FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mirro
2012-09-19, 00:56
ZooBotanica 2012 - oficjalna relacja PodForAk
Autor Wiadomość
Mirro Imię: Mirosław
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-19, 00:34   ZooBotanica 2012 - oficjalna relacja PodForAk

Trzeba było poogarniać trochę spraw, które wynikły z naszej nieobecności. Zatem czas na oficjalną fotorelację z naszego pobytu we Wrocławiu :)

Wyruszyłem o 2:15 w nocy załadowaną po brzegi Alfą 147. Po drodze wstąpiłem jeszcze do Hermanowej po Daquida, a następnie do Jasła po Cichego. Po "załadowaniu" chłopaków i ich gratów, Alfa ugięła się boleśnie, jednak dzielnie ruszyła do przodu. Do Krakowa droga mijała nam fajnie, bo była ładna pogoda. Jednak wjazd na autostradę przywitał nas deszczem.Niestety droga cały czas upływała nam w deszczu. Im bliżej celu, tym gorsza pogoda. Było coraz bardziej mokro i coraz bardziej zimno. Za oknem Alfy krajobraz nie nastrajał optymistycznie.Jednak, gdy minęliśmy Katowice wiedzieliśmy, że cel naszej podróży jest już coraz bliżej.W końcu dotarliśmy do Wrocławia, tylko teraz pytanie - gdzie jechać? W końcu byliśmy pierwszy raz we Wrocławiu.Mapa jak cyganka - prawdę Ci powie :)

W końcu dojechaliśmy do Hali StuleciaMimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały.Jeszcze tylko przepustki....

.... i staliśmy się pełnoprawnymi wystawcami.

Hala była ogromna, jednak dość szybko odnaleźliśmy swoje miejsce.WIęc zaczęliśmy rozładowywać Alfę. Przynieśliśmy wszystkie "graty" na miejsce naszego posterunku i odstaliśmy akwaria.
Sepher użyczył nam trzy zestawy nano LED firmy Diversa, a dzięki uprzejmości Szymona Zająca - przedstawiciela firmy Juwel użyczono nam zestawu Rekord 800.

Po weryfikacji tego co przywieźliśmy, zaczęły się prace nad aranżacjami. Daquid oraz Cichy natychmiast wzięli się do roboty.Ja postanowiłem tylko pomagać ;)W tak zwanym międzyczasie ozdobiłem trochu nasze stoisko.W końcu, po ogarnięciu nieco spraw organizacyjnych i kiedy już nie byłem potrzebny do pomocy, zająłem się aranżacją zestawu Startup 40 firmy Diversa.

A finalny efekt naszych prac był taki:
Rekord 800 firmy Juwel aranżowany przez Daquida:Później Daquid i Cichy wpadli na pomysł zmiany tła, co się okazało bardzo dobrym pomysłem - ale o tym później ;) Tło zostało wykonane z białej dykty i podświetlone od dołu lampką LED. A oto efekt:Nano LEDy firmy Diversa aranżowane przez Cichego:oraz zestaw Startup 40 firmy Diversa, który pozwoliłem sobie zaaranżować:Jest to niedokończona aranżacja. Niestety nie mam skończonej, ale akwarium uwiecznił Piotr K. z Definite Aquascape TV.

I tak upłyną pierwszy dzień (czwartek).

W piątek przybyli do nas inne podforaki. Przybył między innymi Crusta, który przywiózł ze sobą swoje krewetki.Później odbył się konkurs aranżacji nanoakwariów, którego organizatorem były Ogólnopolskie Forum Zbrojnikowe Pleco.com.pl oraz Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne przy współpracy z Agencją Reklamową Wigor.
Chłopaki uwinęli się dość szybko z aranżacją.

