Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pleśń na mikronawozie

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Pleśń na mikronawozie

Post autor: debrzyna »

Na rozrobionym nawozie mikro pojawiła sie pleśń. Czemu tak sie dzieje .Czy można go używać bez szkody dla akwarium
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

debrzyna, czy to mikro intermagu? Też miałem taki problem, że ciągle mi pleśniało i nie dało się nic z tym zrobić. Ja używałem takiego nawozu i jakichś efektów ubocznych nie widziałem. Na pewno jest on uszczuplony o część składników odżywczych, które zużyje pleśń.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Nie ,nie jest to intermag Najciekawsze jest to ze ma niby konserwanty E202, E300.Ostatnio dodałem do niego chlet Fe a ten konserwantów już nie ma Ciekawy jestem czy tam nie zakociły sie jakies bakterie a jezeli tak to jakie
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

U mnie się coś takiego robi przy potasie. Takie ciemne zabarwienie na samym spodzie. Leje jak lałem i nic się nie dzieje
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Tez takie cos mialem, mimo tych E. Lalem dalej, nic sie w akwa nie dzialo zlego. Moze to od temp. ? Ja nie trzymalem w lodowce.
carpe diem ;]
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Widze ze pleśnienie mikro to prawie stannard
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

debrzyna pisze:Widze ze pleśnienie mikro to prawie stannard
U mnie "pleśnienie" to raczej delikatne stwierdzenie na to co działo się z nawozem. Normalnie po poruszeniu butelką pływały wewnątrz wielkie gluty, które zapychały igłę strzykawki do dozowania.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

U mnie z kolei w nawozie mikto wytrącał się osad na dnie.
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Mi udało sie kiedys miec długi czas Mikro intermaga bez pleśni.

Rozrobiłem go z woda RO. A do dozowania używałem tej samej strzykawki i igły i nigdy nie wkładałem igły do akwarium tylko zawsze lałem z góry. Nigdy tez nie używałem strzykawki i igły do innego nawozu niz Mikro intermagu. I dość długo miałem bez pleśni.

Po około roku stosowania obecnie ( z pleśnia :) w butelce ) nie widze żadnych efektów ubocznych. Rośliny się wybarwiaja, ryby żyja krewetki tez. Trzeba tylko delikatnie brac butelke i nie zaciągac pleśni z góry butelki ani z dna. A na srodku jest ok
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Ja mam dozowniki nawozów po serii PG i nigdy nie miałem pleśni ani w mikro, ani w makro. Nie wiem, gdzie zanieczyszczacie biologicznie nawóz :( że wam pleśnieje.

Nawozy stoją na parapecie od 1-3 miesięcy (również w lecie) zanim się skończy flaszka. Na flaszkę świeci też słońce. Z mikro najwięcej używałem M+ Intermagu, również z chelatem Fe.
Raz spleśniał mi tylko nawóz firmowy - akwarystyczny, ale nie podam nazwy firmy aby ktoś nie miał "haka". Zabawa trwa kilka lat. Na prawdę nie wiem skąd te problemy u ludzi (bo na innych forach też niektórzy mają). Może wynika to z użytkowania strzykawek a więc ciągłego otwierania i zamykania flaszek nie mówiąc o złym myciu (lub nie) strzykawek.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Ja uzywam strzykawki, wiec to moze byc przyczyna, no i jeszcze otwieranie itp.
carpe diem ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”