Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pobieraczek spory kłopot

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Lukasz-odkrywca
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:01
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Opolskie
Płeć:
Wiek: 27

Pobieraczek spory kłopot

Post autor: Lukasz-odkrywca »

Hej rejestrowałem się tam ok. 1 roku temu a teraz zaczli mi pisać znowu bym im zapłacił. W tej chwili pisze już jakieś biuro windykacji. Płacić im czy nie ? :(
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Dużo o tym jest od dawna na forach prawnych i nie tylko. Poczytaj umowę jaką zawarłeś to po pierwsze. Po drugie generalnie nie płacić , chyba że ci przyślą oficjalne polecone pismo sądowe .
Lukasz-odkrywca
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:01
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Opolskie
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Lukasz-odkrywca »

OK dzięki.

EDIT:
Po przeczytaniu parunastu stron internetowych, myślę ,że nie będe płacił , pobieraczek miał sprawe w sądzie przegrał to tyle dzięki za pomoc. Do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Rammek
Posty: 57
Rejestracja: 15 maja 2012, 15:28
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Rammek »

Chyba ostatnio zaczęli sobie przypominać o ludziach ;)
U mnie paru znajomych dostało e-maile i ja też ;)
Poza tym zobacz sobie to "biuro windykacji" ;) Mają adres e-mailowy z pobieraczka xD
Myślisz, że profesjonalna firma windykacyjna miałaby u nich konto e-mailowe? xD
www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
www.rwopr.pl - Regionalne WOPR Częstochowa
Marekt16
Mecenas
Posty: 298
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:22
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 162L i 20L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Marekt16 »

Mi już minęło około 2 lat od zarejestrowania na tej stronce i na początku dostawałem maile o zapłaceniu bo inaczej pójdą do sądu itp, ale nie reagowałem na to i na razie do dziś mam spokój :)
Awatar użytkownika
Rammek
Posty: 57
Rejestracja: 15 maja 2012, 15:28
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Rammek »

Marekt16, też miałem przez jakieś dwa lata i ostatnio znów dostałem ;)
Pozostaje Ci czekać :D
www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
www.rwopr.pl - Regionalne WOPR Częstochowa
Przemek-Umbrosorium
Posty: 349
Rejestracja: 11 lis 2010, 21:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Górny Śląsk ;)
Akwarium: 112,60,54,30,20
Płeć:

Post autor: Przemek-Umbrosorium »

Może to olać, gdyz kwota za te 90 pare zeta nie moga was dopisac do KRD, dla osób prywatnych jest cos pow. 200 pln, dla osób prowadzych działalnośc pow 500 netto.
Dwa po 3 latach dług ulega przedawnieniu.
Trzy szukają naiwniaków, bo spora częśc ludzi im dla świetego spokoju zapłaci
Cztery to oni o ile wogóle sprawa by trafiła do sądu musza udowodnić że zawarli z Wami legalną umowe (UOKIK juz sie wypowiedział min karami o nich)
Po piate w tresci maila jest zmianka o tym, że prawdopodbnie ich oszukałeś/łas podajac nie prawidłowe dane i strasza konsekwencjami karnymi. Te groźby to mogą sobie w odbyt wsadzic, gdyż od rzucania kodeksem karnym są w tym kraju policja, prokurator i sądy karne. A nie jakas cfana firemka z 3 city
Po szóste te umowy są szemrane.
Po siódme jesli by ktoś z Was dostał od nich list polecony to broń boże nie odbierać, nie odpisywać również na żadne maile.
Po ósme z waszego komputera korzystała siostra, kuzynka, bratanek, dzieciak sąsiada który ma 10 czy tez 12 lat. W końcu w mysl polskiego prawa osoba niepełnoletnia nie zawiera wiążących umów. :D
To chyba na tyle, znam osobę która to dostała i to co powyżej napisałem, to moja luźna interpretacja słów prawnika na powyższy mail.
Pozdrawiam Serdecznie :)

