Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dziwne "rzęski" wokół oka u Błazenka

Czyli co dolega naszym "solniczkowym" podopiecznym i jak z tym walczyć.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Dziwne "rzęski" wokół oka u Błazenka

Post autor: MST »

Witajcie,

Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie (może źle szukam) na nurtujące mnie pytanie, czy to co obserwuję od wczoraj u jednego z moich błazenków jest normalne, czy to jakaś choroba?

Zdjęcie wprawdzie słabe, bo ciężko moim nadpobudliwym błazenkom zrobić ostre zdjęcie, ale myślę, że widać wystarczająco dobrze:

Obrazek

Chodzi o te "rzęski" przezroczyste, które ma wokół prawego oka. Zauważyłem je dopiero wczoraj.

Czy te rzęski są naturalne, to jakaś choroba, czy np. skutek "spotkania" z jakimś wieloszczetem lub wężowidłem?

Staram się samemu domyślać, ale nie wiem. Próbowałem delikatnie patyczkiem higienicznym "ściągnąć" to jak mi podpowiedział kolega Artur_, ale nie dało to żadnego rezultatu (poza tym, że rybka teraz chowa się za skałę, jak tylko widzi siatkę w baniaku :P ). Profilaktycznie założyłem na wylocie kaskady malutki woreczek z rozgniecionym czosnkiem (dzięki za podpowiedź mazu).
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

Tylko pamiętaj, żeby ten czosnek za długo nie wisiał. Trzeba go zmieniać, myślę że u Ciebie tak co 2 -3 dni starczy. Szukałam coś o tych "rzęsach" ale nie znalazłam. Moje nie mają takiego czegoś. Wiesz tak sobie myślę, że mój miał kiedyś spuchniętą wargę i zeszło (użyłam czosnku) - podejrzewam że coś go poparzyło, więc może Twój zaglądał tam gdzie nie powinien i oberwał :P
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 22:23 przez mazu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Myślę, że jutro wieczorkiem przy podmiance wody wymienię czosnek, a także spróbuję metody, jaką polecił mi jeden gość na NR, a mianowicie złapanie w siatkę i delikatne unieruchomienie delikwenta, a następnie delikatne usunięcie "tego czegoś" pesetą.

P.S. Fajowo jedzie mi w całym pokoju czosnkiem. :mrgreen: Myślę, że po nocy będę pięknie pachniał. :P
Awatar użytkownika
Blondona
Posty: 339
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:24
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Mam!!!!!!!!!
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Blondona »

Yyyyy, udało Ci się to ściągnąć z jego oka? Co to było?!
Woda po takim 'czosnkowaniu' w całości nadaje się do wymiany:))???
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Blondona, Patrz na daty :mrgreen: Kolega zdążył wyjechać za granicę, przywiózł kapusty, kupił dobry wóz, postawił dom, ożenił się, zmajstrował syna a Ty takie pytania zadajesz :roll:
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Darek, dwa drzewa jeszcze posadził :ale jaja:
Blondona, zostajesz laureatem "złotej łopaty" :ale jaja: :block:
charta non erubescit
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

XerX, Darek, co się dziwicie koleżanka tak tylko z ciekawości zapytała ;) , nikt nie wnika co kolega robił przez ten czas. A tak na marginesie to czy kolega ma jeszcze akwarium bym zapytał?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium morskim”