodatkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”