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Olej. Szukają frajerów, zawsze ktoś dla świętego spokoju zapłaci. Na tej samej zasadzie (a, zapłacę, bo jeszcze przyjdzie policja i zabiorą komputer, albo i gorzej) działa wirus "Komenda Policji" - wiecie, ten, który wyświetla komunikat o nielegalnych treściach znalezionych w kompie - typowy ransomware - ale najwyraźniej jacyś ludzie płacą, bo wirus jest ciągle rozwijany i "udoskonalany" - podobno, o ile pierwsze wersje po wykonaniu przelewu i otrzymaniu kodu rzeczywiście zwijały manatki i dezaktywowały się, o tyle to nowsze już sobie tym nie zawracają głowy :)
Sam się na niego nadziałem przeglądając jakieś forum, okazało się zainfekowane, co prawda niby antywirus twierdził, że wykrył, i zdezaktywował, ale wirus był cwańszy :P - pomogło dopiero uruchomienie Windy w trybie awaryjnym z wierszem poleceń (zwykły tryb awaryjny nie działał, komp się resetował), i stary dobry ComboFix z pendrajwa :).
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Przemek-Umbrosorium pisze: Po siódme jesli by ktoś z Was dostał od nich list polecony to broń boże nie odbierać, nie odpisywać również na żadne maile.
To że nie odbierze listu poleconego to tylko Jego problem bo nie wie o co chodziło i nie może się bronić. Dla sądu i tak będzie jako skutecznie doręczony i wyrok zapadnie bez jego wiedzy a jak nie będzie odbierał następnych i dopiero jak komornik przyjdzie to się obudzi i już nic nie odkręci tylko parę stówek trzeba będzie zapłacić.

Na maile, zwykłe listy itd.. oczywiście że nie należy odpowiadać.

Oni liczą właśnie na to że napiszą do 1000 osób a nawet jak 10 zapłaci to i tak są do przodu. Do sądu nie idą bo to kosztuje a wyrok dla nich korzystny jest wysoce wątpliwy.
Przemek-Umbrosorium
Posty: 349
Rejestracja: 11 lis 2010, 21:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Górny Śląsk ;)
Akwarium: 112,60,54,30,20
Płeć:

Post autor: Przemek-Umbrosorium »

cyklista pisze:To że nie odbierze listu poleconego to tylko Jego problem bo nie wie o co chodziło i nie może się bronić. Dla sądu i tak będzie jako skutecznie doręczony i wyrok zapadnie bez jego wiedzy a jak nie będzie odbierał następnych i dopiero jak komornik przyjdzie to się obudzi i już nic nie odkręci tylko parę stówek trzeba będzie zapłacić.
cyklista, tak dla sądu, ale pismo od firmy czytaj pobieraczka, jest na żółtym blankiecie, a nie na białym sądowym. Taka mała różnica, to raz. Dwa by móc podac Ciebie to pobieraczek musi ustalic adres, a nie sąd i tu sa koszta, który pobieraczek musi ponieśc, a wątpie by chciało mu się za to płacić. A trzy by wpierw mógł cie do sądu pozwać, musi wysłac listem poleconym informację o długu i ponaglenia. A dwa lata już minęły więc trzeci równiez szybko przeleci.
Pozdrawiam Serdecznie :)

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Lukasz-odkrywca
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:01
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Opolskie
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Lukasz-odkrywca »

Bardzo dziękuję za tak długie i konkretne odpowiedzii ;) .Czy ktoś z Was dostał już list polecony do sądu z tej komicznej strony ?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Widocznie nie miałem szczęścia bo list od sądu dostałem no i wyjścia nie było trzeba było zabulić, a sprawa była dla mnie delikatnie mówiąc irytująca, bo na to cholerstwo zarejestrowała się moja dużo młodsza siostra używając mojego e-maila niestety tego mie udało mi się dowieść.
Przemek-Umbrosorium
Posty: 349
Rejestracja: 11 lis 2010, 21:12
Imię: Przemek
Lokalizacja: Górny Śląsk ;)
Akwarium: 112,60,54,30,20
Płeć:

Post autor: Przemek-Umbrosorium »

wisłok pisze:bo na to cholerstwo zarejestrowała się moja dużo młodsza siostra używając mojego e-maila niestety tego mie udało mi się dowieść.
A od kiedy ty coś masz dowieść? To pobieraczek przed sądem musi dowieść że z Tobą zawarł umowę.
Pozdrawiam Serdecznie :)

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

wisłok pisze:Widocznie nie miałem szczęścia bo list od sądu dostałem no i wyjścia nie było trzeba było zabulić, a sprawa była dla mnie delikatnie mówiąc irytująca, bo na to cholerstwo zarejestrowała się moja dużo młodsza siostra używając mojego e-maila niestety tego mie udało mi się dowieść.
i jak dostałeś to wniosłeś protest w ustawowym terminie?, czy może nie odbierałeś i termin minął?
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

wisłok pisze:Widocznie nie miałem szczęścia bo list od sądu dostałem
List od sądu czy podszywający się pod sądowy? Nie sądzę aby sąd wydał nakaz do zapłacenia dla pobieraczka szczególnie że sprawa oszustwa jest szeroko znana.

Co to za kraj, że takie strony mają prawo działania ?? :podwójnie widzę:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”