Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria Low tech (LT) - podstawy funkcjonowania.

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że akwarium w stylu naturalnym jest najbardziej sztuczne. Ale odbiegliśmy od tematu, to jest dyskusja o LT ;]
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

baca pisze:HT + nawozy jest dla ludzi którzy idą w "sztuczną" hodowlę roślin.
tu masz rację, ale....
Mirro pisze:...są gatunki roślin, którym musimy pomóc nawożeniem, aby się utrzymały...
bo w akwarium dużo więcej roślin utrzymuje się w stanie permanentnego zanurzenia niż w naturze. Większość ładnych roślin akwariowych jest z rodzaju "błotnych" a te nie wytrzymają zalania wodą przez bardzo długi czas.
Samo akwarium to jedna wielka sztuczność :) a podrasowywanie HT to już jeden z wyższych stopni sztuczności. Jeszcze wyższy to "in vitro" :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

comatose pisze:Ale odbiegliśmy od tematu, to jest dyskusja o LT ;]
I tu masz rację a administracja mogła by oczyścić temat z zbędnych postów aby nie utrudniać innym w pozyskaniu wiedzy na temat LT ;)
Pozdrawiam Darek :)
marcin5
Posty: 88
Rejestracja: 23 kwie 2011, 14:03
Imię: marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Dębica
Akwarium: 250L
Płeć:

Post autor: marcin5 »

Na to wygląda, że moje akwarium było LT miałem światła 26W ma 250l wody, roślinki rosły(nie wszystkie gatunki się przyjmowały), co ciekawe moczarka kanadyjska całkiem obumierała po krótkiej walce. Przechodząc do sedna rzadko czyściłem dno, rzadko robiłem podmiany a glonów nie miałem a jak przynosiłem na roślinach to w ogóle się nie rozwijały. Po przeczytaniu artykułu wiem, że to był efekt słabego światła, a roślinom widać wiele do wzrostu nie potrzeba(no nie wszystkim).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”