Po czym udało osiągnąć się taki oto efekt:

Po wyklarowaniu wody, zbiornik nabrał swojego właściwego uroku:Organizowane były również mistrzostwa krewetek, w których wziął udział nasz forumowy kolega Gekon, zajmując 3 miejsce. Niestety nie pamiętam w jakiej kategorii.
Oto krewetki kolegi:

W sobotę aranżacja w akwarium Rekrd 800 juwela zgłoszona została do konkursu na najciekawsze akwarium targów w kategorii hobbysta organizowany przez Agencję Reklamową WIGOR - to już piąta edycja, po czym sobota mijała dość spokojnie.... no może nie tak do końca spokojnie, gdyż w tym dniu było najwięcej ludzi. Na koniec dnia sprzedał się zestaw Startup 40 Diversy wraz z aranżacją, więc nasza wystawa stała się uboższa o jeden zbiornik.

I tak zaczął się kolejny dzień - niedziela - dzień sukcesów.
Pierwszą informacją był sukces naszego kolegi Gekona, o którym już pisałem.
Później - niesamowita radość. Okazało się, że aranżacja z akwarium Juwela zgłoszona do konkursu na najciekawsze akwarium targów zdobyła Grand Prix w kategorii hobbysta :) Było to dla nas olbrzymim zaskoczeniem a zarazem wielką radością - pierwszy raz na takiej imprezie i od razu taka nagroda - coś wspaniałego :D Życzę takich doświadczeń każdemu z Was :D Był to V Ogólnopolski Konkurs na Najciekawsze Akwarium Targów ZOO-Botanica 2012, a organizatorem była Agencja Reklamowa WIGOR. Nagród było sporo, a głównymi sponsorami byli Tropical oraz Tetra

Później odbyło się rozstrzygnięcie konkursu nano akwariów - konkurs polegajacy na aranżacji nano akwarium techniką dowolną organizowanym przez Ogólnopolskie Forum Zbrojnikowe Pleco.com.pl oraz Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne przy współpracy z Agencją Reklamową Wigor, w którym udało się zdobyć 4 miejsce. Dostaliśmy nagrody upominkowe od firmy Tropical.

Podsumowanie
Miałem wiele obaw przed wyjazdem do Wrocławia. Była to pierwsza tego typu nasza wyprawa na tak dużą imprezę zoologiczną jaką była ZOO Botanica 2012. Zadowolenie nasze powiększyły sukcesy w konkursach, w których wzięliśmy udział. Owe sukcesy przekroczyły wszelkie nasze najśmielsze oczekiwania. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w takiej imprezie, ale nie było by to możliwe, gdyby nie osoby, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu, osoby, którym chciał bym w imieniu swoim oraz kolegów Daquida i Cichego serdecznie podziękować.

Na pierwszym miejscu chciał bym podziękować koledze Sepher z forum zbrojnikowego pleco.com.pl za zaproszenie na ZOO Botanicę 2012. Gdyby nie Damian, wogóle nie było by nas we Wrocławiu.

Nie mniejsze zasługi dla naszej wyprawy miał kolega Zdzisław z naszego forum. Wsparcie jakiego udzielił jest nieocenione. Wsparcie nie tylko rzeczowe czy finansowe, ale również duchowe, wsparcie dobrym słowem, które tak było nam potrzebne. Przekazanie kamieni i korzenia obrośniętego mchem było kluczem do odniesienia sukcesu w postaci wygranej w konkursie na najciekawsze akwarium targów. I choć nie jechał razem z nami, obecny był duchem :)

Również kolega Konrad (Crusta) miał w całej wyprawie swój czynny udział. Wypożyczył korzenie do ekspozycji oraz udostępnił krewetki o łącznej wartości takiej, że aż się za głowę złapałem + dodatkowo minerały oraz liście ketapangu. Ponadto Konrad osobiście przywiózł krewetki :)

Kolejnymi osobami bez których nie dali byśmy rady są: Marta (b@ndziork@), Robert (Łoren), Piotrek (Atio), Tomek (Torybcia), Jaromir (Jaro). Każdy przyczynił się aktywnie do wyjazdu wsparciem finansowym bądź rzeczowym w postaci użyczenia sprzętu oraz przekazania roślin.

