Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak oddzielić żwirek od ziemii

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Jak oddzielić żwirek od ziemii

Post autor: dood94 »

Jako że mam w przyszłym tygodniu zamiar robić restart to mam mały problem. A mianowicie jak oddzielić żwirek od ziemi ogrodowej, nadmienię że nie kładłem żadnej firanki ani siatki do oddzielenia;/
P.S. Akwa nie stanie na tym samym podłożu, czyli żwirku tylko na piasku. Jak by było to samo podłoże to bym nie ruszał nawet a tutaj jestem zmuszony.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Klasyfikacja hydrauliczna :P
Pod taką nazwą jest sposób, który u ciebie na wsi będzie idealny bo w mieście to kłopot.
Dajesz dużą wannę, sypiesz świństwo i lejesz wodę wężem (troszeczkę). Rozbełtujesz co się da, aby grudy ziemi się rozsypały. I wtedy lejesz wodę dalej tak, aby drobne i lekkie fragmenty wypływały z wanienki na grządki (zrobisz od razu dobry uczynek :) ).
W mieszkaniu to trochę gorzej i lepsza jest klasyfikacja sitowa. Ja mam np. komplet sit o różnych wielkościach oczek. Robisz miks podłoża z wodą a później odcedzasz na sicie i przepłukujesz. Ja będę musiał tą metodą usunąć ziemię ze żwirku, który był w moim akwa przed restartem.
Szkoda wyrzucać, bo kiedyś może się przydać, chociaż jest brzydki.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2009, 11:05 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Ok, thx. Czyli szykuje się zabawa ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”