Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

nowe akwarium nowa plaga

Tutaj piszemy o wszystkim co nie pasuje do poniższych działów, a jest związane z akwarystyką morską. Jest to również dział dla początkujących.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

nowe akwarium nowa plaga

Post autor: dashboor »

jako ,że wywiało mnie na obcowizne nie mogę cieszyć się widokiem moich akwariów domowych. Postanowiłem więc jakąs drobną 30 postawić. Wybór padł na aquaela gdyż akurat tutejsze "niemieckie" zestawy nie podobały mi się albo pod względem ceny albo rozwiązań technicznych. Wiem co wiekszosć sadzi o takich zestawach .

w każdym bądz razie to akwarium spełnia moje oczekiwania , jest w nim woda, coś tam w nim będzie i w razie czego do domu można bez wiekszych problemów zawieść.


w akwarium jest wszystko to co w zestawie czyli filter, oswietlenie , dodałem grzałkę narazie tylko.

Co do cyrkulacji narazie tylko jest z filtra , być może dołoże jakiś mały cyrkulator .

Parametry temp. 25 'C zasolenie 1023
reszta jest nieznana.
Woda Ro z rozpuszczoną solą instant ocean
żywej skały 3 kg (chcociaz na moje oko wygląda to jak 1.2kg )


no i akwarium stoi sobie tak już tydzień pewnie i pojawił się brązowy nalot, gdzieniegdzie są bąbelki powietrza w innych miejscach nie , w jeszcze innych przypomina to gluty lub glony nitkowe koloru brązowego. w domowym akwarium morskim nie miałem takiego czegoś.

Zamieszczam wideo aby ktoś mi to zidentyfikował . Bo jako iż nie mam bezpośrednio pod ręką sklepu akwarystycznego abym mogł w razie czego w miare szybko zamówić przez internet "to i owo"

film pokazujący moją plagę

Zdjęcia na pewno tez się jakieś znajdą gotowego baniaczka jak już jakiś wygląd "wyjściowy" będzie

[ Komentarz dodany przez: Dżoena: 2013-09-09, 20:50 ]
Przeniosłam temat do odpowiedniego działu. Dżoena
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

DINO

:D
Zaciemnienie i jeśli zacznie złazić to masz 100% pewności. ;)
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: dashboor »

tak to wychodzi ze to dino .. akwarium postało kilka dni w "ciemnicy" i ubyło brzydali.
Ale wczoraj dostałem kraba Paguristes cadenati (w sumie to go kupiłem za 2,9 ojro) ale odrazu go polubiłem bo on właśnie to wcina sobie. w ciągu około godziny na piasku był ladny czysty pasek piasku około 15cmx 2cm wieć i osiągi całkiem nieżłe jak na tak małego kraba.Trochę załuje że odrazu nie wziąłem 2 , bo wysyłką gdybym chciał to 20 E by kosztowało , a raczej osobiscie tam nie będe w tym roku. Zobaczymy co to będzie się działo dalej z tym. W razie czego leci do mnie DinoXal który podobno jest bardzo dobry, a zarazem w miarę bezpieczny dla zycia . co prawda jeszcze czekam na korale ale pewnie za niedługo dotrą . zoathusy , euphylia, galaxea, favia i chyba Stolonifera tricolor.

a na reszte jeszcze poluje :P
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Mirku, co do środka się nie wypowiem, bo nie stosowałem, ale pamiętaj o jednej mądrości, która się sprawdza od lat nie tylko w akwarystyce:
Wykryj i usuń przyczynę, a nie zwalczaj objawy. ;)

Wiem, że przyczyn nieraz może być kilka, ale sukcesywnie walcz i zobaczysz, że z czasem plag będzie coraz mniej. ;)

Sam z cyjano walczę od ponad roku i na chwilę obecną chyba udało mi się ustabilizować sytuację. :)
Awatar użytkownika
dashboor
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:03
Imię: Miroław
Lokalizacja: Dynów
Akwarium: 240 + 54m + 25 + 8
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: dashboor »

Też tak pomyślalem .. myślę zrobic tak aby poczekac z tym jeszcze bo to w sumie świeży zbiornik. jesli bede mial mozliwość pojade do sklepu i kupie testy i jakies cuda.. jesli nie bede a plaga sie wymknie z pod kontroli to ja zminimalizuje dinoxalem .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka morska”