Koledze Artur___ za przygotowanie plakatu, który wydrukowała Marta :)

Jeśli kogoś pominąłem, to bardzo przepraszam. Na pewno nie było to celowe.

Wystawa nie odbyła by się bez firm - organizatorów i wystawców.
Chciał bym w tym miejscu podziękować organizatorowi - Agencji Reklamowej WIGOR oraz współorganizatorom: Wrocławskiem Towarzystwu Akwarystycznemu oraz pleco.com.pl - Ogólnopolskie Forum Zbrojnikowe.
Chciał bym podziękować również sponsorom nagród, jakie udało nam się wygrać. Są to firmy Tropical oraz Tetra - głownym sponsorom. Bez niech nie było by nagród :)
Podziękowania też kieruję do firmy Diversa za użyczenie akwariów do zrobienia wystawy. Akwaria użyczone zostały za pośrednictwem kolegi Sepher, któremu w tym miejscu chcę podziękować po raz drugi ;)
No i nie może zabraknąć podziękowań dla firmy Juwel oraz jej przedstawiciela Szymona Zająca za użyczenie nam zestawu Rekord 800, w którym to znalazła się zwycięzka aranżacja.

Jeszcze raz wszystkim OGROMNIE DZIĘKUJĘ :serce:
Ostatnio zmieniony przez Mirro 2012-09-19, 21:30, w całości zmieniany 7 razy  
  Akwarium: 250L
 
Cichy 
cichonkarol.com


Imię: Karol
Wiek: 28
Dołączył: 15 Gru 2009
Skąd: Jasło / Rzeszów
Wysłany: 2012-09-19, 01:37   

Mirro napisał/a:
Rekord 800 firmy Juwel aranżowany przez Daquida


Pomyliłeś zdjęcia przy Rekordzie 800, jeszcze gdy miał czarne tło :)

Mirro napisał/a:
Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wziąć udział w takiej imprezie, ale nie było by to możliwe, gdyby nie osoby, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu, osoby, którym chciał bym w imieniu swoim oraz kolegów Daquida i Cichego serdecznie podziękować.


Dołączam się do podziękowań! :) Bez Waszej pomocy nie byłoby mnie tam. Reprezentowanie forum na tak wspaniałej imprezie było dla mnie ogromnym zaszczytem. Mam nadzieję, że będę miał okazję dostąpić jeszcze podobnej przyjemności.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2012-09-19, 01:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
  Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
 
Mirro Imię: Mirosław
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-19, 19:35   

Już wiem w jakiej kategorii Gekon zdobył 3 miejsce.
Mateusz Pilat z Podkarpackiego Forum akwarystycznego III miejsca w grupie krewetek Neocaridina.
Oczywiście gratulujemy i cieszymy się jak z każdego sukcesu kolejnego podforaka :)

P.S. Dzięki Zdzisław ;)
  Akwarium: 250L
 
zulix 
Chemik japoński (jako taki)Imię: JAro!
Wiek: 54
Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-19, 21:11   

I teraz kilka słów w imieniu grupy administrującej forum :P

Jak wiadomo nasze forum nie jest rządzone jednosobowo co czasem utrudnia podjęcie wielu decyzji, dobór osób do realizacji pomysłów jak i odpowiedzialności za nie. Przede wszystkim wydłuża bieg spraw. Dlatego podjęcie decyzji o udziale w targach nie było proste. Zapraszający nas pewnie byli nawet zniecierpliwieni. Wydaje się jednak, że system sprawdził się i w tym przypadku. Nasi przedstawiciele dostali 100% decyzyjności ale i odpowiedzialności. Nie zawiedli. Jesteśmy z nich (jako pozostali użytkownicy forum) na pewno bardzo dumni.

