Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Hagen Cristal Flo 20 czy 40?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Hagen Cristal Flo 20 czy 40?

Post autor: cherry_ukasz »

Po długich przemyśleniach, przeliczeniach, dywagacjach postanowiłem jednak zrobić szkło 40x35x30. Wszystko już mam zaplanowane, problem jeszcze z filtrem. Otóż, który wybrać: Cristal Flo 20 czy 40? różnica w cenie 26 zł. Objętość 20 to 2,7 litra, 40 3,8. Pobór mocy ten sam. Więc który wziąć?
Proszę o rady
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Wiesz to zależy od Ciebie
Oba będą ok. Ja jestem zwolennikiem kupienia większego filtra i w razie dużej "pralki" można zawsze zmniejszyć przepływ i będzie ok. A jak kupisz mniejszy to
już nic się nie da zmienić. A i jeszcze jeżeli kiedyś stwierdzisz że chcesz większe akwa to będzie ok ten większy :super: A te 26 zł to już jest twa decyzja czy możesz tyle wydać więcej.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No właśnie zastanawia mnie tylko przepływ, czy nie będzie pralki. Flo 20 ma 360l/h a Flo 40 ma 430l/h. z tym skręcaniem na zaworach to ja tak mam mieszane uczucia co do tego. Może ktoś ma kubełko o podobnych parametrach w podobnym litrażu?
Oczywiście mile widziane zdanie każdego forumowicza :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Ja nie mam filtra kubełkowego, ale mam kaskadę, która jest co najmniej trzy razy za duża do mojego baniaka i powiem Ci, że nie żałuje zakupu. Filtr chodzi na max. Jeżeli różnica w cenie jest akceptowalna, to wybrałbym większy.
Fakt 20 by wystarczył do 40 litrów, ale gdybyś kiedyś chciał wykorzystać flo 40-stkę do większego baniaka to będzie "jak znalazł" :D

A na zlikwidowanie pralki zawsze jakaś metoda się znajdzie ;)
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Zdecydowanie większy. Moje dziecko ma bojownika i gupiczki w 25l. Filtruję tam kaskadą, która miała obsłużyć do 40l i wydaje mi się, że jest w sam raz przy 25 l. Chodzi na maxa. Zeby ktoś nie myslał :D , to czyszczę ją....
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Ja bym kupił 40 zawsze możesz założyć prefiltr na wlot i wtedy tez przepływ spada nie wiele ale zawsze coś max do 10% spadnie.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Właśnie jeszcze nie kupiłem, ponieważ na stanie w Aquatice nie ma.
Ale jak właśnie zacząłem szukać tego Hagena i nigdzie nie ma go na stanie (w roslinyakwariowe w Krakowie też nie mają na stanie) to zacząłem rozważać inne filtry. No i właśnie wybór padł na Hydor'a 10. Widziałem jak pracuje, nie słyszałem jak pracuje :) i widziałem jak jest wydajny więc biorę hydor'a 10. Szukam teraz jeszcze najlepszej ceny. Wziąłbym Hydor'a 20, ale jest już za drogi - na filtr przeznaczyłem nie więcej niż 190 (początkowo 160)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”