Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bystrzyk Ozdobny

Hyphessobrycon bentosi

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Bystrzyk Ozdobny

Post autor: ToryBcia »

Pochodzenie: Ameryka Południowa, płytkie wody przybrzeżne Amazonii;

Wygląd: Tę piękne rybki posiadają ciało prawie przezroczyste o czerwonej barwie. Płetwa grzbietowa o zabarwieniu czarnym. Osiągają w akwarium koło 5 cm długości. Samce posiadają dłuższą płetwę odbytową oraz grzbietową dodatkowo są mocniej ubarwione.

Zachowanie: ryba towarzyska, stadna, bardzo ruchliwa; hodować ją należy w stadach im większe tym lepiej. U mnie pływają w ilości 25 sztuk. W stadzie czują się lepiej i wyglądaja efektowniej. Ważne aby było kilka samców wtedy można zaobserwować naturalne nieszkodliwe walki o partnerki i małe rewiry godowe. Pływają głównie w środkowej i dolnej części akwarium. Nie stwarzają problemu mniejszym rybom oraz są na tyle duże aby większe je omijały( u mnie Skalary F1). Lubią gęstą roślinność w której przebywają. Rybka bardzo ciekawska po podaniu pokarmu zaczyna szybko pływać. Jeśli karmimy żywym pokarmem bardzo efektownie poluje z tzw. rozpędu.

Wymagania: mało wymagająca ryba; preferują wodę miękką, lekko kwaśną; temperatura od 22 do 28 stopni Celsjusza; Wymaga większego akwarium ze względu na stadny tryb życia. Według mnie nie powinno być mniejsze od 60 l.

Odżywianie: rybka mało wybredna przyjmuje większość pokarmów mieszczących się do pyszczka, lubi żywy pokarm,

Zdjęcia z mojego akwarium:

Obrazek

Obrazek
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
killer64
Posty: 404
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:02
Imię: Patryk
Lokalizacja: Leżajsk i okolice
Akwarium: 56/140/70
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: killer64 »

Fajny opis, tylko brakuje o rozmnażaniu kawałka

Widzę napracowałeś się
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Gdzie te rybki dorwałeś ?
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Przedstawiłem swoje odczucia z rozmnażaniem nie miałem styczności więc nie pisałem. Jeśli się zmieni dopiszę.
Rybki kupiłem koło miesiąca może więcej w Novej ale wziąłem wszystkie :)
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”