Zoobotanika 2012 powiększyła zatem katalog wydarzeń historycznych. Myślę, że sporo z nas żyła targami nawet nie mogąc samemu cokolwiek zrobić. Mam nadzieję, że bilans sumaryczny naszego udziału we Wrocławiu jest pozytywny zarówno dla nas jak i organizatorów bo że jakieś drobiazgi, zgrzyty i niedopracowania w międzyczasie wychodziły to każdy może być pewien. Zostawmy tylko te miłe wspomnienia w pamięci :)

Może nieco powtórzę podziękowania, ale tu jako przedstawiciel zielonych. Chciałbym złożyć serdecznie podziękowania wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do naszego udziału w targach i naszego sukcesu. Jako osoba która mało uczestniczyła w pracach i ustaleniach nie posiadam szczegółowej wiedzy a i pamięć już nie ta więc
proszę o wybaczenie jeżeli kogoś pominę, potraktuję "zbiorowo" - nie jest moim zamierzeniem pomijanie kogokolwiek lub umniejszanie jego udziału.

A więc w imieniu własnym i myślę że i użytkowników forum dziękujemy serdecznie
- Organizatorom targów za zaproszenie i późniejszą opiekę i wszelką pomoc na miejscu. Oczywiście głównym zasłużonym na tym polu był kol. sepher z forum pleco.com.pl. Zarówno kolega osobiście jak i pozostali organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszelkie zadania organizacyjne przeszły wyjątkowo gładko.
- Agencji Reklamowej WIGOR za doskonałą współpracę organizacyjną.
- Sponsorom za ich wkład finansowy i organizacyjny umożliwiający nie tylko nasz udział w imprezie ale i "podratowanie" wyposażeniem, którego drobne braki zawsze są odczuwalne. Jak wspomniano wcześniej szczególne podziękowania należą się firmie Diversa za większość zestawów. Szczególne brawa należą się też Panu (no, dobrze, znamy się a więc koledze) Szymonowi z firmy Juwel.pl za wyjątkową spersonalizowaną wobec naszego forum uczynność. Nagrody są zawsze miłe a więc i podziękowania dla firm Tetrai Tropical nie będą zapomniane.
- ekipie Podforaka któ¶ą zorganizował i obwiózł prywatnym autem Mirro. Nasi wybrańcy, obok Mirro, w nickach Cichy i Daquid godnie reprezentowali forum. Proponując wyjazd kolegom mieliśmy nadzieję, że "może coś będzie", ale efekt przeszedł chyba oczekiwania wszystkich.
- lokalnym, rzeszowskim organizatorom zbiórek sprzętu, zieleniny, wyjazdów, pomysłodawcom wielu akcji i zarazem darczyńcom. Było ich wielu, trudno mi jest ich wymienić każdego z osobna, ale na najwyższe uznanie zasługuje oczywiście działalność kol. zdzisława.
- dziękujemy darczyńcom i użyczającym sprzętu, ozdób, zielenieny, zwierzyny oraz zrzucającym się po koleżeńsku gotówką dla opłacenia kosztów przejazdu i części kosztów pobytu kolegów. Reklamówkę sprzętu użyczył Torybcia, ozdoby zapewnili zdzisław, crusta, cichy i daquid i inni, rośliny w dużych ilościach B@ndziork@, Łoren, Atio, wielu, wielu innych drobnych darczyńców, często wręcz nam nieznanych (rośliny pobrane podczas spotkania podforaków od "nieznanych sprawców" :D ). Zwierzyny użyczyli głównie sami wystawiający, crusta, o ile wiem to sepher.
- Co do zrzutek finansowych to większość kolegów dotujących finansowo imprezę nie zrobiłą to dla reklamy swojej osoby; prawdopodobnie nie chciałaby aby publicznie pisać ani ich nicków ani jak głęboko sięgali w portfel więc to uszanuję. Zrzutka koleżeńska pozwoliła opłacić koszty podróży, nagłych zakupów i innych koniecznych wydatków.
- wszystkim miłym i życzliwym nam osobom poznanym podczas organizacji jak i na miejscu podczas targów,
- wszystkim głosującym na nasze dzieła,
- wszystkim innym, zwykle bezimiennym, którzy choćby w drobny sposób wpłynęli na nasz końcowy sukces,
- tym co kibicowali naszym na forum, dyskutowali, gratulowali - wprowadzali miłą, koleżeńską atmosferę zarówno na SB jak i w temacie o wyjeździe na targi. To wszystko tworzy specyficzny klimat naszego forum.
_________________
Jestem więc myślę. Jak nie myślę to znaczy, że mnie nie ma.
  Akwarium: 250 + kostka 90
 
