Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[270L] MALAWI -WNĘKA

akwarium we wnęce

Tanganika, Malawi, Azja, Ameryka

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Nie wiem jak te filtry które wymieniłeś bo ich nie miałem nigdy ale mogę ci polecić kubełek AQUQ NOVA są bodajże trzy modele 1000, 1200, 1500 ja mam ten pierwszy i spisuje się super nie mam z nim żadnych problemów ;)
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

Aquael Turbo 1500 lub 2000. Cichy i chyba jeden z najczęściej polecanych do Malawi. Mam i polecam.
Awatar użytkownika
pablo diablo
Posty: 90
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów - Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: pablo diablo »

Agent 007 sumek pisze:Nie wiem jak te filtry które wymieniłeś bo ich nie miałem nigdy ale mogę ci polecić kubełek AQUQ NOVA są bodajże trzy modele 1000, 1200, 1500 ja mam ten pierwszy i spisuje się super nie mam z nim żadnych problemów ;)
Ja już kubełkowy biologiczny mam
Eheim 2229 dobrze służy chodzi o coś do środka co dobrze czyści mechaniczne
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Używasz filtra z zabudowaną gąbką i to powoduje też mniejszą skuteczność filtra. Nie wiem jaka w nim jest i jak jest zamontowana gąbka, ale czy możliwa jest praca filtra bez tego plastiku na gąbce? Jeśli tak to spróbuj i zobaczysz czy będzie lepiej. Jeśli nie, to postaw na Aquaela Turbo lub Atmana.
Awatar użytkownika
pablo diablo
Posty: 90
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów - Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: pablo diablo »

K2 pisze:Używasz filtra z zabudowaną gąbką i to powoduje też mniejszą skuteczność filtra. Nie wiem jaka w nim jest i jak jest zamontowana gąbka, ale czy możliwa jest praca filtra bez tego plastiku na gąbce? Jeśli tak to spróbuj i zobaczysz czy będzie lepiej. Jeśli nie, to postaw na Aquaela Turbo lub Atmana.
ten mój musi chodzić z zabudową plastikową, natomiast Aquael jest z ceramiką która mi nie jest potrzebna bo jest ona w kubełkowym, cały czas szukam czegoś konkretnego :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

pablo diablo, możesz kupić samą głowicę Aquela bez pojemnika, ale jak kupisz z pojemnikiem (ceny chyba są zbliżone) to chętnie pojemnik odkupię (jeśli nie przesadzisz z ceną :P )

[ Dodano: 2013-05-12, 20:38 ]
Na twoim miejscu celował bym w to:
http://www.clarias.pl/filtr-turbo-1500- ... p-773.html
lub w to:
https://www.aquaelzoo.pl/ryby/aquael-ci ... 0,161.html
KODI
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:03
Imię: Konrad
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: KODI »

A ja Ci polecam drugi kubełek , do akwarii od 250L .Wiekszy zrobisz jako biolog ,mniejszy wypełnisz gąbkami i masz święty spokój oraz miejsce w baniaku .
Obrazek
Awatar użytkownika
pablo diablo
Posty: 90
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów - Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: pablo diablo »

No pomysł z drugim kubełkiem nie jest zły, ale gdybyś zobaczył historie tego baniaka to zauważył byś że miejsca niema, nieszczególnie jest gdzie zainstalować drugi, poza tym hałas i pobór mocy prądu się trochę zwiększa. Na razie szukam filtra który dobrze czyści i pewno przychylę się do aquael Turbo 1500 lub 1000 z racji na 2x mniejszy pobór mocy , ten pierwszy głośny jest i zamiast ceramiki użyłbym gąbki
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Aquel turbo 1000 może być za słaby. U siebie mam 1100 i teraz kupił bym 1500.
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

pablo diablo mam aquael 2000 i jest praktycznie nieslyszalny. Mialem problem z wczesniejszym modelem (starsza seria) i faktycznie halasowal. Serwis wymienil go na nowy i teraz jest gitara. Przy zakupie zwróć uwagę na datę produkcji aby uniknac ryzyka kupna tej wadliwej -jak sie okazalo po rozmowach z serwisem- serii. Mimo wszystko serwis Aquael jest najlepszym z jakim przyszło mi sie spotkac. Wysylka w poniedziałek a w środę filtr wraca do mnie...
Awatar użytkownika
pablo diablo
Posty: 90
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów - Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: pablo diablo »

no to fakt 1000 może być słaby napiszcie proszę jeszcze jakiej daty unikać z tego co czytałem to chodzi chyba o rożne wirniki te nowsze i ciche mają chyba tylko 3 łopatki
więc po jakiej dacie najlepiej kupić?
KODI
Posty: 132
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:03
Imię: Konrad
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: KODI »

Może miejsca nie masz jednak poborem prądu bym się nie martwił ,u mnie dwa JBL-le biorą 20W ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

pablo diablo pisze:no to fakt 1000 może być słaby napiszcie proszę jeszcze jakiej daty unikać z tego co czytałem to chodzi chyba o rożne wirniki te nowsze i ciche mają chyba tylko 3 łopatki
więc po jakiej dacie najlepiej kupić?
Teraz jestem w pracy ale jak wrócę do domu to sprawdzę Ci datę jaka jest u mnie. Myślę taz, że jak zadzwonisz do serwisu aquael'a to Ci powiedza. Bardzo mili ludzie tam pracują.
Awatar użytkownika
pablo diablo
Posty: 90
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów - Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: pablo diablo »

aktualizacja fotograficzna
kondycja rybek po obserwacji dobra ,3 samców robi podkopy przygotowuje miejsce na tarło, tak mi się wydaje. jeden samiec ma piękną złotą plamkę na płetwie ogonowej i z wszystkich jest najbardziej ruchliwy.
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 04 lis 2015, 21:44 przez pablo diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

Bardzo ładnie... jedyne co mogę zasugerować to schowaj sobie grzałkę. Możesz sobie ją położyć za kamieniami na piachu. No chyba, że Tobie się podoba Twój sprzęt :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Biotopowe”