Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wielki test (bardziej profesjonalny) testów akwarystycznych

pH, kH, gH, NO2, NO3, PO4, Fe

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Wielki test (bardziej profesjonalny) testów akwarystycznych

Post autor: zulix »

Tytuł bardzo dużo obiecuje i taka miała być zawartość. Niestety takiego testu nie będzie (przynajmniej mojego autorstwa).

Zwróciłem się do przedstawicieli/dystrybutorów znanych marek aby udostępniono mi testy pH, kH, gH, NO2, NO3, PO4, Fe do badań porównawczych. Były to testy pod markami (alfabetycznie):
- Azoo
- JBL
- Rataj
- Sera
- Tetra
- Tropical
- Zoolek
Prośbę wysyłałem za pomocą formularzy zgłoszeniowych dystrybutorów/Producentów bądź e-mailem na podany na stronie adres. Przedstawiłem się jako osoba poważna - chemik z zawodu a nie dzieciak, który chce za darmo chce coś dostać.

Spieszę donieść, że na moją prośbę odpowiedzieli:
- Przedstawiciel Zoolog, sprowadzający markę JBL,
- przedstawiciel firmy Tetra na nasz rejon.

Wiem, że przekazanie w ciemno produktów do testowania nie wiedząc, czy nie zostaną one skrytykowane jest wyrazem dużej odwagi i pewności w dobrą jakość sprzedawanych produktów. Przekazanie coś osobie obcej, nawet legitymującej się jakimiś linkami do tematów na forach ale zawsze nieobliczalnej, również jest wyrazem poważnego podejścia do klienta jako do osoby poważnej a nie tylko tzw. "naciągacza". W związku z powyższym chciałbym serdecznie podziękować w/w firmom za próbki wybranych testów, polecić te firmy kupującym a sam rozpoczynam testy.

Podejście innych firm pozostawię bez większego komentarza poza tym, że nie otrzymałem nawet zwrotnego e-maila choćby "pocałuj się w ..." - list w każdej z tych firm pewnie powędrował od razu do kosza bez jego analizy.
Myślałem nawet aby kupić wybrane testy dla zrobienia porównania, ale zraziłem się więc nie będę komuś robił darmowej reklamy za swoje pieniądze.

Ponieważ więc mam testy 2 marek nie będę robił ich porównania ale zrobię na tyle solidne testy na ile potrafię - testy jakich przynajmniej ja nie widziałem w naszym Internecie - na tyle na ile mam sprzęt i odczynniki do tego celu. Nie problem zrobić opis, który jest instrukcją obsługi i okrasić to emocjami. Sztuką jest zrobić test, który coś pokaże.

Co więcej, pierwsze testy już zrobiłem - będę zamieszczał sukcesywnie. Przy pierwszym teście zeszło mi kilka godzin więc na pewno nie jest to opis typu instrukcji obsługi. Już wkrótce opublikuję tylko przekopię uzyskane wyniki a niektóre nawet sprawdzę.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
piotr77

Post autor: piotr77 »

czekam na wyniki z niecierpliwością ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”