Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dozownik / Timer sekundowy od Mirekkon

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

Jarek a możesz napisać jak cenowo cie wyszło to wszystko? :)
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

zulix pisze:...W chwili obecnej nie widzę jak można byłoby bardziej usprawnić sterownik.
Ewentualnie jakaś funkcja wygaszania ekranu na noc, choć ja np. sobie poradziłem podpinając go pod timer minutowy. Ale to drobnostka, wszystko działa bez najmniejszego zarzutu...
Larwa mać!
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

alkarn pisze:możesz napisać jak cenowo cie wyszło to wszystko? :)
Poza sterownikiem to:
- pudełko 5 zł,
- wtyczki 10 gr/szt. (nie pamiętam jak się to nazywa)
- kabelki (znalazły się w domu),
- wtryskiwacze, 5 zł/szt. (ja mam 3)
- pompki 9 zł/szt (+ 5 zl przesyłka) więc pewnie 11 zł/szt. (ja mam 3)
- taśma klejąca, lut, kalafonia itd. domowe
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Michał na LCD masz podkówkę BRI (potencjometr 10K) można ją wylutować i zamiast niej wstawić minaturowy potencjometr na obudowę i masz pełną regulację jasności ekranu

mżna by oczywiście elektronicznie ale to nie w tej wersji gdyż wiązałoby to się ze zmianami na płytce

następna wersja mogła by mieć regulację podświetlenia oraz regulację obrotów silników czyli kalibrację każdy kanał osobno, przy czym regulacja mogła by być ręczna na każdy kanał podkówka lub elektroniczna czyli ustawiamy na każdy kanał cyfrowo wartość obrotów a sterownik później załącza je tak jak teraz na określony czas ale już z ustawionymi prędkościami silników zapamiętanymi :)

cena takiej zabawki wykonanej jak poprzednio bez obudowy sama PCB z opisami to około 200zł

EDIT:
co do kosztów podanych przez Jarka to jak ktoś nie ma w mieście elektronika musi doliczyć przesyłki do wszystkiego co chce zamawiać - to oczywiste ale to też są koszty
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”