Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[240L] Biotop malawi

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

[240L] Biotop malawi

Post autor: Bartt85 »

Witam serdecznie, na forum jestem nowy, mam na imię Bartek i chciałbym zaprezentować swoje akwarium z biotopem malawi, akwarium jest świeże, dwa miesiące po zarybieniu. Dodam jeszcze, że wróciłem do akwarystyki po kilku letniej przerwie, wcześniej hodowałem palety, teraz nadszedł czas na malawi, a w czwartek zaczynam pracę nad zbiornikiem 700 litrów z biotopem tanganiki :) Jestem zdania, że jak to hobby Cię wciągnie to już nigdy nie odpuści :D

Akwarium to juwel rio 240 wraz z szafką juwel ( 121x41x55)
Tło również juwel - stone clay
20kg białego żwiru 1mm
20kg białego wapienia (już nie wygląda jak biały, świetnie pokryły go glony, również tło)
Grzałka juwel 200w
Filtr wewnętrzny juwel 600l/h
Zewnętrzny 1000l/h
Wavemaker 1600l/h
Oświetlenie 2x 54w T5 : tylna juwel high lite day, przednia juwel marine blue, nocne ledy

Tak więc fotki z prac przy malawi :

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Tło
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Zabawa z silikonem :) Po zrobieniu zdjęcia akwarium zostało położone na plecach w celu lepszego dociśnięcia tła
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Próba nocnych ledów 12niebieskich-12białych-12niebieskich
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Tutaj akwarium już na szafce
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Kamienie
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Po dwóch tygodniach parametry wody były już stabilne więc akwarium było gotowe do zarybienia
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Efekt końcowy
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Filmik
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... fWsL4x2mvY


Aktualnie akwarium wygląda już bardziej naturalnie, na kamieniach i tle pojawiły się zielone glony co ładnie razem się komponuje, wkrótce wrzucę kilka fotek jak to teraz wygląda :)
Ostatnio zmieniony 04 lis 2015, 19:37 przez Bartt85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Akwa ciekawie się prezentuje. Na Twoim miejscu dorzucił bym jeszcze kilka kamieni, żeby więcej kryjówek zrobić. Z tego co widzę, wpuściłeś już dorosłe rybki :) ale obsady to chyba nie dobrałeś odpowiednio ani pod względem diety, ani pod względem haremów. Poczytaj o wymaganiach tych rybek. ;)
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Sprzęt spoko jednak akwa jest symetryczne za bardzo, do tego tła idealnie pasowało by granitowe otoczaki nie polerowane wogole otoczaki pięknie pokrywają sie glonami co do obsady to mix jednak przydał by sie podział na rosliniaki i nie rosliniaki, ryby ładne jak to w malawi
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Dzięki za komentarze, wystrój uległ trochę zmianie, nie jest już tak symetryczny, kamienie pokryły się już glonami i ładnie komponują się z tłem , jest to moje pierwsze malawi, więc nie ukrywam, że za jakiś czas mogę zmienić wystrój i użyć innych kamieni, jak na razie nie chcę za dużo grzebać w akwarium, żeby nie stresować ryb, co do obsady pracuję już nad nią, niektóre ryby zostaną odłowione inne dodane, zakupiłem początkowo takie gatunki, żeby zobaczyć które najbardziej mi podpasują, czas pokaże. Nie od razu Rzym zbudowano :) Dodam tylko, że odkąd je mam mają się świetnie, zaczęły się już nawet rozmnażać. Jak odbiorę od znajomego aparat wrzucę fotki jak aktualnie wygląda zbiornik.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Czekamy na fotki :)
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Wkrótce wstawię :) Rozpocząłem właśnie pracę nad swoim drugim zbiornikiem 700l :)
Awatar użytkownika
NieMario
Posty: 73
Rejestracja: 17 lis 2012, 16:53
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:

Post autor: NieMario »

A ja mam pytanie Bartek, ile Cię kosztowała cala obsada?

ps. akwarium super, jest na czym oko zawiesić ;)
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

za 18 ryb zapłaciłem 250euro myślę, że sporo ale takie są tu ceny, ryby jednak pochodzą z bardzo dobrego źródła i prezentują się przepięknie.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Dziś u Tomka Zawola oglądałem podobny zestaw juwela tylko mniejszy i powiem ze jestem bardzo zaskoczony jakością wykonania super niemiecka solidność w każdym detalu
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Tak to prawda, jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, szkoda tylko, że nie mają większych zbiorników niż 150cm długości bo na pewno bym się zdecydował na taki zestaw dla moich frontos :)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 19:16 przez Bartt85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

no frontosy to już baniaki up 700 miałem kiedys, kilka lat chodowałem malawi i tanganike teraz przesiadłem sie na oscary i wracam do multików
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Widzę, że wiele opcji już popróbowałeś, ja w przeszłości hodowałem palety przez dość długi czas, oraz różnego rodzaju pielęgnice, oscary też miałem ale jakoś nie przypadły mi do gustu. Może dla tego, że miałem za małe akwaria na te ryby i rosły w ekspresowym tempie. Ale jak przeglądałem ostatnio forum widziałem kilka ładnie prezentujących się zbiorników z tymi rybami, wyglądają rewelacyjnie :)
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

Człowiek szuka powiem ci że największą sympatię mam do multików bo ryby może nie wyglądaja ale za to co robia jest piękne, a oskary za mądrość, obecnie kompletuje morszczaka oraz lubie akwaria typowo 1 do 1 biotopowe czyli np BW własnie takie kompletuje. Jak byłem w Brazyli zakochałem sie w amazonii, jak pojechałem do Egiptu i zobaczyłem rafe to musze teraz ją mieć
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Ja zakochałem się we frontosach, dlatego teraz stawiam ten zbiornik, miałem je kupić do 240l , myślałem zanim podrosną założę większy, ale nie miało to sensu, wolałem poczekać, wiedziałem wtedy, że szybciej się zmobilizuję do większego akwarium hehe i tak się stało, ciągle miałem ten niedost i przyśpieszyłem plany co do większego akwarium :D Nie jest popwiedziane, że za jakiś czas nie zachce mi się poobserwować inne gatunki.
Awatar użytkownika
Bartt85
Posty: 232
Rejestracja: 18 lut 2013, 3:00
Imię: Bartek
Lokalizacja: Holandia
Akwarium: 240litrów, 700litrów
Płeć:

Post autor: Bartt85 »

Mała aktualizacja, oto jak zbiornik wygląda po 1,5 miesiąca, przez ten czas pojawiły się ładne zielone glony, zmieniłem oświetlenie na juwel blue (jedna z t5), dodałem falownik, odłowiłem ryby, które nie pasowały, wkrótce wpuszczę więcej oraz zmieniłem delikatnie wystrój akwarium.

Fotki :

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=5yBJ0CWYrAo

:D
Ostatnio zmieniony 04 lis 2015, 19:39 przez Bartt85, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”