Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tetra PlantaMin - standardowy nawóz do rośłin

mój test, opinia (recenzja) a może później i opinie innych...

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Po 3 tygodniach nie ma glonów (inwazji nie ma - szyby czyste a jak na roślinach to trzeba będzie porównać na zdjęciach). Limnofila podrosła do powierzchni, inne ciężko powiedzieć - mają nowe liście ale tracą stare. Anubiasy rosną prawdopodobnie lepiej. Za tydzień porobię zdjęcia - i może jakieś porównanie wyjdzie. Niczego innego nie dodawałem podmiana była tylko jedna 20%..
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

Witam. Testuję ten nawóz od spotkania mikołajkowego a więc czas coś naskrobać :) :
-Roślinki rosną, aczkolwiek nie widzę jakiegoś mega przyrostu (pewnie powoduje to trochę jałowe podłoże oraz oswietlenie 11W/30L, Bo mchy i warkotka nawet bomblują
-Glony na szybach w postaci zielonego pyłu
A więc po krótkim czasie jako laik sądzę że nawóz jest dobry,Chociaż przydało by się coś do niego bo u niektórych roślin zauważam braki innych składników

Poprawiłam rażące błędy ort, literówki. Dżoena
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 9:56 przez Sebastian1995, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

Minęło już sporo czasu i muszę przyznać że ten nawóz był moim pierwszym, i stwierdzam że na początek na pewno jest dobry, roślinki rosną ładnie, szybko i są ładnie zielone, niestety glon też jest... Ale polecam ten nawóz :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Dość nieoczekiwanie dla siebie wcześniej przeprowadziłem test nawozu w zbiorniku LT: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=185568 ponieważ musiałem znaleźć miejsce dla krewetek i raczków, które zdobyłem. W akwarium LT na bazie podłoża Tetra Complete Substrate i nawożeniu tym nawozem nie miałem przez 3 miesiące testu żadnych problemów. Jeżeli jakieś rośliny nie dały radę to raczej z powodu braku światła - nie zaobserwowałem niedoborów na roślinach.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”