Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

szafka pod 540l (150x60x60)

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
koper85
Posty: 75
Rejestracja: 10 sty 2015, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Dachnów
Płeć:

szafka pod 540l (150x60x60)

Post autor: koper85 »

cześć, obecnie mam akwarium 240l, stoi na szafce przygotowanej pod 300l tj. o wymiarach 120x50x50, szafka wykonana z płyty meblowej z tym ale szafka ma pełne plecy (z plyty), podparta dodatkowo w środku, podwójny blat, z akwa 240l wszytko ok, stabilna, nic się nie dzieje, ale akwarystyka to choroba postępująca przymierzam się do zmiany akwarium, na 540l o wymiarach 150x60x60, planuje zmienić sam blat ale czy szafka to wytrzyma? i jeszcze jedno pytanie tak na wszelki wypadek:) wylewka 5cm + 5cm styropianu niezbrojona da rade na tak małej powierzchni?
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

Wylewka cementowa ma od 12-23 MPa

To krótko licząc około 1200 kg/m2 - tak więc dasz radę :P

Sebo
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

ale szafke to musisz koniecznie zmienić, bo nie wytrzyma
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Jakbyś mógł pyknąć jakieś foto szafki, żebyśmy mogli zobaczyć. Najlepiej jak ogólnie wygląda i w środku. Ciężko ugadnąć bo nie napisałeś z jak grubej płyty itd.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Dokładnie tak jak pisze kolega SDD wszystko zależy od kilku rzeczy:
grubości płyty, sposobu skręcenia, użytych wkrętów bo są różne systemy, rozmieszczenie nóżek itp.
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

najlepiej to zrób stelaż. ja żałuję że tak nie zrobiłem. ostatnio rozciekł mi się zawór w filtrze. dobrze że w porę zobaczyłem. skończyło się na 2 niewielkich spuchnięciach w powierzchni płyty. nawet nie chce myśleć co by było jak bym nie zobaczył... 8-)
Everybody Lies !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”