zdzislaw 
ZdzisławImię: Zdzisław
Wiek: 71
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-19, 21:58   

Co można/wypada napisać o niepodważalnych osiągnięciach na Zoo Botanice 2012, zwłaszcza, gdy Mirek w swej relacji oficjalnej o wyczynach we Wrocławiu naszej skromnej reprezentacji „podforaków” – często używa słowa/zwrotu: dziękuję, dziękujemy :>
Mnie przychodzi na myśl tylko jedno – po trzykroć Wam, Wspaniali serdecznie dziękuję.
:serce: Dziękuję Cichy, daquid, Mirro – wszak jechaliście (wydawało mi się 8-) ) doświadczyć startu w poważnej imprezie akwarystycznej, a osiągnęliście tak wiele – to wręcz dla mnie wyczyn, choć znani jesteście z talentu i aranżacji swych. Miast frycowego, uczycie nas jak się wyczarowuje aranżacje (choć w środkach do ich realizacji przecież Was nie rozpieszczaliśmy), aranżacje konkursowe, które otrzymują wyróżnienia, a nawet wygrywają z licznymi i doświadczonymi uczestnikami targów .
Jestem przekonany, że zwierzątkom - sephera oraz crusty (Pana Crusty), który na miejscu zatroszczył się o stworzenie dobrych warunków dla nich - też było miło w Waszych zbiornikach.
:serce: Dziękuję, za dostarczone emocje, które jeszcze dziś nie całkiem opadły ze mnie . Jeszcze dziś w nocy Mirro, czytałem Twój nowy temat z wypiekami na licu – boć to już nie „przecieki” z Wrocka, lecz oficjalna relacja, potwierdzająca osiągnięcia Wasze :podziw: .
:serce: Dziękuję też za pokazanie innej bardzo skutecznej formy – uczestnictwa w targach i konkursach - popularyzującej nasze Forum, nie tylko wirtualnie. Wśród braci akwarystycznej, dzięki Waszym wyczynom we Wrocławiu, jesteśmy na pewno mniej anonimowi i bardziej rozpoznawalni. Wam przybyło znajomych, a też tuszę, że i userów nam przybędzie :D .

Na koniec napiszę tylko tyle, że tęsknię bardzo do spotkania z Wami i myślę, że nie jestem w tym odosobniony.

Z wyrazami szacunku
Zdzisław
_________________
[180] RIO roślinne z A. Maronii
[url=http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?
  Akwarium: RIO 180
 
Łoren 


Imię: Robert
Wiek: 49
Dołączył: 16 Lis 2009
Skąd: Rzeszów -Krasne
Wysłany: 2012-09-19, 22:26   

ZooBotanica 2012 to jak sądzę taki przełomowy moment w dziejach naszego forum - wszyscy jesteśmy bogatsi o doświadczenia i sporą dawkę jakże pięknych emocji :) Ze swojej strony chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować naszej ekipie za wszystko czego dokonali , mając nadzieję że to dopiero początek "nowego rozdziału" naszego forum. Super :win:
_________________
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
  Akwarium: 50L 500l start
 
zdzislaw 
ZdzisławImię: Zdzisław
Wiek: 71
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-20, 10:43   

