Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

1000l w ścianie

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
punho
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:42
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Opole
Akwarium: 300l
Płeć:

1000l w ścianie

Post autor: punho »

witam,
obecnie mam dziurę w ścianie i planuję zbiornik 240*70*70. Planuję zrobić coś podobnego do tego co pokazał DrWycior: http://podforak.rzeszow.pl/printview.ph ... f0c3ef26a5
Zostało mi jeszcze trochę pustaków i planuję wykorzystać je do postawienia scianki i podpór pod akwarium. Moje pytanie brzmi: czy blat musi być wylewany z betonu czy wystarczy płyta OSB ? A może jakieś inne rozwiązania?
pozdrawiam
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

ja bym się osobiście płyty OSB bał stosować, dostanie troszke wody i spuchnie, a pozatym wątpie że taki ciężar wytrzyma bez ugięcia się
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A ja bym się nie bał, OSB się w budownictwie się stosuje, słabo wodę pije. Zamiast tego mógłbyś jeszcze na płyty MFP popatrzeć - są tańsze i piją wodę w jeszcze mniejszym stopniu niż OSB. Wiadomo, że odpowiednią ilość punktów podparcia to musi mieć ;)
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
deadend
Posty: 162
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:01
Imię: Aska
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 112, 850
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: deadend »

U mnie pod 850l jest podwójna płyta OSB załozona jakimś klejem budowlanym(się nie znam ;) ) i pod nią są ścianki z pustaków. Mam na strychu podłoge z czystej OSB, kiedyś porządnie zalało, że z sufitu ciekło ale płyta jak nowa, wieszam też pranie co kapie na tą płytę i zero napuchnięcia, z pół roku u mnie o dom oparta stałą płyta OSB na zewnątrz i też nic jej nie było :o
punho
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:42
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Opole
Akwarium: 300l
Płeć:

Post autor: punho »

deadend pisze:U mnie pod 850l ... :o
dzięki za pomoc. Trochę się bałem samej OSB, ale zrobię tak jak mówisz. Ścianki i podpory z pustaków a na to płyta. W między czasie podzwoniłem do kilku firm klejących akwaria i doradzali to samo rozwiązanie. Mógłbyś podesłać zdjęcia albo rysunek jak mniej więcej masz rozmieszczone podpory? Dzięki
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

punho pisze:Mógłbyś
deadend, to Ona :mrgreen: ;)

Fajny baniak się zapowiada :)
Awatar użytkownika
deadend
Posty: 162
Rejestracja: 16 wrz 2010, 18:01
Imię: Aska
Lokalizacja: Leżajsk
Akwarium: 112, 850
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: deadend »

A jaka obsada planowana? :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”