Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Budowa SUMP-a fotorelacja by Atio :)

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Atio »

Witam

Dziś po tygodniu pracy SUMPa chciałbym podzielić się kilkoma uwagami. Po tych siedmiu dniach filtrowania ujawniła się drobna wada, która została już naprawiona. Zauważyłem, że bardzo wolno lecz konsekwentnie malał poziom wody w ostatniej komorze. Pompa z wolna zaczynała łapać powietrze. Zaznaczę, że wąż odpływowy jak i wlewowy są takiej samej średnicy. Nie mogłem dojść dlaczego, oba węże czyste, wylot odpływowego czysty. Okazało się, że gdy woda opuszcza akwarium i leci do sumpa tylko i wyłącznie pod siłą grawitacji ogromne znaczenie ma długość i sposób ułożenia węża. Rozwiązaniem dla mnie było wycięcie około metra wężyka, znikło w ten sposób "U". Dzięki maksymalnemu skróceniu odpływu szacuję, że dwukrotnie wzrosło zasysanie i pompa znów ma wody pod dostatkiem. Niby prosta sprawa, a wyszła mi po tygodniu.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Pietro a czasem ubytek wody w komorze pompy nie jest spowodowany parowaniem wody w baniaku ? Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w komorze pompy dziennie dolewam ok. 20 litrów RO
Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Atio »

Parowanie awiększyło się i to zauważyłem, a to z dł. węża to inne zagadnienie :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Przy ubytku wody związanym np. z parowaniem poziom wody w calym systemie zmienia sie jedynie w komorze pompy. Przy Twojej dolewce nie powinno być z tym problemu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”