Ważny i szczęśliwy moment, dla wybranych nawet bardzo - rozdanie nagród i wyróżnień.
Tu na podium między innymi Mirro już z dyplomem :win: :A na tym zdjęciu przemawiający Wódz naszej Zwycięskiej Drużyny:Zdjęcia udostępnione za zgodą kolegi sepher :D
_________________
[180] RIO roślinne z A. Maronii
[url=http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?
  Akwarium: RIO 180
 
b@ndziork@ 
BABA JAGAImię: Marta
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lip 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-20, 15:42   

Oj Panowie, skromni jesteście , o tych momentach w błysku fleszy nawet nie wspomnieliście, pozwolę sobie pogratulować zacięcia, pomysłowości, pasji i gustu i wyrazić moją dumę z przynależenia do społeczności jaką stanowią użytkownicy naszego forum, jednym słowem, jestem z Was dumna :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Marta
 
  Akwarium: 160l roślinne
 
ariks 


Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 10 Lis 2009
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-09-20, 20:00   

Ja również gratuluję Wam Panowie ;)
 
 
Mirro Imię: Mirosław
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-09-21, 17:26   

Jako dowód w sprawie, że wygraliśmy zamieszczam zdjęcie pamiątkowego dyplomu. Trzeba będzie go w ramki oprawić ;)

  Akwarium: 250L
 
daroo 
Minuta gniewu odbiera Ci 60 sekund szczęściaImię: Darek
Wiek: 41
Dołączył: 29 Mar 2010
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2012-09-21, 21:03   

Ogromne GRATULACJE ....... :)
_________________
daroo
  Akwarium: 240l, 30l krewetki
 
Dżoena Imię: JoAnna
Wiek: 42
Dołączyła: 23 Gru 2009
Skąd: Boguchwała
Wysłany: 2012-09-22, 19:24   

Chłopcy- jestem ogromnie dumna z tego, jak PodForAk zaprezentował się na targach :) Bez Was nie byłoby to możliwe- dziękuję. Firmy i osoby, które dostrzegły potencjał naszego forum również bardzo przyczyniły się do tego sukcesu.
_________________
https://www.facebook.com/...55219/timeline/
 
 
egzepoznan 
Zbrojnik to nie glonojad !!! :D

Imię: Wojciech
Wiek: 41
Dołączył: 17 Mar 2010
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-25, 07:53   

Cichy, daquid, Mirro pozdrowienia od ekipy SAW , mamy nadzieję na kolejne spotkanie , a no i na koniec następnym razem Mirro polecisz na gaśnicy :P :D , fajnie było Was poznać i do zobaczenia w przyszłym roku :D
_________________
1+2 Ancistrus sp. + maluchy , 7 x L-104 , 2 x L-205 , 4 x L 201 , ok 20 x Neon czarny , ok 20 x Neon Inessa , 12 x Amano , 6 x Ancistrus L-183
Ostatnio zmieniony przez egzepoznan 2012-09-25, 08:00, w całości zmieniany 1 raz  
  Akwarium: 140 L Black Water
 
Cichy 
cichonkarol.com


Imię: Karol
Wiek: 28
Dołączył: 15 Gru 2009
Skąd: Jasło / Rzeszów
Wysłany: 2012-09-25, 12:24   

egzepoznan napisał/a:
następnym razem Mirro polecisz na gaśnicy :P :D


I tak się zaprzyjaźnili z Panem Gaśnicą:)
_________________
 
  Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
 
KuMaK Imię: Rafał Maciaszek
Wiek: 26
Dołączył: 29 Lis 2009
Skąd: Warszawa, Konstancin
Wysłany: 2012-09-26, 11:32   

Yo,

Kolejne już GRATULACJE z mojej strony dla Najlepszego Polskiego Forum Akwarystycznego :) !

Dobra robota i oby tak dalej, POWERA to Wy macie hehe ;)

Rafał
_________________
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
Kumak Wie Lepiej !
Ostatnio zmieniony przez KuMaK 2012-09-26, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mobilna wersja forum (PDA/GSM)