FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbka lampki aquael decolight na swietlówki kompaktowe
Autor Wiadomość
Inc0 

Imię: Wojtek
Wysłany: 2013-11-25, 17:53   Przeróbka lampki aquael decolight na swietlówki kompaktowe

Witam. zapewne czesc osób nie wyłaczajac mnie posiada lampke aquaela decolight i zapewne wiekszosc z nas doczekała tej chwili kiedy moduł oswietleniowy umarl a gwarancja dobiegła konca lub co gorsze zapodział sie gdzies paragon albo co czeste wyblakł paragon na "cart blanche" a zakup nowego modułu to wydatek okolo 40pln podczas gdy cała lampka kosztuje okolo 50pln :| . Mnie do przeróbki zmotywowało powyzsze i potrzeba zwiekszenia mocy oswietlenia z fabrycznych 11w do 15w niedostepne orginalnie u producenta wiec wbór moj padł na swietlówki energooszczedne "cywilne" na fotografi ponizej zawiera sie to co bedzie potrzebne do przerobienia lampki

1.swietlówka energooszczedna na gwint e27 15W 6500K ( dostepne sa 5,7,11,15,18,23W) koszt okolo 15pln
2.gniazdo e27 koszt od 3pln
3. opaski zaciskowe szerokosc wedle własnego uznania ja zastosowałem 4mm x400mm koszt 5gr /szt
4. przewód przyłaczeniowy mozna wykorzystac od jakiegokolwiek zepsutego urzadzenia badz spalonego modułu aquaela ecoligta od przerabianej lampki, lub zakupic koszt wtedy to okolo 15-20pln
5. oczywiscie sama lampka aquaela:P + narzedzia nóz,probówka/mały srobowkret płaski, lutownica, wiertarka + wiertełko odpowiednie do szerokosci opaski zaciskowej mi wystarczały te

W pierwszej kolejnosci podłanczamy przewód do gniazda zarówki energooszczednej i sprawdzamy czy swieci ;)

Nastepna czynnoscia bedzie rozebranie lampki na czynniki pierwsze co ułatwi nam dalsza obróbke

teraz musimy ustalic połozenie żarówki w lampce indywidualnie do konkretnego baniaka w którym bedzie działac a to ze wzgledu na znaczna róznice długosci orginalnego modułu w stosunku do żarówki

ustalamy połozenie otworów przez które przeciagniemy opaski zaciskowe

jesli przeszkadza mocowanie orginalnego modułu nalezy usunac

ostatnia czynnosc to zamocowanie opaskami gniazda z żarówka do obudowy lampki

UWAGA! Jesli akwarium jest odkryte i lampka bedzie pracowac bezposrednio nad tafla wody nalezy poszukac gniazda zarówki bryzgoszczelnego lub uszczelnic instalacje silikonem a najlepiej miec akwarium nakryte szybka:P

patryk1419 

Imię: Patryk
Wysłany: 2014-02-21, 23:31   

a posiada ktoś takie niepotrzebne obudowy?

XerX 
ToJa :P

Imię: Piotr
Wysłany: 2014-05-27, 00:01   

Odświeżę trochę temat :)
Mam pytanie odnośnie uszczelniania w akwarium z pokrywą bez szyby na wierzchu czy uszczelnić w tym miejscu [img][/img] ,
i czy w ogóle uszczelniać dodam że zamontowane będzie w obudowie jak wyżej :)

Inc0 

Imię: Wojtek
Wysłany: 2014-05-27, 05:59   

Jesli jest na stale nad odkryta tafla wody to dla bezpieczenstwa warto tu gdzie zaznaczyłes uszczelnić

Odpowiedz do tematu